Ashburn +27,1 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 12 Bir 2024
Ashburn +27,1 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 12 Bir 2024

LSMU Gyvulininkystės instituto vadovas: „Siekis – pritraukti kuo daugiau jaunų mokslininkų“

2023/02/03


LSMU Gyvulininkystės institute dr. Artūras Šiukščius dirba jau bemaž tris dešimtmečius, administracinį darbą – 15 metų, Instituto direktoriumi – pastaruosius metus. Vienu pagrindinių savo tikslų vadovas laiko paskatinti jaunus mokslininkus dirbti ir atlikti mokslo tyrimus šiame institute.

Kokią savo patirtį tikitės geriausiai atskleisti ir panaudoti Instituto direktoriaus pareigose?

Į LSMU Gyvulininkystės instituto direktoriaus pareigas atėjau turėdamas apie 15 metų administracinio darbo patirtį, 2006–2009 m. dirbau Lietuvos gyvulininkystės instituto direktoriaus pavaduotoju mokslui, 2011–2021 m. dirbau LSMU Gyvulininkystės instituto direktoriaus pavaduotoju – šiuo laikotarpiu daugiausia teko dirbti su Gyvulininkystės instituto infrastruktūriniais ir moksliniais projektais.

Taip pat jau 25 metus dirbu ir mokslinį tiriamąjį darbą, susijusį su gyvūnų reprodukcija.

Dabar, jau LSMU Gyvulininkystės instituto direktoriaus pareigose, geriausiai savo turimą patirtį panaudoju mokslinių tyrimų ir projektų administravimui.

Pradėjus darbą, taip pat vienas pagrindinių siekių buvo suburti produktyvų mokslininkų kolektyvą, papildyti jį naujais mokslo darbuotojais, kad į Gyvulininkystės institutą ateitų dirbti kuo daugiau jaunų žmonių, mokslo darbuotojų, kurie čia atliktų mokslinius tyrimus.

Kokią komandą turite?

LSMU Gyvulininkystės institutą dabar sudaro trys moksliniai skyriai: Gyvūnų veisimo ir reprodukcijos, Gyvūnų mitybos ir pašarų bei Ekologijos. Prie jų veikia chemijos laboratorija. Taip pat Institutas turi ir Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių koordinavimo ir išsaugojimo centrą bei techninę-ūkinę tarnybą. Šiuo metu Institute dirba 57 darbuotojai, iš jų – 20 mokslo darbuotojų.

Gal buvo, kas labai nudžiugino, nustebino, patiko? Gal planuojate (ar jau pradėjote) kokių reikšmingų iniciatyvų, naujovių, pertvarkų?

Kadangi Gyvulininkystės institute dirbu jau tris dešimtmečius, ir iš jų 15 metų – administraciniame darbe, tai eidamas į šias pareigas žinojau daugumą Institute vykdomų administracinių procesų. Labai nudžiugino, kad atėjus į naujas pareigas, savo patarimais, patirtimi labai padėjo ankstesni administracijos darbuotojai, kuriems nuoširdžiai dėkoju.

O pagrindinis praėjusių metų įvykis – Instituto ūkinių veiklų perkėlimas į įsteigtą VšĮ LSMU Baisogalos gyvulininkystės centrą. Tarp svarbiausių šių metų darbų – LSMU Gyvulininkystės instituto infrastruktūros plėtra, moksliškumo didinimas bei žmogiškųjų išteklių stiprinimas ypač gyvūnų mokslo tyrimų kryptyje.

Kokia mėgstamiausia Jūsų laisvalaikio veikla? Kaip atsipalaiduojate po įtemptos darbo dienos?

Mėgstu keliauti, lankytis muziejuose, dirbti sode. Retkarčiais, tiesa, jau labai retai, – medžioju.

 

LSMU informacija

Dalintis