Ashburn +20,3 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 23 Rgs 2023
Ashburn +20,3 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 23 Rgs 2023

Ūkininkai siekia išlikti, todėl nusipelnė šventės

2022/10/06


Kai ūkininkų dienos pilnos rūpesčių, problemų ir nerimo, argi laikas šventėms? Be priežasties švęsti keista ir neįprasta, kita vertus, o kas dabar normalu ir įprasta? Keičiantis visoms vertėms ir vertybėms pasaulyje, žemė tebėra ten pat, neapsivertė, žmonės prie žemės irgi tokie patys, daro tą patį – augina, brandina, ką pasėję, nupjauna, pamaitina alkstančiuosius. Tiesiog gyvena – gal to ir užtenka šventei? O šventė visada yra padėka ir džiaugsmas būti kartu, sutarime, bendruomenėje ir bendrystėje, šypsenose.  

Metų ūkis, Zigmantas Aleksandravičius, Elfaizas Ismailovas, Kupiškio ūkininkų sąjunga Gėlėmis, dovanomis pagerbti visi „Metų ūkio 2022“ konkurso dalyviai kupiškėnai.

Tokia išvada kilo po pasibuvimo Kupiškio ūkininkų sąjungos surengtoje „Metų ūkio 2022“ dalyvių pagerbtuvių šventėje, vykusioje praėjusį ketvirtadienį kaimo turizmo sodyboje Pasuosių kaime (Kupiškio r.). Svarbiausieji šventėje buvo septyni šiemet konkurse turėję drąsos dalyvauti pretendentai – kartu dirbantys tėvų ir vaikų ūkiai. Šeši augalininkystės ir vienas vienintelis pieno ūkis. Pagarbos verti tėvai, sugebėję neatgrasyti savo vaikų nuo kaimo ir žemės darbo, padėkos verti vaikai, išlaikę prieraišumą gimtinei, neišsigandę sunkaus kasdienio triūso.

Tokie gražūs žodžiai tinka šventei, juos kalbėjo ūkininkų organizacijos lyderis Zigmantas Aleksandravičius, šventės vedėjai, svečiai, bičiuliai iš kaimyninių Aukštaitijos rajonų ir tolimesni iš Telšių, rėmėjai, socialiniai partneriai, atvykę su dovanomis, gėlėmis, saldumynais, suvenyrais. Rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas konkurso pirmų trijų vietų laimėtojams įteikė dovanų čekius – jie atiteko Rolandui Kalamažnikui ir jo sūnui Pauliui iš Keršuliškių kaimo, Sigitai Stančikienei, jos dukrai Aistei, sūnui Tadui iš Rudikų kaimo, taip pat Robertui, Ramūnui, Domantui Blaževičiams iš Juodpėnų kaimo. Šventė prasminga, kai joje pagarbos nestinga ir kasdienybei. Pernai pagausėjo žemdirbių bendruomenė, jaunasis ūkininkas Edvinas Pakšys sulaukė atžalos, pasidžiaugta tuo.

Vienas iš garbingiausiųjų bendruomenės narių, garbės agronomas Jonas Pakalnis gavo lauktuvių iš Vokietijos, mažutį kaip grūdą suvenyrą, žemės trupinio simbolį, už ištikimybę tausojamajai žemdirbystei, žaliajam kursui, kurį savo širdies ir nuojautų (ne Briuselio direktyvų) skatinamas vykdo jau pusšimtį metų. Auditorija šį dėmesio ženklą palydėjo ovacijomis, santūrusis Jonas dovaną pagarbiai įsidėjo kišenėlėn prie širdies.

ukininkai, metu ukis, rudens svente Vyko šventinė prekyba.

Žaidelių kaimo ūkininkas Elfaizas Ismailovas, neseniai savo avių aptvare susigrūmęs su gyvulius užpuolusiu vilku ir savo drąsa išgarsėjęs visoje šalyje, irgi sulaukė padėkų ir iškalbingų dovanų – spalvingų vilnonių kojinių ir suvenyrinio savigynos „šautuvo“ su ragaujamu turiniu.

Sulaukta žinios iš Briuselio, žodį tarė „Dviračio žinių“ personažas Andrius Kubilius (iš tikrųjų – kaimynas anykštėnas aktorius Sigitas Račkys), pažadėta, kad dujų ir elektros kainos tikrai kris, ypač artėjant rinkimams. Žinia sutikta linksmai, bet, tikėtina, nepatikliai. Padėkos, dovanėlės, suvenyrai, plojimai buvo skirti šventės talkininkams, Ūkininkų sąjungos skyriaus tarybos nariams, kurie rūpinosi aplinka, jaukumu, ruošė užkandžius, virė ant laužo gardžiąją žvėrienos sriubą, kepė šašlykus, atvežė žolelių arbatų, suvenyrinio medaus.

lus kupiskio skyrius, zigmantas, pirmininkas LŪS Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius už drąsą dvikovoje su vilku apdovanojo ūkininką Elfaizą Ismailovą (dešinėje).

Buvo šventė, gyvai parodžiusi, kad nieko ypatingo jai nereikia – užtenka dienos, kad ir su lietumi, senų draugų, kaimynų, namiškių, neišdidžių svečių. Užstalės be skubėjimo. Paprastų pašnekesių, padėkojimų, šypsenų. Viskas kasdieniška, tik truputį kitaip, su viltimi iki kito susitikimo, tam užtenka būti, išlikti.  

andrius kubilius, seimas, europos komisija, zemes ukis Andrius Kubilius (akt. Sigitas Račkys) iš „Dviračio žinių“ pažadėjo, kad dujų ir elektros kainos tikrai kris... Skambėjo liaudiška muzikėlė.

Autorės nuotraukos

2022.10.06

Virginija JUŠKIENĖ

ŪP korespondentė

Susijusios temos - skaitykite: Metų ūkis, Zigmantas Aleksandravičius, Elfaizas Ismailovas, Kupiškio ūkininkų sąjunga

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/22

Po darbo su pacientais – į gėlių plantaciją

Pasvalys („Darbas“). Dar besimokant Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje, joniškėlietį Remigijų Laurinčiką traukė biologija ir sodininkystė. Nors gyvenimo keliai ir klystkeliai vaikiną nuvedė į medicinos pasaulį, jaunystės ...
2023/09/22

Prancūzijos mokslininkai vertino Lietuvos eglynų genetinius rodiklius

Tarptautinio projekto FORGENIUS mokslininkai Nicolas Mariotte ir Florence Jean iš Prancūzijos rugsėjo pradžioje lankėsi Lietuvoje ir atliko miško medžių matavimus, rinko mėginius genetiniams tyrimams atlikti. Valstybinė miškų ...
2023/09/22

Ūkininkams – lengvatinės paskolos

Ūkininkai vis dažniau ieško sprendimų, kaip dirbti efektyviau ir tvariau. Tokias tendencijas pastebi Medicinos bankas, kuris bendradarbiauja su INVEGA teikiant lengvatines paskolas žemesnėmis nei rinkos kainomis ūkio subjektams, įskaitant j...
2023/09/22

Gyvensenos medicinos specialistai padės mažinti lėtinių ligų tikimybę

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) skatinant gydymo įstaigas burti šeimos gydytojo komandas, prie jų jungiasi gyvensenos medicinos specialistai. Jie padeda pacientams formuoti sveiko gyvenimo būdo įpročius ir mažinti tikimybę susirgti lė...
2023/09/22

Dėl savavališkų bendruomenės veiksmų Turto bankas kreipiasi į teismą

Gindamas valstybės interesus Turto bankas (TB) kreipėsi į teismą, prašydamas sustabdyti savavališkus Skaistgirių bendruomenės atstovų veiksmus ir grąžinti valstybei priklausantį turtą.
2023/09/22

Latviją vėl gręžiasi į cukrinių runkelių verslą

Sovietmečiu tvirtas pozicijas cukrinių runkelių auginimo srityje užėmusi Latvija, pastaraisiais dešimtmečiais buvo beveik atsisakę šios žemės ūkio kultūros. Vis tik daugiau nei prieš penkerius metus ryšius su didžiausia...
2023/09/22

Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo atranką laimėjo A. Mikalauskienė – šaltiniai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo atranką, BNS žiniomis, laimėjo laikinai įstaigai vadovaujanti direktoriaus pavaduotoja Audronė Mikalauskienė.
2023/09/22

Gydomosios augalų vonios

Pastarosios savaitės mūsų kūnams nebuvo lengvos – veiklos darže, sode ir gėlynuose rudenėjant tikrai daugiau nei vasarą. Palepinkime odą, raumenis ir sielą atpalaiduojančiomis, gydančiomis augalų voniomis, pasinerkime į aromatų terapiją.
2023/09/22

Pradėti tvirtinti natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapiai

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymu, šiandien išleido įsakymą „Dėl natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltin...