Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024
Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024

Šiauliuose duris atvėrusioje bendrovės EWA atstovybėje – gausu žemės ūkio technikos ir paslaugų

2017/07/26

Atidarymo juostelę perkirpo bend­rovės EWA bendraturčiai – generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas ir vykdomasis
direktorius Danas Šidlauskas.

Žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA) plečia verslą Lietuvoje − Šiaulių rajone, Kairiuose, praėjusį penktadienį atidaryta bendrovės techninės priežiūros ir prekybos atstovybė. Į Šiaurės bei Vidurio Lietuvos ūkininkus aptarnausiančią atstovybę bendrovė investavo daugiau nei 0,5 mln. eurų. Lėšų investicijoms EWA pritraukė per biržą, šiemet sėkmingai įgyvendinusi pirminį viešą akcijų pasiūlymą.

Naujoji atstovybė įsikūrusi naujame 1,5 tūkst. kvadratinių met­rų pastate. Čia įrengta žemės ūkio technikos ekspozicija, techninės priežiūros centras ir atsarginių dalių sandėlis. Bendrovė Šiauliuose iš viso sukurs 10 naujų darbo vietų. „Šiaurės ir Vidurio Lietuva garsėja stipriais ūkiais, tad Šiaulių rajoną plėtrai pasirinkome neatsitiktinai. Čia aplinkinių kraštų ūkininkams bus patogu iš arti susipažinti su mūsų prekiaujama ir vietoje eksponuojama modernia žemės ūkio technika. Neabejojame, kad veikianti atstovybė ir profesionalus aptarnavimas padės stiprinti EWA partnerystę su ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis bei prisidės prie jų sėkmės“, − sakė Gediminas Kvietkauskas, EWA generalinis direktorius. Šių metų balandį EWA sėk­mingai įgyvendino pirminį viešą akcijų pasiūlymą. Bendrovės pasiūlytas akcijas įsigijo daugiau nei 100 investuotojų. Paklausa akcijoms jų pasiūlą viršijo 22 proc., o išplatinusi akcijas EWA pritraukė 3 mln. eurų kapitalo. Šalia Kairių miestelio atidarydamas naująją EWA atstovybę bendrovės generalinis direktorius ją pavadino prekybos ir aptarnavimo centru, skirtu Šiaurės Lietuvai ir Žemaitijai iki pat Palangos, sakė, kad tai ne pirmas žingsnis į plėtrą. „Didžiąją dalį pritraukto kapitalo skiriame investicijoms Lietuvoje. Dabar metas plėtrai yra palankus – parduodamos technikos parkas didėja, vis daugiau ūkių investuoja be Europos Sąjungos paramos. Šiemet esame numatę atidaryti dar bent vieną techninės priežiūros ir prekybos atstovybę šalyje – dairomės patalpų Rytų regione“, − teigė G. Kvietkauskas. Buvo perkirpta atidarymo juostelė ir visi svečiai pakviesti į vidų. Žemės ūkio technikos ekspozicijos salėje bendrovės vadovas priminė, kuo Šiauliai yra svarbūs. Štai pirmasis kombainas, kurį pardavė EWA, iškeliavo būtent į Šiaulių apskritį. Čia yra didžiausia koncentracija šios bendrovės parduotų kombainų – jų dirba net 60, nekalbant apie įvairią smulkesnę techniką. Pasak G. Kvietkausko, detalių pristatymo terminas dabar sutrumpės nuo paros iki kelių valandų. Tai javapjūtės metu labai svarbu. „Šiandien serviso tarnyboje, svarbiausioje mūsų ir ūkininkų bendravimo grandyje, yra 25 mobilios komandos, iš kurių 5 turėtų „gyventi“ šiose patalpose ir vykdyti darbus laukuose, – kalbėjo G. Kvietkauskas. – Norėčiau palinkėti sėkmingo technikos darbo ir, kad jūs čia dažnai nesilankytumėte.“

Žemės ūkio technikos serviso patalpose.

Į atstovybės atidarymo šventę susirinkusius bendrovės EWA savininkus ir ūkininkus sveikino Seimo narys Vitalijus Gailius. „Turbūt niekas nepaprieštaraus – kai valstybei labai sunku, ją gelbėja ūkininkai. Taip jau buvo Lietuvoje, taip yra, taip ir bus. Tad ačiū, kad aprūpinate mūsų regioną artima paslauga.“ G. Kvietkauskas įteikė padėką žmogui, kuris, to tikriausiai nė nežinodamas, prisidėjo prie bendrovės veiklos pradžios. Tai Romualdas Balčiūnas, beveik prieš dešimtmetį nupirkęs pirmąjį kombainą. R. Balčiūnas pasidžiaugė, kad tas kombainas šių metų javapjūtėje pradės jau aštuntą sezoną. Pasak ūkininko, dabar jam padeda ir naujesnis kombainas, pirktas toje pačioje firmoje. „EWA išsiskiria puikiu servisu, laiku tiekiamos detalės, o kombainai paprasti ir patikimi, – „ŪP“ korespondentui sakė R. Balčiūnas. – Nors serviso tarnybai iki šiol buvo toli, apie 200 km reikėjo iki manęs važiuoti – iš Kauno rajono į Žeimelio seniūniją Pakruojo rajone, bet prisistatydavo per porą valandų. Dabar, tikiuosi, bus dar greičiau, nes beliko tik 60 kilometrų.“ Atstovybės atidarymo dieną iš jos teritorijos išriedėjo pirmasis traktorius. Jo rakteliai buvo įteikti Dariui Stoniui, Joniškio rajono Gataučių žemės ūkio bendrovės direktoriui. Tą dieną kombainą nusipirko ir Albertas Norvaiša, Gilaičių k. (Kužių sen., Šiaulių r.) ūkininkas, auginantis 300 ha tradicinių kultūrų – rapsų, kviečių ir žirnių. Dar viena naujiena – bendrovė EWA netrukus jau trečią kartą pradės kombainų „Laverda“ ir „Massey Ferguson“ parodomąjį turą per Lietuvą. „Jis skirtas tam, kad ūkininkai, ketinantys įsigyti naują kombainą, galėtų jį išbandyti savo lauke. Mes suteikiame visiems savo klientams – ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms – galimybę pasitikrinti, ar tokia technika tinka jų laukams, o gal ji netgi pranoks lūkesčius. Parodomąjį turą pradėsime nuo Vidurio Lietuvos, galbūt Kėdainių rajone. Šiemet apvažiuosime daugiau rajonų ir ūkių“, – „ŪP“ pasakojo bendrovės EWA produktų vadovas Remigijus Savickas.

Stasys BIELSKIS „ŪP“ korespondentas

Autoriaus nuotraukos

Dalintis