Ashburn +23,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +23,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Ūkininkai siekia išlikti, todėl nusipelnė šventės

2022/10/06


Kai ūkininkų dienos pilnos rūpesčių, problemų ir nerimo, argi laikas šventėms? Be priežasties švęsti keista ir neįprasta, kita vertus, o kas dabar normalu ir įprasta? Keičiantis visoms vertėms ir vertybėms pasaulyje, žemė tebėra ten pat, neapsivertė, žmonės prie žemės irgi tokie patys, daro tą patį – augina, brandina, ką pasėję, nupjauna, pamaitina alkstančiuosius. Tiesiog gyvena – gal to ir užtenka šventei? O šventė visada yra padėka ir džiaugsmas būti kartu, sutarime, bendruomenėje ir bendrystėje, šypsenose.  

Metų ūkis, Zigmantas Aleksandravičius, Elfaizas Ismailovas, Kupiškio ūkininkų sąjunga Gėlėmis, dovanomis pagerbti visi „Metų ūkio 2022“ konkurso dalyviai kupiškėnai.

Tokia išvada kilo po pasibuvimo Kupiškio ūkininkų sąjungos surengtoje „Metų ūkio 2022“ dalyvių pagerbtuvių šventėje, vykusioje praėjusį ketvirtadienį kaimo turizmo sodyboje Pasuosių kaime (Kupiškio r.). Svarbiausieji šventėje buvo septyni šiemet konkurse turėję drąsos dalyvauti pretendentai – kartu dirbantys tėvų ir vaikų ūkiai. Šeši augalininkystės ir vienas vienintelis pieno ūkis. Pagarbos verti tėvai, sugebėję neatgrasyti savo vaikų nuo kaimo ir žemės darbo, padėkos verti vaikai, išlaikę prieraišumą gimtinei, neišsigandę sunkaus kasdienio triūso.

Tokie gražūs žodžiai tinka šventei, juos kalbėjo ūkininkų organizacijos lyderis Zigmantas Aleksandravičius, šventės vedėjai, svečiai, bičiuliai iš kaimyninių Aukštaitijos rajonų ir tolimesni iš Telšių, rėmėjai, socialiniai partneriai, atvykę su dovanomis, gėlėmis, saldumynais, suvenyrais. Rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas konkurso pirmų trijų vietų laimėtojams įteikė dovanų čekius – jie atiteko Rolandui Kalamažnikui ir jo sūnui Pauliui iš Keršuliškių kaimo, Sigitai Stančikienei, jos dukrai Aistei, sūnui Tadui iš Rudikų kaimo, taip pat Robertui, Ramūnui, Domantui Blaževičiams iš Juodpėnų kaimo. Šventė prasminga, kai joje pagarbos nestinga ir kasdienybei. Pernai pagausėjo žemdirbių bendruomenė, jaunasis ūkininkas Edvinas Pakšys sulaukė atžalos, pasidžiaugta tuo.

Vienas iš garbingiausiųjų bendruomenės narių, garbės agronomas Jonas Pakalnis gavo lauktuvių iš Vokietijos, mažutį kaip grūdą suvenyrą, žemės trupinio simbolį, už ištikimybę tausojamajai žemdirbystei, žaliajam kursui, kurį savo širdies ir nuojautų (ne Briuselio direktyvų) skatinamas vykdo jau pusšimtį metų. Auditorija šį dėmesio ženklą palydėjo ovacijomis, santūrusis Jonas dovaną pagarbiai įsidėjo kišenėlėn prie širdies.

ukininkai, metu ukis, rudens svente Vyko šventinė prekyba.

Žaidelių kaimo ūkininkas Elfaizas Ismailovas, neseniai savo avių aptvare susigrūmęs su gyvulius užpuolusiu vilku ir savo drąsa išgarsėjęs visoje šalyje, irgi sulaukė padėkų ir iškalbingų dovanų – spalvingų vilnonių kojinių ir suvenyrinio savigynos „šautuvo“ su ragaujamu turiniu.

Sulaukta žinios iš Briuselio, žodį tarė „Dviračio žinių“ personažas Andrius Kubilius (iš tikrųjų – kaimynas anykštėnas aktorius Sigitas Račkys), pažadėta, kad dujų ir elektros kainos tikrai kris, ypač artėjant rinkimams. Žinia sutikta linksmai, bet, tikėtina, nepatikliai. Padėkos, dovanėlės, suvenyrai, plojimai buvo skirti šventės talkininkams, Ūkininkų sąjungos skyriaus tarybos nariams, kurie rūpinosi aplinka, jaukumu, ruošė užkandžius, virė ant laužo gardžiąją žvėrienos sriubą, kepė šašlykus, atvežė žolelių arbatų, suvenyrinio medaus.

lus kupiskio skyrius, zigmantas, pirmininkas LŪS Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius už drąsą dvikovoje su vilku apdovanojo ūkininką Elfaizą Ismailovą (dešinėje).

Buvo šventė, gyvai parodžiusi, kad nieko ypatingo jai nereikia – užtenka dienos, kad ir su lietumi, senų draugų, kaimynų, namiškių, neišdidžių svečių. Užstalės be skubėjimo. Paprastų pašnekesių, padėkojimų, šypsenų. Viskas kasdieniška, tik truputį kitaip, su viltimi iki kito susitikimo, tam užtenka būti, išlikti.  

andrius kubilius, seimas, europos komisija, zemes ukis Andrius Kubilius (akt. Sigitas Račkys) iš „Dviračio žinių“ pažadėjo, kad dujų ir elektros kainos tikrai kris... Skambėjo liaudiška muzikėlė.

Autorės nuotraukos

2022.10.06

Virginija JUŠKIENĖ

ŪP korespondentė

Susijusios temos - skaitykite: Metų ūkis, Zigmantas Aleksandravičius, Elfaizas Ismailovas, Kupiškio ūkininkų sąjunga

Dalintis
2024/05/23

Tarptautinei bendrovei „Mondelēz“ EK skyrė 337,5 mln. eurų baudą

Europos Komisija (EK) tarptautinei bendrovei „Mondelēz International, Inc.“ („Mondelēz“)skyrė 337,5 milijono eurų baudą už ES konkurencijos taisyklių pažeidimus: trukdymą tarpvalstybinei prekybai šokoladu, sausainiai...
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Patikrinome žievėgraužio tipografo gaudykles. Skaičiuojame laimikį

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miško sanitarinės apsaugos skyriaus specialistai patikrino žievėgraužio tipografo gaudykles.
2024/05/23

„Elektrum“ ir „Enefit“ gaminantiems vartotojams kompensuos 2,5 mln. eurų

Didžiausiai Lietuvos elektros tiekėjai „Ignitis“ paskelbus apie 5 mln. eurų kompensacijas gaminantiems vartotojams už jų nesuvartotą elektrą, kiti du rinkos dalyviai pranešė klientams skyrę iš viso 2,5 mln. eurų.
2024/05/23

Europos ūkininkai augina sveiką maistą: ekspertai ragina jiems netrukdyti

Europos Sąjungoje auginamas maistas yra vienas saugiausių pasaulyje, patvirtino Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) metinė ataskaita. 2022 m. ištyrus rekordinį maisto mėginių, nustatyta, kad didžioji dalis jų neviršijo nustatytų pe...
2024/05/23

Čia truputį pavogsiu...

Kartais atrodo, kad kalbi su siena. Ta siena yra LR Vyriausybė ir Finansų ministerija. Lietuvos verslo konfederacija (LVK) kartu su partneriais paskatino tikslą – finansuoti krašto gynybą 4 proc. nuo BVP. Trims procentams pasiekti rei...
2024/05/23

Aplinkos ministerija nori paskatinti jaunimą rinktis karjerą miškininkystės sektoriuje: skyrė 21 stipendiją

Nuo rudens 21 miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje pasirinkęs pirmakursis gaus skatinamąsias stipendijas – 250 eurų per mėnesį. Stipendijas, skatindama jaunimą ...
2024/05/23

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo kon...
2024/05/23

LSA patvirtino siūlymus rinkimams besiruošiančioms šalies politinėms partijoms

Gegužės 23 dieną, ketvirtadienį, Raudondvaryje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime šalies savivaldybėms atstovaujantys vietos savivaldos politikai patvirtino strateginius savivaldos siūlymus šalies politinėm...