Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Hagoje nepaprastoji padėtis: traktoriai neįleisti į miestą

2023/03/12


Hagos mieste, kuriame įsikūrusi Nyderlandų vykdomoji valdžia, vakar buvo nepaprastoji padėtis. Tuo pat metu vyko dvi masinės protesto akcijos, į kurias suplūdo tūkstantinės minios. Vieną renginį organizavo klimato aktyvistai, o kitą – ūkininkai.

Į Hagą su traktoriais vykstantys ūkininkai policijos buvo stabdomi ir apgręžiami. Jiems teko sunkiąsias transporto priemones palikti neprivažiavus didmiesčio. Protesto akcijos dalyviai į paskirties vietą – masiniams susibūrimams tarnaujantį miesto parką Zuiderkark – toliau keliavo autobusais, kitais automobiliais.

Ūkininkų akcijos organizatorius –– „Farmers Defence Force“ (FDF) („Ūkininkų gynybos pajėgos“) – likus kelioms dienoms iki suplanuoto renginio buvo perspėtas, kad, siekiant išvengti eismo problemų, netvarkos bei pavojaus sveikatai į Hagą traktoriai nebus įleisti, išskyrus du. FDF iniciatyvą parėmė ir „Samen voor Nederland“ (Bendradarbiavimas Nyderlandų labui).

Nepaisant perspėjimo, dalis ūkininkų į Hagą vyko su sunkiąja žemės ūkio technika. Pranešama, kad neprivažiavus didmiesčio buvo sustabdyta „dešimtys traktorių“.

Tvarkai nepakluso tik vienas sunkiasvorės transporto priemonės vairuotojas. Jis į aikštę prasiveržė sulaužydamas užtvarus bei atverdamas kelią sunkvežimių kolonai. Vyras policijos buvo sulaikytas, jam teks atlyginti miestui padarytą materialinę žalą. Kiti vairuotojai atsipirko baudomis.

Išskyrus šį incidentą, apskritai ūkininkų sambūris Zuiderparke buvo taikus. Tai matyti iš policijos tinklaraščio, kuriame nuolat buvo fiksuojama tos dienos situacija, ir iš savivaldybės mero Jano van Zaneno vakare išplatinto pranešimo.

Klimato aktyvistai tvarkos sergėtojams kėlė kur kas didesnį rūpestį nei ūkininkai. Jie ne tik reikalauja, kad vyriausybė nustotų subsidijuoti iškastinio kuro įmones, bet ir ėmėsi nesankcionuotų veiksmų – blokavo greitkelį. Dėl to policija prieš klimato aktyvistus panaudojo vandens patrankas. Policijos pateikiamais duomenimis, Iš viso vakar buvo sulaikyta 700 asmenų.

Zuiderparke buvo susirinkę 25 tūkst. mitinguotojų. Minia atrodė spalvinga – plevėsavo vėliavos (išreiškiant nepasitenkinimą esama vyriausybe jos buvo apverstos), daug žmonių vėliavomis buvo apsigaubę pečius (vėliavos ir kiti renginio atributai čia pat buvo pardavinėjami), virš minios kilo raudoni, balti balionai.

Socialiniuose tinkluose iš Zuiderparko vyko tiesioginė transliacija, o renginys truko daugiau nei keturias valandas. Olandijos žiniasklaida ūkininkų akcijai taip pat skyrė didelį dėmesį.

Pasak žemės ūkio bendruomenei skirto portalo NIEUWEOOGST, į susirinkusiuosius kreipėsi dešiniųjų partijų politikai, ragindami dalyvauti ateinantį trečiadienį vyksiančiuose rinkimuose. Vienas iš kalbėtojų į sceną atėjo su maišu miltinių sliekų tvirtindamas, kad „būtent tai olandai turės valgyti, kai olandai bus nuvaryti nuo savo žemės“.

Ūkininkų nepasitenkinimą kelia valdančiosios koalicijos planai iki 2030 metų perpus sumažinti išmetamus teršalus, daugiausia nitratus. Kartu vyriausybė oficialiai pripažįsta, kad įgyvendinant taršos planą ne visi ūkininkai galės tęsti savo veiklą. Žemdirbiai yra susirūpinę ir dėl kitų žemės ūkio politikos aspektų, naujų mokesčių.

Žemdirbių minia Hagoje susirinko likus kelioms dienoms iki provincijos rinkimų (kovo 15 d.). Netiesiogiai bus renkami atstovai į nacionalinio parlamento aukštuosius rūmus. Tikimasi, kad rinkimuose turėtų gerai pasirodyti ūkininkų interesams atstovaujančios politinės partijos, tai turėtų įtakos pasiūlymams mažinti taršą nitratais.

 

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ

Nuotrauka – tiesioginės transliacijos iš Hagos Zuiderparko stop kadras

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...