Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023

Hagoje nepaprastoji padėtis: traktoriai neįleisti į miestą

2023/03/12


Hagos mieste, kuriame įsikūrusi Nyderlandų vykdomoji valdžia, vakar buvo nepaprastoji padėtis. Tuo pat metu vyko dvi masinės protesto akcijos, į kurias suplūdo tūkstantinės minios. Vieną renginį organizavo klimato aktyvistai, o kitą – ūkininkai.

Į Hagą su traktoriais vykstantys ūkininkai policijos buvo stabdomi ir apgręžiami. Jiems teko sunkiąsias transporto priemones palikti neprivažiavus didmiesčio. Protesto akcijos dalyviai į paskirties vietą – masiniams susibūrimams tarnaujantį miesto parką Zuiderkark – toliau keliavo autobusais, kitais automobiliais.

Ūkininkų akcijos organizatorius –– „Farmers Defence Force“ (FDF) („Ūkininkų gynybos pajėgos“) – likus kelioms dienoms iki suplanuoto renginio buvo perspėtas, kad, siekiant išvengti eismo problemų, netvarkos bei pavojaus sveikatai į Hagą traktoriai nebus įleisti, išskyrus du. FDF iniciatyvą parėmė ir „Samen voor Nederland“ (Bendradarbiavimas Nyderlandų labui).

Nepaisant perspėjimo, dalis ūkininkų į Hagą vyko su sunkiąja žemės ūkio technika. Pranešama, kad neprivažiavus didmiesčio buvo sustabdyta „dešimtys traktorių“.

Tvarkai nepakluso tik vienas sunkiasvorės transporto priemonės vairuotojas. Jis į aikštę prasiveržė sulaužydamas užtvarus bei atverdamas kelią sunkvežimių kolonai. Vyras policijos buvo sulaikytas, jam teks atlyginti miestui padarytą materialinę žalą. Kiti vairuotojai atsipirko baudomis.

Išskyrus šį incidentą, apskritai ūkininkų sambūris Zuiderparke buvo taikus. Tai matyti iš policijos tinklaraščio, kuriame nuolat buvo fiksuojama tos dienos situacija, ir iš savivaldybės mero Jano van Zaneno vakare išplatinto pranešimo.

Klimato aktyvistai tvarkos sergėtojams kėlė kur kas didesnį rūpestį nei ūkininkai. Jie ne tik reikalauja, kad vyriausybė nustotų subsidijuoti iškastinio kuro įmones, bet ir ėmėsi nesankcionuotų veiksmų – blokavo greitkelį. Dėl to policija prieš klimato aktyvistus panaudojo vandens patrankas. Policijos pateikiamais duomenimis, Iš viso vakar buvo sulaikyta 700 asmenų.

Zuiderparke buvo susirinkę 25 tūkst. mitinguotojų. Minia atrodė spalvinga – plevėsavo vėliavos (išreiškiant nepasitenkinimą esama vyriausybe jos buvo apverstos), daug žmonių vėliavomis buvo apsigaubę pečius (vėliavos ir kiti renginio atributai čia pat buvo pardavinėjami), virš minios kilo raudoni, balti balionai.

Socialiniuose tinkluose iš Zuiderparko vyko tiesioginė transliacija, o renginys truko daugiau nei keturias valandas. Olandijos žiniasklaida ūkininkų akcijai taip pat skyrė didelį dėmesį.

Pasak žemės ūkio bendruomenei skirto portalo NIEUWEOOGST, į susirinkusiuosius kreipėsi dešiniųjų partijų politikai, ragindami dalyvauti ateinantį trečiadienį vyksiančiuose rinkimuose. Vienas iš kalbėtojų į sceną atėjo su maišu miltinių sliekų tvirtindamas, kad „būtent tai olandai turės valgyti, kai olandai bus nuvaryti nuo savo žemės“.

Ūkininkų nepasitenkinimą kelia valdančiosios koalicijos planai iki 2030 metų perpus sumažinti išmetamus teršalus, daugiausia nitratus. Kartu vyriausybė oficialiai pripažįsta, kad įgyvendinant taršos planą ne visi ūkininkai galės tęsti savo veiklą. Žemdirbiai yra susirūpinę ir dėl kitų žemės ūkio politikos aspektų, naujų mokesčių.

Žemdirbių minia Hagoje susirinko likus kelioms dienoms iki provincijos rinkimų (kovo 15 d.). Netiesiogiai bus renkami atstovai į nacionalinio parlamento aukštuosius rūmus. Tikimasi, kad rinkimuose turėtų gerai pasirodyti ūkininkų interesams atstovaujančios politinės partijos, tai turėtų įtakos pasiūlymams mažinti taršą nitratais.

 

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ

Nuotrauka – tiesioginės transliacijos iš Hagos Zuiderparko stop kadras

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...