Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023

Siūlys susipažinti su Kauno marių Atlantida

2023/03/07


Kauno marių regioniniame parke naujai pritaikomas lankymui kraštovaizdžio kompleksas prie marių. Jau vasarą lankytojai galės susipažinti su Kauno marių pakrantės kraštovaizdžiu, ne tik stebėdami marių panoramas, bet ir žingsniuodami rekreacine erdve, kurioje bus originaliai pateikta informacija apie šios vietos vertybes ir istoriją.

Nuo seno plačiu slėniu vingiavo Nemunas. Jame glaudėsi vienkiemiai, kaimai ir miesteliai. Viskas pasikeitė 1956 m., pradėjus statyti Kauno hidroelektrinę ir po 3 metų užtvenkus Nemuną. Jis virto plačiomis mariomis – 6350 ha teritorija atsidūrė po vandeniu. Iš būsimo marių dugno iškelta daugiau kaip 700 sodybų. Marios pasiglemžė miškus ir piliakalnius. Tad dažnai ši vieta dar vadinama lietuviškąja Atlantida.

Nors daug kas nugrimzdo, istorinė atmintis dar gyva žmonių prisiminimuose. Svarbią Kauno marių regioninio parko kultūros vertybių dalį užima nematerialaus paveldo apraiškos – etnografiniai duomenys apie senojo Nemuno slėnio kaimų gyvenimą, buvusias kultūros paveldo vertybes, „dugniečių“ prisiminimai.

Kauno marių pakrantėje įrenginėjama lauko kompozicija ir pasakos apie marių užlietus kaimus. Čia bus informaciniai stendai ir stulpai su senomis fotografijomis, buvusio ir esamo kraštovaizdžio nuotraukos. Originaliai atrodys „namukai-stendai”, kurių bus net 19. Juose lankytojai galės pasiskaityti apie plaukimą Nemunu ir sielių plukdymą, kaimuose gyvenusius „dugniečius”, jų tradicijas ir amatus, apie unikalias gamtos vertybes – rėvas, paukščių salas ir kt.

Stenduose bus pažymėti QR kodai su dainom, pasakojimais, įrašytomis ir įgarsintomis legendomis. Į bendrą kompoziciją bus sujungti pagrindiniai Kauno marių kraštovaizdžio simboliai – atodangos ir piliakalniai.

Šiuo metu Duobakalnyje darbuojasi statybininkai. Pagal architekto Tomo Žutauto parengtą projektą įrenginėjama rekreacinė erdvė, kuri leis lankytojams geriau suvokti Kauno marių kraštovaizdžio komplekso išskirtinumą.

Darbai vyksta pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“. Projekto vykdytojas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, projekto partneris – Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Statybos darbus atlieka UAB „Babėnų transportas“.

Kauno marių pakrantės kraštovaizdžio kompleksas atsidarys lankytojams vasaros pradžioje.

 

VSTT informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...