Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Trūko prancūzų ūkininkų kantrybė

2023/02/09


Vakar į protesto akciją Paryžiuje susirinko tūkstančiai ūkininkų. Tai pirmoji prancūzų žemdirbių demonstracija po daugiau nei trejų metų pertraukos. Į ją žmonės susirinko pakviesti daugiau nei trisdešimt asociacijų vienijanti Prancūzijos ūkininkų sąjunga FNSEA.

Paryžiuje susirinko apie 620 traktorių ir 3 tūkst. piketuojančių ūkininkų, teigė Capital. Tiesa, FNSEA socialiniuose tinkluose pateikė didesnius skaičius. Pasak įrašų tviteryje, prie Invalidų rūmų susibūrė daugiau nei 4 tūkst. ūkininkų, apie 800 traktorių.

Ūkininkai niršta dėl kylančių energijos kainų, pesticidų naudojimo ir kitų aplinkosauginiai ribojimai, vis augančių suvaržymų.

Milžinišką pasipiktinimą sukėlė vyriausybės sprendimas panaikinti neonikotinoidų naudojimo išimtį. Prancūzija ketino 2023 m. insekticido veikliąją medžiagą leisti naudoti cukrinių runkelių sėklos beicavimui, tačiau sausio 19 d. išgirdo Europos Teisingumo Teismo išaiškinimą, kad šaliai narei nesuteikiama teisė nukrypti nuo ES galiojančio draudimo. Sausio 23 d Žemės ūkio ir maisto suverenumo ministerija paskelbė, kad, atsižvelgiant į Europos Teisingumo Teismo sprendimą, ES teisei prieštaraujanti nuostata nebus taikoma. Kartu ministerija patikino, kad „valstybė spartins alternatyvų diegimą ir rems cukrinių runkelių sektorių“.

Paskutiniu lašu, perpildžiusiu kantrybės taurę buvo Senate inicijuota ūkininkų pajamas apsaugančio įstatymo peržiūra. Ūkininkai nori apsiginti nuo maisto mažmenininkų kainodaros politikos.

FNSEA perspėja apie didėjantį maisto produktų, pagamintų pagal žemesnius standartus, importą.

Žemės ūkio ir maisto suverenumo ministras Marc Fesneau vakar priėmė protestuojančius ūkininkus. Oficialiame ministerijos puslapyje teigiama, kad „apsirūpinimo maistu savarankiškumo klausimas labiau nei bet kada anksčiau yra sektorių ir vyriausybės rūpesčių centre“, kad vyriausybė yra susitelkusi kurti ilgalaikes strategijas bei priemones, kurios didintų žemės ūkio atsparumą ir stiprintų prisitaikymą prie klimato kaitos.

Ūkininkų protestas Paryžiuje nebuvo vienos dienos akcija. Pirminiais duomenimis, akcijos visoje šalyje turėtų tęstis apie porą savaičių.

Vokietijos Agrarheute pastebi, kad Prancūzijos ūkininkų sąjungos išsakoma kritika yra labai panaši į Vokietijos.

Po šiuo teiginiu veikiausiai mielai pasirašytų ir daugelis Lietuvos žemdirbių organizacijų.

 

ŪP komentaras

FNSEA/Twiter nuotrauka

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Šaulių priesaika toli nuo Tėvynės: nori stiprinti Lietuvos gynybinę galią

Gegužės 24-ąją Lietuvos šaulių sąjungos gretas papildys nauji broliai ir sesės Suomijoje – Helsinkyje, LR ambasadoje, šaulio priesaiką duos mūsų tautiečiai, gyvenantys ir dirbantys šioje šalyje. Šiemet pris...
2024/05/23

Augalams vien šilumos ir drėgmės neužtenka

Pastaruoju metu daug kalbama apie labai gerą žiemkenčių būklę, ypač žieminiai rapsai alsuoja produktyvumu. Tačiau daugybė tarpusavyje susipynusių pokyčių ir veiksnių kelia naujas rizikas ir tam tikrą netikrumą. Šiuolaikinis žemės ūkis susid...
2024/05/23

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros pas...
2024/05/23

Įprasmintas devynių kaimų atminimas

Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Gegužės 18 dieną neeilinis susitikimas surengtas Antašavos parapijoje. Čia rinkosi Daršiškių ir dar aštuonių aplinkinių gyvybingų ir išnykusių kaimų gyvent...
2024/05/23

Paviršinio vandens telkinių pakrančių, melioracijos griovių apsaugos juostų deklaravimas pagal 4 GAAB standartą

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) atkreipia dėmesį, kad 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašo pakeitimas.
2024/05/23

Daržovės kibiruose: kompaktiška ir patogu

Kai kurie daržininkai bent dalį daržovių augina ne lysvėse, bet kibiruose. Juose be vargo auga pomidorai, agurkai, paprikos, braškės. Ar tikrai toks sprendimas turi pranašumų? Kokių?
2024/05/23

Šerbeto upės ir visiškai sunaikinti sodai Lenkijoje. Ar sulauksime to ir Lietuvoje?

Praėjusį sekmadienį vos per 15 minučių kruša soduose sunaikino absoliučiai visą šių metų derlių, tačiau jos pasekmės vaismedžiams bus juntamos dar kokius dvejus metus. Tai – tikras Armagedonas, sako už galvų susiėmę Lenkijos so...
2024/05/23

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga.