Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023

Trūko prancūzų ūkininkų kantrybė

2023/02/09


Vakar į protesto akciją Paryžiuje susirinko tūkstančiai ūkininkų. Tai pirmoji prancūzų žemdirbių demonstracija po daugiau nei trejų metų pertraukos. Į ją žmonės susirinko pakviesti daugiau nei trisdešimt asociacijų vienijanti Prancūzijos ūkininkų sąjunga FNSEA.

Paryžiuje susirinko apie 620 traktorių ir 3 tūkst. piketuojančių ūkininkų, teigė Capital. Tiesa, FNSEA socialiniuose tinkluose pateikė didesnius skaičius. Pasak įrašų tviteryje, prie Invalidų rūmų susibūrė daugiau nei 4 tūkst. ūkininkų, apie 800 traktorių.

Ūkininkai niršta dėl kylančių energijos kainų, pesticidų naudojimo ir kitų aplinkosauginiai ribojimai, vis augančių suvaržymų.

Milžinišką pasipiktinimą sukėlė vyriausybės sprendimas panaikinti neonikotinoidų naudojimo išimtį. Prancūzija ketino 2023 m. insekticido veikliąją medžiagą leisti naudoti cukrinių runkelių sėklos beicavimui, tačiau sausio 19 d. išgirdo Europos Teisingumo Teismo išaiškinimą, kad šaliai narei nesuteikiama teisė nukrypti nuo ES galiojančio draudimo. Sausio 23 d Žemės ūkio ir maisto suverenumo ministerija paskelbė, kad, atsižvelgiant į Europos Teisingumo Teismo sprendimą, ES teisei prieštaraujanti nuostata nebus taikoma. Kartu ministerija patikino, kad „valstybė spartins alternatyvų diegimą ir rems cukrinių runkelių sektorių“.

Paskutiniu lašu, perpildžiusiu kantrybės taurę buvo Senate inicijuota ūkininkų pajamas apsaugančio įstatymo peržiūra. Ūkininkai nori apsiginti nuo maisto mažmenininkų kainodaros politikos.

FNSEA perspėja apie didėjantį maisto produktų, pagamintų pagal žemesnius standartus, importą.

Žemės ūkio ir maisto suverenumo ministras Marc Fesneau vakar priėmė protestuojančius ūkininkus. Oficialiame ministerijos puslapyje teigiama, kad „apsirūpinimo maistu savarankiškumo klausimas labiau nei bet kada anksčiau yra sektorių ir vyriausybės rūpesčių centre“, kad vyriausybė yra susitelkusi kurti ilgalaikes strategijas bei priemones, kurios didintų žemės ūkio atsparumą ir stiprintų prisitaikymą prie klimato kaitos.

Ūkininkų protestas Paryžiuje nebuvo vienos dienos akcija. Pirminiais duomenimis, akcijos visoje šalyje turėtų tęstis apie porą savaičių.

Vokietijos Agrarheute pastebi, kad Prancūzijos ūkininkų sąjungos išsakoma kritika yra labai panaši į Vokietijos.

Po šiuo teiginiu veikiausiai mielai pasirašytų ir daugelis Lietuvos žemdirbių organizacijų.

 

ŪP komentaras

FNSEA/Twiter nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...