Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

Numato inicijuoti „Valstiečio“ likvidavimą

2022/12/29


Į regionų skaitytojus orientuotos dvi žiniasklaidos priemonės gali šviežių bulvių nesulaukti. Joms valstybinės institucijos numato pradėti likvidavimo procesus.
„Valstiečių laikraštį“ paliko daugybė darbuotojų. Liko tik viena krašto korespondentė.

Valstybės įmonė Registrų centras gruodžio 19 d. viešai paskelbė, kad numato inicijuoti likvidavimo procedūrą bendrovei „Kaimo žinios“, kuri leidžia „Valstiečių laikraštį“. Ši UAB įkurta 2015 m. ir nuo tol nei karto Registrų centrui nepateikė savo finansinių ataskaitų. Bendrovės „Kaimo žinios“ vienas įkūrėjų – Gintautas Misiukevičius, o jo žmona Ingrida Misiukevičienė šiuo metu dirba šios įmonės direktore.

Taip pat Registrų centras gruodžio 15 d. inicijavo ir kitos su G. Misiukevičiumi susietos UAB „Kasdien“ likvidavimą. Ji, įkurta 2016 m. ir kartu su UAB „Kaimo žinios“ valdo tinklalapį  www.valstietis.lt. Jos direktorė – ta pati G. Misiukevičiaus sutuoktinė Ingrida.

Registrų centras numato inicijuoti „Valstiečių laikraščio“ leidėjo UAB „Kaimo žinios“ likvidavimą.

Abi įmones numatyta likviduoti vadovaujantis Civilinio kodekso (CK) 2.70 straipsniu, t. y. registro tvarkytojo iniciatyva. Šis CK straipsnis numato įmonių likvidavimo tvarką, jei jos per penkerius metus nepateikė Registrų centrui finansinės atskaitomybės dokumentų.

„Valstiečių laikraštį“ leidžianti bendrovė turi finansinių sunkumų, vėluoja atsiskaityti su tiekėjais, ją paliko daug darbuotojų, laikraščio leidėjai gauna spaustuvės grasinimų nebespausdinti leidinio. Šių abiejų įmonių direktorė I. Misiukevičienė, „Ūkininko patarėjo“ paprašyta pakomentuoti nepavydėtiną situaciją, gruodžio 27 d. redakcijai teigė, kad šiandien dar nėra pradėtas jos vadovaujamų įmonių likvidavimas ir abi bendrovės dirba stabiliai. Tuo tarpu vakar, gruodžio 28 d., antstoliai uždėjo areštą ant visų G. Misiukevičiaus sąskaitų bankuose ir uždraudė jam disponuoti lėšomis.

Registrų centras numato inicijuoti tinklalapio valstietis.lt valdytojo UAB „Kasdien“ likvidavimą.

Vieša paslaptis, kad šalies pagrindinių žemės ūkio renginių („Ką pasėsi“, „Metų ūkis“, „Agrovizija“) organizatoriai nebekviečia „Valstiečių laikraščio“ ir jo portalo būti informaciniais partneriais.

Leidėjų ir žurnalistų bendruomenė stebisi, kaip šios dvi įmonės visą septynerių metų laikotarpį dalyvauja viešuosiuose pirkimuose, kartais laimi valstybinių institucijų (Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros) viešinimo konkursus, net gavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo paramą.

 

ŪP fotoinformacija

 

 

Dalintis
2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Medžiotojų bilietai bus skaitmeniniai, reglamentuojamas naktinių taikiklių naudojimas

Aplinkos ministerija (AM) parengė Medžioklės taisyklių ir susijusių kitų teisės aktų pataisas, kuriose būtų atsisakyta šiuo metu galiojančių popierinių medžiotojų bilietų naudojimo, o juos pakeistų skaitmeniniai.
2024/04/23

Petro Auštrevičiaus veiklos Europos Parlamente ataskaita 2019-2024 m.

Detektyvų mėgėjams: mano 5-mečio darbų Europos Parlamente ataskaitoje sužinosite, kokiomis aplinkybėmis ir kieno paliepimu nebuvau įleistas į vieną svarbų skrydį iš Vilniaus. O taip pat, kodėl veto teisės atsisakymas keliose svarbiose ES po...
2024/04/23

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komi...
2024/04/23

Martynas Tyla. Sutvarkykime įstatymą, kad neliktų absurdiškų situacijų (papildyta Seimo pranešimu)

Šiuo metu LR Seime svarstomi Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, susiję su galimybe mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 laipsnių, nepaisant to, kokiu būdu jie yra pagaminti. Priimti pakeit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...