Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Naujas rudeninis javų herbicidas – mažiau rūpesčių dėl piktžolių pavasarį

2022/09/25


Rudenį sudygusios piktžolės mažina javų derlių, nes jos tampa kultūrinių augalų konkurentėmis. „Dirvines smilguoles, vienmetes mig­les, pelinius pašiaušėlius, dar­žines žliūges, dirvines našlaites, įvairių rūšių notreles, ramunes, rapsų pabiras – visas šias ir kitas, daug problemų javų augintojams keliančias piktžoles galima sunaikinti vienu herbicidu, naudojamu rudenį“, – sako BASF vadybininkas konsultantas Paulius Paulauskis.

javų herbicidas, Pontos, ūkininkai, rudeninis javų purškimas, BASF Purkšta su PONTOS ir kontrolė dešinėje.

Pasak jo, kai kurie ūkininkai iki šiol rudenį vengė naudoti brangesnius dirvinius herbicidus, kurie sunaikina tiek dviskiltes, tiek vienaskiltes piktžoles, nes nenorėdavo daugiau investuoti į pasėlius, bijodami jų iššalimo rizikos. Tačiau dabar vis daugiau žemdirbių taiko rudeninį javų purškimą herbicidais, nes dėl švelnesnių žiemų mažėja iššalimo rizika, be to, stebimas piktžolių atsparumo vystymasis kai kurioms herbicidų veikliosioms medžiagoms, todėl tenka ieškoti naujų sprendimų. „Rudeninis purškimas dirviniais herbicidais padeda spręsti šias problemas“, – kalba P. Paulauskis, pristatydamas naują plataus poveikio spektro, sisteminio ir dirvinio veikimo herbicidą nuo vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių – Pontos®, kuris naudojamas žieminių kviečių, kvietrugių, rugių ir miežių pasėliuose rudenį.

Pontos® herbicidas – tai 3 privalumai viename produkte: platus veikimo spektras nuo vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių, saugus sėjomainoje, mažiau rūpesčių pavasarį. BASF sukurtame herbicide Pontos® suderintos dvi veikliosios medžiagos: 100 g/l pikolinafeno ir 240 g/l flufenaceto. Flufenacetas į piktžoles patenka per šaknis arba per dygstančius daigus. Pikolinafenas – ir per šaknis, ir per dygstančius daigus, taip pat – per piktžolių lapus, kai purškiama joms sudygus. Šių dviejų veikliųjų medžiagų mišinys pasižymi viena kitą papildančiu veikimu, be to, neleidžia išsivystyti piktžolių atsparumui herbicidams, nes yra iš skirtingų cheminių grupių. Šis mišinys rudenį užtikrina platų veikimo spektrą nuo vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių visuose žieminiuose javuose. Produktas suskyla augalų vegetacijos metu, todėl yra saugus sėjomainoje. Taip užtikrinamas lankstumas kitąmet pasirenkant auginamas žemės ūkio kultūras. Sumažėja rizika, atsirandanti dėl nepalankių oro sąlygų.

Kviečiai rudenį.

Panaudojus Pontos® nėra jokių sėjomainos apribojimų kitam sezonui. „Pavyzdžiui, po javų įprastai sėjami rapsai, dažnai – be intensyvaus žemės dirbimo ar tiesiai į ražienas, kuriose daug šiaudų. Jeigu javų pasėliuose pavasarį buvo naudoti sulfonilurėjos veikliųjų medžiagų turintys herbicidai, šios medžiagos lėtai skyla, jų lieka šiauduose, todėl neigiamai veikia rapsų vystymąsi. Problemos galima išvengti, jeigu javuose naudosime rudeninį herbicidą Pontos®“, – pataria P. Paulauskis.

BASF rekomenduojama norma – 0,5 l/ha Pontos®. Jį galima naudoti pasėjus javus arba jiems, taip pat ir piktžolėms, sudygus. Tinkamiausios sąlygos purkšti – iškart po sudygimo: mažos piktžolės ir drėgna dirva. Jeigu pasėlyje yra pelinių pašiaušėlių ir dirsių, normą reikėtų didinti iki 0,75 l/ha. Tinkamiausios sąlygos purkšti – prieš sudygimą.

Sunaikinus piktžoles rudenį, javai geriau krūmijasi, nekonkuruoja su piktžolėmis dėl maisto medžiagų, vandens ir šviesos. Pasėlis geriau pasiruošia žiemoti. O pavasarį turėsime mažiau rūpesčių – naujai išdygusias dviskiltes piktžoles, jeigu reikės, galėsime sunaikinti pigiu herbicidu, javai galės netrukdomi augti ir formuoti didesnį derliaus potencialą. „Įvertinus pakilusias pavasarį naudojamų herbicidų, ypač tų, kurie naikina vienaskiltes piktžoles, kainas, rudeninis purškimas yra geresnis sprendimas visais atžvilgiais. Palyginti su kitais rinkoje esančiais tokio tipo herbicidais, Pontos® išsiskiria labai patrauklia, konkurencinga kaina. Taigi, vienaskilčių piktžolių, jau nekalbant apie didelį spektrą dviskilčių, taip pat ir rapsų pabirų, sunaikinimas rudenį tapo netgi pigesniu, nei palikti jas pavasariui“, – priduria BASF specialistas P. Paulauskis.

pontos, herbicidas Žieminiai kviečiai savaitė po purškimo PONTOS herbicidu.

Norėdami sužinoti daugiau apie BASF produktus, kreipkitės į mūsų agronomus. Jie visada jums padės ir atsakys į rūpimus klausimus. Agronomų kontaktus rasite www.agro.basf.lt.

Augalų apsaugos produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami perskaitykite ženklinimą ir informaciją apie produktą.

 

2022.09.25 

Susijusios temos - skaitykite: javų herbicidas, Pontos, ūkininkai, rudeninis javų purškimas, BASF

B 49/7
Dalintis