Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024
Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024

Ūkininkai siekia išlikti, todėl nusipelnė šventės

2022/10/06


Kai ūkininkų dienos pilnos rūpesčių, problemų ir nerimo, argi laikas šventėms? Be priežasties švęsti keista ir neįprasta, kita vertus, o kas dabar normalu ir įprasta? Keičiantis visoms vertėms ir vertybėms pasaulyje, žemė tebėra ten pat, neapsivertė, žmonės prie žemės irgi tokie patys, daro tą patį – augina, brandina, ką pasėję, nupjauna, pamaitina alkstančiuosius. Tiesiog gyvena – gal to ir užtenka šventei? O šventė visada yra padėka ir džiaugsmas būti kartu, sutarime, bendruomenėje ir bendrystėje, šypsenose.  

Metų ūkis, Zigmantas Aleksandravičius, Elfaizas Ismailovas, Kupiškio ūkininkų sąjunga Gėlėmis, dovanomis pagerbti visi „Metų ūkio 2022“ konkurso dalyviai kupiškėnai.

Tokia išvada kilo po pasibuvimo Kupiškio ūkininkų sąjungos surengtoje „Metų ūkio 2022“ dalyvių pagerbtuvių šventėje, vykusioje praėjusį ketvirtadienį kaimo turizmo sodyboje Pasuosių kaime (Kupiškio r.). Svarbiausieji šventėje buvo septyni šiemet konkurse turėję drąsos dalyvauti pretendentai – kartu dirbantys tėvų ir vaikų ūkiai. Šeši augalininkystės ir vienas vienintelis pieno ūkis. Pagarbos verti tėvai, sugebėję neatgrasyti savo vaikų nuo kaimo ir žemės darbo, padėkos verti vaikai, išlaikę prieraišumą gimtinei, neišsigandę sunkaus kasdienio triūso.

Tokie gražūs žodžiai tinka šventei, juos kalbėjo ūkininkų organizacijos lyderis Zigmantas Aleksandravičius, šventės vedėjai, svečiai, bičiuliai iš kaimyninių Aukštaitijos rajonų ir tolimesni iš Telšių, rėmėjai, socialiniai partneriai, atvykę su dovanomis, gėlėmis, saldumynais, suvenyrais. Rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas konkurso pirmų trijų vietų laimėtojams įteikė dovanų čekius – jie atiteko Rolandui Kalamažnikui ir jo sūnui Pauliui iš Keršuliškių kaimo, Sigitai Stančikienei, jos dukrai Aistei, sūnui Tadui iš Rudikų kaimo, taip pat Robertui, Ramūnui, Domantui Blaževičiams iš Juodpėnų kaimo. Šventė prasminga, kai joje pagarbos nestinga ir kasdienybei. Pernai pagausėjo žemdirbių bendruomenė, jaunasis ūkininkas Edvinas Pakšys sulaukė atžalos, pasidžiaugta tuo.

Vienas iš garbingiausiųjų bendruomenės narių, garbės agronomas Jonas Pakalnis gavo lauktuvių iš Vokietijos, mažutį kaip grūdą suvenyrą, žemės trupinio simbolį, už ištikimybę tausojamajai žemdirbystei, žaliajam kursui, kurį savo širdies ir nuojautų (ne Briuselio direktyvų) skatinamas vykdo jau pusšimtį metų. Auditorija šį dėmesio ženklą palydėjo ovacijomis, santūrusis Jonas dovaną pagarbiai įsidėjo kišenėlėn prie širdies.

ukininkai, metu ukis, rudens svente Vyko šventinė prekyba.

Žaidelių kaimo ūkininkas Elfaizas Ismailovas, neseniai savo avių aptvare susigrūmęs su gyvulius užpuolusiu vilku ir savo drąsa išgarsėjęs visoje šalyje, irgi sulaukė padėkų ir iškalbingų dovanų – spalvingų vilnonių kojinių ir suvenyrinio savigynos „šautuvo“ su ragaujamu turiniu.

Sulaukta žinios iš Briuselio, žodį tarė „Dviračio žinių“ personažas Andrius Kubilius (iš tikrųjų – kaimynas anykštėnas aktorius Sigitas Račkys), pažadėta, kad dujų ir elektros kainos tikrai kris, ypač artėjant rinkimams. Žinia sutikta linksmai, bet, tikėtina, nepatikliai. Padėkos, dovanėlės, suvenyrai, plojimai buvo skirti šventės talkininkams, Ūkininkų sąjungos skyriaus tarybos nariams, kurie rūpinosi aplinka, jaukumu, ruošė užkandžius, virė ant laužo gardžiąją žvėrienos sriubą, kepė šašlykus, atvežė žolelių arbatų, suvenyrinio medaus.

lus kupiskio skyrius, zigmantas, pirmininkas LŪS Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius už drąsą dvikovoje su vilku apdovanojo ūkininką Elfaizą Ismailovą (dešinėje).

Buvo šventė, gyvai parodžiusi, kad nieko ypatingo jai nereikia – užtenka dienos, kad ir su lietumi, senų draugų, kaimynų, namiškių, neišdidžių svečių. Užstalės be skubėjimo. Paprastų pašnekesių, padėkojimų, šypsenų. Viskas kasdieniška, tik truputį kitaip, su viltimi iki kito susitikimo, tam užtenka būti, išlikti.  

andrius kubilius, seimas, europos komisija, zemes ukis Andrius Kubilius (akt. Sigitas Račkys) iš „Dviračio žinių“ pažadėjo, kad dujų ir elektros kainos tikrai kris... Skambėjo liaudiška muzikėlė.

Autorės nuotraukos

2022.10.06

Virginija JUŠKIENĖ

ŪP korespondentė

Susijusios temos - skaitykite: Metų ūkis, Zigmantas Aleksandravičius, Elfaizas Ismailovas, Kupiškio ūkininkų sąjunga

Dalintis
2024/02/27

Traktorių manifestacijos prablaivė politikus: EK žemės ūkyje siūlo permainas

Vakar, pirmadienį, vykusiam Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos svarstymui Europos Komisija (EK) pateikė visą pluoštą siūlymų, kaip nuraminti piktus žemės ūkio sektoriaus protestus – pasiūlė sušvelninti ka...
2024/02/27

NŽT kreipėsi į prokuratūrą dėl nuosavybės teisių atkūrimo dokumentų klastojimo

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) struktūrinė pertvarka ir sustiprinta vidaus procesų kontrolė leido atskleisti įžūlų nusikaltimą klastojant nuosavybės teisių atkūrimo dokumentus. Pirminiais duomenimis nustatyta, kad dalyvaujant buvusiems NŽT darb...
2024/02/27

Žiemą žydėjusios svogūninės gėlės pražys ir kitais metais: kaip tai padaryti?

Žiemą aplink mus žiedų negausu, todėl smagu anksčiau laiko pražydinti tulpių, hiacintų ar narcizų. Bet jiems nužydėjus, gaila išmesti dar gyvybingus svogūnėlius. Pasilikime juos ir, jeigu viską teisingai padarysime, žiemą jie vėl padovanos ...
2024/02/27

Ar smulkiesiems Europos pieno gamintojams pavyks įveikti besitęsiančią pieno krizę?

Didžiausia pasaulyje pieno gamintoja yra Europos Sąjunga (ES). Tik ar pavyks išlaikyti lyderės pozicijas? Naujausioje USDA Pasaulio rinkų ir prekybos ataskaitoje nedviprasmiškai teigiama, kad 2024 m. ES perspektyvos prastos – p...
2024/02/27

Išsaugota vertinga pelkė

Sunaikinimo vos išvengusi Juodymų pelkė nuo 2023 m. tapo 371,9 ha ploto valstybės saugomu telmologiniu draustiniu, o daliai pelkės suteiktas „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklo buveinių apsaugai svarbios teritorijos (BAST) s...
2024/02/26

Žemės ūkio ministrai sutarė dėl atsako į krizinę padėtį žemės ūkyje

Atsižvelgdami į tebesitęsiančius ūkininkų protestus ir remdamiesi pirmininkaujančios Belgijos informacija bei Europos Komisijos parengtu neoficialiu dokumentu dėl reikalavimų supaprastinimo, Europos žemės ūkio ministrai vasario 26 d. Taryboje...
2024/02/26

Ūkio vystymo strategijų daug. Kur link sukti?

(VDU ŽŪA langas) Žemės ūkis yra sudėtingesnis nei daugelis kitų verslų, su kuriais paprastai lyginamas. Tai sąlygoja betarpiškas žemės ūkio sąryšis su gamta. Moksliniuose darbuose ir politiniuose dokumentuose bei sprendimuose pažymim...
2024/02/26

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai tikrins, kas vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną (papildyta ŽŪM komentaru; KRK reakcija)

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) sako, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama p...
2024/02/26

V. Janulevičius: Vienintelis kelias nugalėti rusiją

Vakar Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paskelbė, kiek ukrainiečių gyvybių nusinešė jau dvejus metus trunkantis plataus masto karas su rusija. 31 tūkstantis žmonių aukų.