Ashburn +7,6 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Kov 2023
Ashburn +7,6 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Kov 2023

Bachmutas: nepalaužiamas nei jis, nei jo gynėjai

2022/12/24


Ukrainos karių vardu dėkoju nepavargstantiems juos remti Lietuvos grūdų augintojams. Visi paskutiniai 4 Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) narių dovanoti visureigiai sveiki ir toliau sėkmingai „kariauja“.
Rakteliai nuo „Mitsubishi Pajaro“ perduodami Ivanui.

Ne tik visureigiai

LGAA nario Virginijaus Čėsnos padovanotas visureigis šį mėnesį pasiekė Ukrainą ir atiteko Bachmuto miesto, dėl kurio vyksta nuožmiausi mūšiai, bataliono atraminiam štabui. LGAA padovanotas pikapas atiteko paramedikams ir jau vežioja sužeistuosius iš fronto. LGAA narių Algirdo Laurikiečio ir Rolano Jovaišo padovanoti elektros generatoriai atiteko paramedikams ir išminuotojams.

Iš viso vien praėjusią savaitę Ukrainos kariams tiesiogiai pristatėme mikroautobusą, skirtą dronų medžiokliams, 3 visureigius, kurių vienas jau evakuoja sužeistuosius, 6 elektros generatorius, elektros energijos kaupiklį, kelis šimtus Jurbarko vaikų darželių auklėtinių pagamintų apkasų žvakių, kurios šildo karių bei paramedikų rankas ir širdis, daug šiltų rūbų.

Tiesiai į frontą

Gruodžio 9 dieną kolona 5 mūsų automobilių, papuoštų Ukrainos ir Lietuvos vėliavėlėmis bei Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių ženklu, pajudėjo į 2 200 km kelionę – Donbaso Bachmuto miestą, dėl kurio su įsiveržusia Rusijos armija kaunasi mums labai brangių draugų batalionai ir brigados.

Su mūsų draugu, 204 bataliono štabo karininku Ivanu Varchenko turėjome susitikti Konstantinovkos miestelyje, nutolusiame 12 km nuo fronto linijos. Tolumoje nuolat gaudė besikaunančiųjų artilerijos dvikovų aidai, o tamsiame danguje švietė orkų šaudomų Jungtinių Tautų uždraustų fosforu užtaisytų artilerijos sviedinių, krintančių ant Bachmuto gynėjų, pašvaistė.

Su Ivanu ir jo sūnumis susitikome prie miestelio cerkvės, nes degalinės, kurioje Ivanas mus po ilgos kelionės planavo pavaišinti kava, jau nebuvo likę – prieš pat mums atvykstant į ją atskrido Putino orkų paleista „C-300“ raketa.

Apsistojome apleistame name, užtemdėme langus, nes – ne paslaptis – tarp likusių gyventojų yra nemažai rusiško pasaulio gerbėjų. Netrukus Ivano perspėjimas pasitvirtino – pasigirdo dar du mažesnio galingumo raketų sprogimai. Nedelsiant po miestelį išsklaidėme savo automobilius: jeigu būtų pataikyta, nebūtų sunaikinti visi Ukrainos kariams taip reikalingi visureigiai su į juos pakrautais elektros generatoriais.

Su Ivano sūnumis Dmytro ir Aleksėjumi mums nepavyko atsisveikinti, nes jie buvo skubiai iškviesti į priešakines fronto linijas, – tąnakt reikėjo pakeisti nuvargusius kovos draugus. Žinau, kad po rotacijos jie grįžo sveiki, bet labai pavargę ir, Ivano žodžiais, „purvini kaip velniai“.

Už savo ir mūsų laisvę

Tik pažvelkite į Bachmuto gynėjų akis – jos pasako viską. Rodo begalinį nuovargį, atspindi, kokių milžiniškų fizinių ir dvasinių jėgų jiems reikia, kad atlaikytų orkų puolimą. Jų žvilgsniai man primena Lietuvos partizanų ir mūsų, Lietuvos parlamento gynėjų, žvilgsnius, kai naktį iš 1991 m. sausio 13-osios į 14-ąją laukėme okupantų puolimo, o atsitraukti neturėjome jokios teisės.

Pažiūrėkite, kokiomis sunkiomis sąlygomis jie kaunasi su prieš juos siunčiamomis „zekų“ gaujomis, kai apkasai po gausesnio snygio ir atlydžio prisipildo vandens...

Kautynės XXI amžiaus „Stalingrade“ vyksta nuolatos, dažnai peraugdamos į artimus susirėmimus: orkai mažais, 15–30 žmonių būriais prislenka prie Ukrainos karių apkasų 30 m atstumu ir su paskutine okupantų artilerijos salve puola į ukrainiečių apkasus, dažnai žūdami nuo savos artilerijos ugnies.

Iš tokių atakų jie negrįžta pas savus ir ne tik dėl ukrainiečių ugnies, bet ir dėl „kadirovcų“ užtveriamosios ugnies, nes liudininkai to, kas vyksta apkasų linijose, niekam nereikalingi. Po 30 min. prieš ukrainiečius siunčiama nauja partija mirtininkų. Ir taip ištisai.

Todėl švęsdami šv. Kalėdas nepamirškite, kad ir už mūsų laisvę 2 000 km atstumu nuo Lietuvos kaunasi Ukrainos kariai, pasiruošę verčiau mirti, bet nepasitraukti. Tai principinė jų valios kova. Ir jie ją laimės.

SLAVA UKRAINI!

HEROIAM SLAVA!

 

Misijos „Kariai – kariams“ vadovas Antanas KLIUNKA

Misijos „Kariai – kariams“ nuotraukos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

2023/03/27

Nepamirškite deklaruoti NT ir žemės nuomos pajamų bei sumokėti mokesčius

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) kanclerė prof. Astrida MICEIKIENĖ pataria, kaip tinkamai deklaruoti pajamas, gautas iš nekilnojamojo turto (NT) ir žemės nuomos, bei sumokėti gyventojų pajamų mok...
2023/03/27

Parengti siūlymai akvakultūros pramonės plėtrai skatinti

Aplinkos ministerija (AM) parengė ir teikia derinti Nekilnojamojo turto kadastro ir statybos techninio reglamento „Statinių klasifikavimas“ pakeitimus, kurie paskatintų akvakultūros pramonės plėtrą Lietuvoje. Taip pat sudarytų galimybe...
2023/03/27

Estijoje pieno supirkimo kainos per metus išaugo 22 proc., per mėnesį sumenko 6 proc.

Talinas, kovo 27 d. (BNS). Vidutinė pieno supirkimo kaina Estijoje praėjusį mėnesį buvo 22,1 proc. didesnė nei pernai vasarį – 491,8 euro už toną, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/03/27

Lietuviškų azoto trąšų gamintoja įspėja dėl galimai nelegalių trąšų

Pastaruoju metu mūsų šalyje padaugėjo atvejų, kai parduodamos neva lietuviškos azoto trąšos, neturint jų kilmę įrodančių dokumentų. Tokių siūlymų galima rasti skelbimų portaluose, įvairiuose ūkininkų forumuose, „lietuvi&...
2023/03/27

Meškinio česnako stebuklai

Jau nekantriai laukiame, kada po žiemos ramybės pasirodys pirmieji meškinio česnako ūgliai. Nuo seno sakoma, kad jų ieško meškos, o dabar šie mišku kvepiantys česnakai vis labiau domina ir žmones, tad n...
2023/03/27

E.parduotuvė nedeklaravo daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja: atlikus e.parduotuvės, kurioje prekiaujama vinilinėmis ir kompaktinėmis plokštelėmis, audio kasetėmis bei įvairia atributika, kontrolę, nustatyta daugiau nei 300 tūkst. eurų nedeklaruotų paja...
2023/03/27

Mokiniai jau įsitraukė į Pažintinės žuvininkystės programos veiklas

Kaip ir kiekvienais metais, pavasario pradžia moksleivius džiugina ne tik vis šiltesniais saulės spinduliais, bet ir prasidėjusiomis Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ veiklomis, kurios sutei...
2023/03/27

Tyrime dėl galimo rinkėjų papirkimo įtarimai pareikšti kandidatui į Pagėgių savivaldybės merus

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro organizuojamame ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo Pagėgių savivaldybėje,...
2023/03/27

Lietuvos banko prognozė: ekonomika sparčiau augs jau antrąjį pusmetį

Po Lietuvos ekonomikai sudėtingos 2022 m. pabaigos ir 2023 m. pradžios šalies ūkis antrąjį pusmetį turėtų augti sparčiau. Infliacija ir toliau mažės, tačiau dar ne iki siekiamo 2 proc. lygio. Vis dėlto šiemet darbo užmokesčio augimas...