Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024
Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024

Trūko prancūzų ūkininkų kantrybė

2023/02/09


Vakar į protesto akciją Paryžiuje susirinko tūkstančiai ūkininkų. Tai pirmoji prancūzų žemdirbių demonstracija po daugiau nei trejų metų pertraukos. Į ją žmonės susirinko pakviesti daugiau nei trisdešimt asociacijų vienijanti Prancūzijos ūkininkų sąjunga FNSEA.

Paryžiuje susirinko apie 620 traktorių ir 3 tūkst. piketuojančių ūkininkų, teigė Capital. Tiesa, FNSEA socialiniuose tinkluose pateikė didesnius skaičius. Pasak įrašų tviteryje, prie Invalidų rūmų susibūrė daugiau nei 4 tūkst. ūkininkų, apie 800 traktorių.

Ūkininkai niršta dėl kylančių energijos kainų, pesticidų naudojimo ir kitų aplinkosauginiai ribojimai, vis augančių suvaržymų.

Milžinišką pasipiktinimą sukėlė vyriausybės sprendimas panaikinti neonikotinoidų naudojimo išimtį. Prancūzija ketino 2023 m. insekticido veikliąją medžiagą leisti naudoti cukrinių runkelių sėklos beicavimui, tačiau sausio 19 d. išgirdo Europos Teisingumo Teismo išaiškinimą, kad šaliai narei nesuteikiama teisė nukrypti nuo ES galiojančio draudimo. Sausio 23 d Žemės ūkio ir maisto suverenumo ministerija paskelbė, kad, atsižvelgiant į Europos Teisingumo Teismo sprendimą, ES teisei prieštaraujanti nuostata nebus taikoma. Kartu ministerija patikino, kad „valstybė spartins alternatyvų diegimą ir rems cukrinių runkelių sektorių“.

Paskutiniu lašu, perpildžiusiu kantrybės taurę buvo Senate inicijuota ūkininkų pajamas apsaugančio įstatymo peržiūra. Ūkininkai nori apsiginti nuo maisto mažmenininkų kainodaros politikos.

FNSEA perspėja apie didėjantį maisto produktų, pagamintų pagal žemesnius standartus, importą.

Žemės ūkio ir maisto suverenumo ministras Marc Fesneau vakar priėmė protestuojančius ūkininkus. Oficialiame ministerijos puslapyje teigiama, kad „apsirūpinimo maistu savarankiškumo klausimas labiau nei bet kada anksčiau yra sektorių ir vyriausybės rūpesčių centre“, kad vyriausybė yra susitelkusi kurti ilgalaikes strategijas bei priemones, kurios didintų žemės ūkio atsparumą ir stiprintų prisitaikymą prie klimato kaitos.

Ūkininkų protestas Paryžiuje nebuvo vienos dienos akcija. Pirminiais duomenimis, akcijos visoje šalyje turėtų tęstis apie porą savaičių.

Vokietijos Agrarheute pastebi, kad Prancūzijos ūkininkų sąjungos išsakoma kritika yra labai panaši į Vokietijos.

Po šiuo teiginiu veikiausiai mielai pasirašytų ir daugelis Lietuvos žemdirbių organizacijų.

 

ŪP komentaras

FNSEA/Twiter nuotrauka

Dalintis