Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024
Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024

Savaitės apžvalga – vartotojų skundų tyrimai ir turgaus prekiautojų patikrinimai

2014/06/02

Šią savaitę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai atliko 67 vartotojų skundų tyrimus. Be to, įvertinus įsibėgėjantį vasaros prekybos sezoną, vykdyti patikrinimai turgavietėse ir laikinose prekyvietėse, kioskuose.

Palangoje vasaros sezoną pradėjo 9 sezoniniai kioskai, poilsiautojams siūlantys rūkytos žuvies, ledų, kebabų ar vietoje kepamų vaflių, blynelių. Kaip tik dėl vieno iš tokių kioskų, prekiaujančių rūkyta žuvimi, veiklos Palangos VMVT inspektoriai gavo vartotojo nusiskundimą. Patikrinimo metu pripažinta, kad vartotojas skundėsi pagrįstai, rūkyta žuvimi buvo prekiaujama nusižengiant higienos reikalavimams. Panašių pažeidimų nustatyta dar 6 kioskuose. Jiems nurodyta nedelsiant pašalinti trūkumus, prekeiviai informuoti, kad pasikonsultuoti, kaip tinkamai ir kokybiškai teikti paslaugas vartotojams jie visuomet gali kreipęsi į Palangos VMVT specialistus arba nemokamu VMVT verslo konsultavimo telefono numeriu 8 800 40403.

Kiekvienais metais Palangos VMVT inspektoriai organizuoja mokymus ir konsultuoja sezoniškai veiklą vykdančius verslininkus, mat dažniausiai būtent čia nustatoma daugiausia pažeidimų ir gaunama vartotojų skundų. Nelegali prekyba maisto produktais – kitas sezoninis kurorto skaudulys. Pavyzdžiui, 2013 m. bendradarbiaujant su Palangos miesto policijos komisariato pareigūnais buvo sulaikyta ir nukreipta sunaikinti daugiau kaip 600 kg įvairių maisto produktų, kuriais nelegaliai prekiavo apie 100 sulaikytų prekeivių.

Nagrinėdami gegužės 27 d. gautame vartotojo skunde nurodytus faktus, Trakų VMVT inspektoriai laikinai sustabdė vietos parduotuvės „Tavena“ veiklą. Patikrinimo metu nustatyta, kad vartotojo nurodyta informacija pasitvirtino – J. Štrimaičio individualiai įmonei „Tavena“ priklausančioje parduotuvėje Aukštadvaryje buvo prekiaujama senais maisto produktais, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę. Patikrinimo metu iš viso sulaikyta ir nukreipta sunaikinti 22 kg įvairių maisto produktų. Minėtos parduotuvės veiklą inspektoriai stebi ypač atidžiai, nes dėl nuolat pasikartojančių higienos ir savikontrolės pažeidimų, prekybos senais maisto produktais įmonė įtraukta į padidintos rizikos subjektų sąrašą.

Tauragės VMVT inspektoriai šią savaitę tikrino Tauragės miesto prekyvietes ir prekybos kioskus. Patikrinimų metu vertintas prekeivių pasiruošimas prekiauti greitai gendančiais gyvūninės kilmės maisto produktais karštuoju sezonu. Daugeliu atvejų inspektoriai konstatavo, kad turgavietėse prekiaujama netinkamu maistui pienu ir pieno produktais. Saugojimo temperatūrai ypač jautrius produktus ir termiškai neapdorotą pieną prekeiviai laikė 23 laipsnių karštyje. Panašūs pažeidimai nustatyti ir poroje šviežia mėsa ir mėsos gaminiais prekiavusių kioskų. Juose karšto rūkymo mėsos gaminiai buvo laikomi 21°C temperatūroje, rasta ir neaiškios kilmės mėsos gaminių be ženklinimo etikečių ir lydimųjų dokumentų. Visiems pažeidėjams skirtos administracinės baudos pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, uždrausta prekiauti daugiau kaip 30 kg mėsos ir pieno gaminių.

„Vasaros sezonas maisto tvarkytojams tradiciškai yra sudėtingesnis periodas, kuomet dėl aplinkos sąlygų labai svarbu pasirūpinti tinkama maisto produktų, ypač greitai gendančių, saugojimo temperatūra, higienos sąlygomis ir panašiai. Kaip tik todėl šiltuoju sezonu mūsų inspektoriai vykdo daugiau tikslinių patikrinimų. Labai vertinga ir iš vartotojų gaunama informacija, leidžianti tikslingai orientuoti patikrinimus į jautriausius objektus, vykdyti pažeidimų ir apsinuodijimų maistu protrūkių prevenciją“ – pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

Dalintis