Ashburn +20,5 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 28 Rgs 2023
Ashburn +20,5 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 28 Rgs 2023

LSMU Gyvulininkystės instituto vadovas: „Siekis – pritraukti kuo daugiau jaunų mokslininkų“

2023/02/03


LSMU Gyvulininkystės institute dr. Artūras Šiukščius dirba jau bemaž tris dešimtmečius, administracinį darbą – 15 metų, Instituto direktoriumi – pastaruosius metus. Vienu pagrindinių savo tikslų vadovas laiko paskatinti jaunus mokslininkus dirbti ir atlikti mokslo tyrimus šiame institute.

Kokią savo patirtį tikitės geriausiai atskleisti ir panaudoti Instituto direktoriaus pareigose?

Į LSMU Gyvulininkystės instituto direktoriaus pareigas atėjau turėdamas apie 15 metų administracinio darbo patirtį, 2006–2009 m. dirbau Lietuvos gyvulininkystės instituto direktoriaus pavaduotoju mokslui, 2011–2021 m. dirbau LSMU Gyvulininkystės instituto direktoriaus pavaduotoju – šiuo laikotarpiu daugiausia teko dirbti su Gyvulininkystės instituto infrastruktūriniais ir moksliniais projektais.

Taip pat jau 25 metus dirbu ir mokslinį tiriamąjį darbą, susijusį su gyvūnų reprodukcija.

Dabar, jau LSMU Gyvulininkystės instituto direktoriaus pareigose, geriausiai savo turimą patirtį panaudoju mokslinių tyrimų ir projektų administravimui.

Pradėjus darbą, taip pat vienas pagrindinių siekių buvo suburti produktyvų mokslininkų kolektyvą, papildyti jį naujais mokslo darbuotojais, kad į Gyvulininkystės institutą ateitų dirbti kuo daugiau jaunų žmonių, mokslo darbuotojų, kurie čia atliktų mokslinius tyrimus.

Kokią komandą turite?

LSMU Gyvulininkystės institutą dabar sudaro trys moksliniai skyriai: Gyvūnų veisimo ir reprodukcijos, Gyvūnų mitybos ir pašarų bei Ekologijos. Prie jų veikia chemijos laboratorija. Taip pat Institutas turi ir Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių koordinavimo ir išsaugojimo centrą bei techninę-ūkinę tarnybą. Šiuo metu Institute dirba 57 darbuotojai, iš jų – 20 mokslo darbuotojų.

Gal buvo, kas labai nudžiugino, nustebino, patiko? Gal planuojate (ar jau pradėjote) kokių reikšmingų iniciatyvų, naujovių, pertvarkų?

Kadangi Gyvulininkystės institute dirbu jau tris dešimtmečius, ir iš jų 15 metų – administraciniame darbe, tai eidamas į šias pareigas žinojau daugumą Institute vykdomų administracinių procesų. Labai nudžiugino, kad atėjus į naujas pareigas, savo patarimais, patirtimi labai padėjo ankstesni administracijos darbuotojai, kuriems nuoširdžiai dėkoju.

O pagrindinis praėjusių metų įvykis – Instituto ūkinių veiklų perkėlimas į įsteigtą VšĮ LSMU Baisogalos gyvulininkystės centrą. Tarp svarbiausių šių metų darbų – LSMU Gyvulininkystės instituto infrastruktūros plėtra, moksliškumo didinimas bei žmogiškųjų išteklių stiprinimas ypač gyvūnų mokslo tyrimų kryptyje.

Kokia mėgstamiausia Jūsų laisvalaikio veikla? Kaip atsipalaiduojate po įtemptos darbo dienos?

Mėgstu keliauti, lankytis muziejuose, dirbti sode. Retkarčiais, tiesa, jau labai retai, – medžioju.

 

LSMU informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/28

UAB „Pieno tyrimai“ – jau 30 metų

UAB „Pieno tyrimai“ šie metai yra ypatingi – spalio mėnesį sukanka 30 metų. 1993 m. spalio 15 d. įregistruota „Valstybinė eksperimentinė pieno kokybės tyrimo laboratorija“, nuo 1994 metų vadinama Pieno tyrimais.
2023/09/28

Lietuvoje degalų kainų augimo tempai lėtėja

Per savaitę degalų vidutinės kainos Lietuvoje nežymiai padidėjo: benzinas pabrango 0,04 proc., dyzelinas 0,7 procento. Nors mūsų šalyje degalų kainos yra 0,11–0,21 Eur/l mažesnės nei Latvijoje ir Estijoje, tačiau benzino vidutinė kain...
2023/09/28

Seime skinasi kelią siūlymas branginti mėgėjų žvejybą

Seimas pradėjo svarstymus, ar du–keturis kartus pabranginti mėgėjų leidimus žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.
2023/09/28

Ekonomikos vargo indeksas: šalies ekonomikos atsparumas ir toliau išlieka esminiu uždaviniu

2023 m. Lietuva pradėjo didžiausią ekonomikos vargą patiriančių valstybių trejetuke, skelbia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI).
2023/09/28

Įsisiautėjo mėlynojo liežuvio liga

Rugsėjo pradžioje keturiuose Nyderlandų avininkystės ūkiuose buvo patvirtinta mėlynojo liežuvio liga. Šiandienos oficialiais duomenimis, užkratas pateko jau į 319 ūkių. Padėtis rimta: kol kas nėra vakcinos, prekyba sustabdyta, ūkiai skaičiu...
2023/09/28

Europos Komisija skelbia rugsėjo mėnesio sprendimus dėl pažeidimų

Šiandien Europos Komisija (EK) paskelbė rugsėjo mėnesio sprendimus dėl pažeidimų. Jais EK imasi teisinių veiksmų prieš valstybes nares, nevykdančias ES teisėje nustatytų prievolių.
2023/09/28

Demencija: kai žodis išties žeidžia

Kalbiname asociacijos „Demencija Lietuvoje“ pirmininkę Ievą Petkutę apie bendravimo iššūkius su demencija sergančiais pacientais. Ji akcentuoja, kad visų pirma turėtume jausti pagarbą žmogui. Dažnai žeminančios replikos a...
2023/09/28

Ministras K. Navickas: „Jau dabar turime pradėti kalbėti ir galvoti, ką mums reikš Ukrainos ir jos žemės ūkio sektoriaus priėmimas į ES šeimą“

Paryžiuje vykusiame septintajame leidinio „Politico“ organizuotame aukšto lygio susitikime politikai, ūkininkai, maisto pramonės lyderiai, mokslininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai diskutavo, kas laukia Europos maist...
2023/09/28

Pateiktos paraiškos dėl paramos apsisaugoti nuo plėšrūnų

Iki rugsėjo 22 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje buvo priimamos paraiškos dėl paramos įsigyti priemones, reikalingas apsaugoti ūkinius gyvūnus nuo plėšrūnų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonė...