Ashburn +20,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 29 Rgs 2023
Ashburn +20,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 29 Rgs 2023

Sutrypė Pieno įstatymą?

2023/02/04


Tauragės rajono Girininkų kaime ūkininkaujantis, pieninių karvių bandą laikantis Egidijus Kleinaitis, neapsikentė pieno supirkėjų savivalės ir ketvirtadienio rytą pieno išvežti jau nebedavė.

„Pieną parduodu „Žemaitijos pienui“. Į mūsų ūkį atvažiuoja bendrovės pienovežiai ir pieną išveža kas antrą parą. Atvažiavo ir šįryt, bet pieno nebedaviau. Uždariau savo pieninę ir dar traktorių užstačiau, kad nė į kiemą neįvažiuotų. Užtenka tyčiotis. Pasiūlė mokėti kur kas mažiau, nei buvo sutarta – kainą nustatė vienašališkai. Kadangi aš netyliu, man kaip malonę pasiūlė už pieno kilogramą 32 centus. Kitiems, kiek girdėjau – dar mažiau“, – piktinosi ūkininkas.

E. Kleinaitis turi 8 tonų šaldytuvą, pieną laikys jame, kol prisipildys. Kadangi iš savo karvučių per parą primelžia apie dvi ir daugiau tonų pieno, šaldytuvas prisipildyti netruks. O tuomet visą pieną išpils į griovį. Arba nuveš į miestą ir norintiesiems išdalys dykai.

„Gaila, kad būsiu priverstas taip elgtis, bet supirkėjų savivalei nenusileisiu. Dar prieš porą savaičių buvo kalba apie 36–37 ct/kg. Bet kai savo kvailą kainą paskelbė „Pienas LT“, kitos įmonės irgi tik 25–28 ct/kg pradėjo siūlyti. Už žemesnę kainą negu savikaina tikrai pieno neparduosiu, o įmonių, siūlančių protingą, ūkininkui palankią kainą, Lietuvoje šiuo metu nėra“, – „Ūkininko patarėjui“ tvirtino Tauragės r. ūkininkas.

Šiomis pieno krizės dienomis Tauragės r. pažangaus pienininkystės ūkio šeimininkui Egidijui Kleinaičiui pirmajam šalyje trūko žemdirbiška kantrybė.

E. Kleinaitis sakė, kad pritariamai linksėti galva, jei nesutinka, – ne jo būdui. Pasikalbantis, pabendraujantis su kitais nepatenkintais ūkininkais. Lyg ir ketintų ką nors daryti, protestuoti, bet ūkininkui Egidijui atrodo, kad dalis pieno gamintojų su supirkėjais vis dar bando slapta derėtis.

„Yra Pieno įstatymas, kurį supirkėjai pažeidžia, praktiškai jį sutrypė! Pagal įstatymą apie keičiamas (mažinamas) pieno supirkimo kainas mes, ūkininkai, turime būti įspėti prieš 30 dienų. Supirkėjai tvirtina mažinantys ne pieno supirkimo kainas, o piniginius priedus. Labai įdomu... Kodėl teisinėje valstybėje leidžiama pažeidinėti įstatymus, man sunku suprasti“, – ir piktinosi, ir apgailestavo ūkininkas, neatmetantis ir teisinio šios problemos sprendimo būdo.

Tauragės r. ūkininkas E. Kleinaitis savarankiškai ūkininkauja 13 metų, nuo 2010 metų yra Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos narys, nuo 2011 metų – asociacijos tarybos narys, aktyviai dalyvauja jos veikloje, yra vienas iš pagrindinių šios organizacijos rėmėjų. Ferma moderni, robotizuota – karves melžia robotai. 

 

ŪP korespondentė Dalia KARPAVIČIENĖ

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/28

UAB „Pieno tyrimai“ – jau 30 metų

UAB „Pieno tyrimai“ šie metai yra ypatingi – spalio mėnesį sukanka 30 metų. 1993 m. spalio 15 d. įregistruota „Valstybinė eksperimentinė pieno kokybės tyrimo laboratorija“, nuo 1994 metų vadinama Pieno tyrimais.
2023/09/28

Lietuvoje degalų kainų augimo tempai lėtėja

Per savaitę degalų vidutinės kainos Lietuvoje nežymiai padidėjo: benzinas pabrango 0,04 proc., dyzelinas 0,7 procento. Nors mūsų šalyje degalų kainos yra 0,11–0,21 Eur/l mažesnės nei Latvijoje ir Estijoje, tačiau benzino vidutinė kain...
2023/09/28

Seime skinasi kelią siūlymas branginti mėgėjų žvejybą

Seimas pradėjo svarstymus, ar du–keturis kartus pabranginti mėgėjų leidimus žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.
2023/09/28

Ekonomikos vargo indeksas: šalies ekonomikos atsparumas ir toliau išlieka esminiu uždaviniu

2023 m. Lietuva pradėjo didžiausią ekonomikos vargą patiriančių valstybių trejetuke, skelbia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI).
2023/09/28

Įsisiautėjo mėlynojo liežuvio liga

Rugsėjo pradžioje keturiuose Nyderlandų avininkystės ūkiuose buvo patvirtinta mėlynojo liežuvio liga. Šiandienos oficialiais duomenimis, užkratas pateko jau į 319 ūkių. Padėtis rimta: kol kas nėra vakcinos, prekyba sustabdyta, ūkiai skaičiu...
2023/09/28

Europos Komisija skelbia rugsėjo mėnesio sprendimus dėl pažeidimų

Šiandien Europos Komisija (EK) paskelbė rugsėjo mėnesio sprendimus dėl pažeidimų. Jais EK imasi teisinių veiksmų prieš valstybes nares, nevykdančias ES teisėje nustatytų prievolių.
2023/09/28

Demencija: kai žodis išties žeidžia

Kalbiname asociacijos „Demencija Lietuvoje“ pirmininkę Ievą Petkutę apie bendravimo iššūkius su demencija sergančiais pacientais. Ji akcentuoja, kad visų pirma turėtume jausti pagarbą žmogui. Dažnai žeminančios replikos a...
2023/09/28

Ministras K. Navickas: „Jau dabar turime pradėti kalbėti ir galvoti, ką mums reikš Ukrainos ir jos žemės ūkio sektoriaus priėmimas į ES šeimą“

Paryžiuje vykusiame septintajame leidinio „Politico“ organizuotame aukšto lygio susitikime politikai, ūkininkai, maisto pramonės lyderiai, mokslininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai diskutavo, kas laukia Europos maist...
2023/09/28

Pateiktos paraiškos dėl paramos apsisaugoti nuo plėšrūnų

Iki rugsėjo 22 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje buvo priimamos paraiškos dėl paramos įsigyti priemones, reikalingas apsaugoti ūkinius gyvūnus nuo plėšrūnų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonė...