Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024
Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024

Smidrų veislių margumynas

2023/03/16


Prienų rajone, Patamulšio kaime, Reda ir Dominykas BARISAI prieš aštuonerius metus ryžosi įsteigti smidrų ūkį. Šiandien jie ne tik perpratę šios populiarėjančios daržovės auginimo gudrybes, bet ir išbandę auginti didelę veislių įvairovę.  Tad belaukiant šių itin ankstyvų daržovių derliaus, verta pasidomėti jų auginimo patirtimi, o gal ir savo daržiuke atmatuoti joms vietos.

Skaniausi tiesiai iš vagos

„Smidras – vienas iš tų nuostabių maisto produktų, kurie nepalyginamai patrauklesni, skanesni – švieži ir tiesiai iš daržo, net atrodo, kad tai visiškai kitokia daržovė nei galima įsigyti parduotuvėje, – atkreipia dėmesį R. Barisienė. – Tai ir buvo viena iš priežasčių 2015 metais pradėti auginti šią daržovę, pasižyminčią švelniu skoniu ir traškumu, nekalbant jau apie naudą sveikatai.“

Skirtingai nuo daugelio kitų daržovių, smidrų derliaus sezonas itin ankstyvas, prasideda balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, ir tęsiasi iki birželio antros pusės.

Prieniškiai seniai išsiaiškino ir šių daržovių maistinės vertės privalumus: smidruose mažai kalorijų ir daug skaidulinių medžiagų, folio rūgšties, vitaminų A, C ir K. Jie padeda mažinti kūno svorį, išsaugoti žemesnį kraujospūdį, gerina virškinimą, rekomenduojami nėštumo metu.

Augintojai įsitikinę, kad verta smidrų užsiauginti ir savame darže – jeigu užteks kantrybės jų pasodinti, tai prižiūrėti ir surinkti derlių nebus sudėtinga.

Neįtikėtina veislių gausa

Išskirtinis Barisų šeimos ūkio bruožas – didelė veislių įvairovė, skirta ne tik pabandymui, bet ir realizacijai. Smidrų veislės skiriasi ankstyvumu, ūgliuko spalva, storiu, skoniu, derlingumu ir kitais kokybiniais parametrais.

Anot prieniškės, įvairus asortimentas suteikia didesnį pasirinkimą vartotojui, todėl net išrankus žmogus gali rasti sau tinkamą veislę, spalvą, skonį, ūgliukų storį ir kt. Vieni smidrus mėgsta valgyti žalius, neapdorotus, neštis pietums į darbovietę, kitiems patinka gaminti įvairius patiekalus, sriubą, kokteilius...

Klasikinės žalios spalvos ūgliukus užaugina veislės ‘Aspalim’ (ankstyva), ‘Gijnlim’ (ankstyva), ‘Prius’ (ankstyva), ‘Javelim’ (vidutinė), ‘Backlim’ (vėlyva). Jos derlingos ir pasižymi geru skoniu.

‘Aspalim’ galima apibūdinti kaip žaliųjų smidrų standartą – geros kokybės, itin ankstyvi ūgliukai.

Veislės, kurios neturi antocianino, yra skaisčios, šviesiai žalios spalvos: ‘Xenolim’ (vidutinio ankstyvumo), ‘Bacchus’ (ankstyva), ‘Primaverde’ (ankstyva).

Tiesa, ‘Primaverde’ veislės smidruose yra nedidelis procentas antocianino, todėl jiems būdingas gelsvas atspalvis. Tai itin ankstyva veislė, ūgliukų viršūnėlė gana greitai skleidžiasi, todėl juos tenka pjauti nedelsiant ir neleidžiant peraugti.

„Balti ūgliukai auginami vagutę apkaupiant žemėmis ir sudarant kauburį virš šparagų, – paaiškina R. Barisienė. – Tikslas – apsaugoti juos nuo šviesos, nes augdami po žeme išlieka balti. Baltiems šparagams auginti reikalinga puri, priesmėlio žemė, kad būtų lengviau apkaupti ir ūgliukai augtų tiesūs.“

Baltiems šparagams auginti tinkamos veislės – ‘Cumulus’ (ankstyva), ‘Prius’ (ankstyva), ‘Ramires’ (ankstyva), ‘Gijnlim’ (ankstyva), ‘Backlim’ (vėlyva). Baltieji šiek tiek švelnesnio skonio nei žali. ‘Cumulus’ veislės ūgliukai yra skaisčiai baltos, patrauklios spalvos ir itin gero skonio.

Tamsiai violetinius ūgliukus užaugina ‘Erasmus’ veislė (ankstyva). Jie išskirtinai švelnaus skonio, itin tinka valgyti žalius, neapdorotus, dėti į salotas. Viršūnėlė ilgai išlieka gražiai susiglaudusi.

Verta auginti darže

„Jei turite vietos, verta įdėti pastangų, kantrybės ir užsiauginti smidrų savame darže, – pataria D. Barisas. – Daugiausia pastangų paprastai tenka įdėti sodinant daigus. Smidrai yra daugiametis augalas, jam reikia parinkti saulėtą vietą ir palikti pakankamai vietos aplink augalą vešliai lapijai vasaros metu. Taip pat svarbu stengtis nepažeisti šaknų, todėl verta auginti toliau nuo kitų, kasmet sodinamų ir nuimamų vienmečių augalų.“

Dirvožemis smidrams turi būti turtingas ir prisotintas daugybe organinių medžiagų. Šios daržovės reikalauja gerai nusausinto dirvožemio ir, jei įmanoma, reguliaraus laistymo, – kad užaugtų geras derlius.

Smidrų sodinimo laikas – balandis ir gegužė, žemei svarbus geras drenažas. Dirvožemio pH: 6–7.

Sodinama smidro šaknis.

Kaip paruošti dirvą ir sodinti

Nusprendus užveisti šparagų lysvių, patartina skirti laiko ir pastangų iš anksto tinkamai paruošti vietą, kad būtų galima mėgautis šviežiais ir švelniais ūgliukais penkiolika ar daugiau metų.

„Dirvą patartina pradėti ruošti kuo anksčiau, – pabrėžia D. Barisas. – Prieš sodinimą svarbu išnaikinti daugiametes piktžoles ir kuo giliau suarti ar sukasti. Dirvą smidrams įdirbkite giliai, 30–60 cm, ir įpilkite daug komposto, gyvulių mėšlo, kitų organinių medžiagų bei šiek tiek kalkių, jei dirvožemis yra labai rūgštus. PH turi būti šiek tiek šarminis. Į sunkius dirvožemius įpilkite smėlio, kad pagerintumėte vandens nubėgimą. Jei laukas turi nuolydį, eiles geriau daryti nuolydžio kryptimi, tada lyjant vanduo greitai nubėgs žemyn. Požeminis vanduo turėtų būti žemiau šaknų, paprastai 1 m arba giliau.“

Nesilaikant šių patarimų, gali kilti problemų: ūgliai išaugs ploni arba visai sunyks. Rūgščiame dirvožemyje šaknų puvinys gali sunaikinti augalus. Jei dirvožemis rūgštus, prieš sodinimą įterpkite kalkių, kad padidintumėte pH. Blogai nusausintas dirvožemis taip pat gali sukelti šaknų puvinį.

Paprastai šparagai sodinami iš daigų, kurių galima įsigyti žiemos pabaigoje ir ankstyvą pavasarį. Jie sodinami nuo ankstyvo iki vėlyvo pavasario, tačiau prieš sodindami palaukite, kol dirvos temperatūra pasieks 10 °C, kad šaltoje dirvoje nesupūtų.

Šparagus praėjusiais metais augintojai sodino balandį.

„Smidrai sodinami eilėmis, vidutiniškai po 3–5 daigus išilginiame metre, – atkreipia dėmesį R. Barisienė. – Rekomenduojamas atstumas tarp eilių – nuo 1,2 iki 3 m. Žalieji šparagai sodinami 15– 20 cm gylyje. Galima padaryti pakankamai plačią tokio gylio vagą, kad šaknims užtektų vietos, o dugne apie 3 cm aukščio kauburėlį, ant kurio būtų dedamos smidrų šaknys. Daigų pumpurai turėtų būti nukreipiami išilgai eilės, kad augalai augtų tiesia linija.“

Kada nuimti derlių?

Ūkininkai Barisai pasidalijo patirtimi, kada geriausiai nuimti derlių, kokie darbai su šiomis daržovėmis vyksta pamečiui.

1 metai – sodinami smidrų daigai ir augalai paliekami augti, ūgliai nepjaunami. Vasarą ir rudenį lapijai augant lėtai užpildykite tranšėją žeme. Atsargiai išravėkite visas matomas piktžoles, nepažeisdami daigų, esančių negiliai po žeme. Iki kitos žiemos tranšėją reikia užpilti žeme, kad paviršius vėl būtų lygus.

2 metai – pavasarį pasirodžius pirmiesiems ūgliams, derlius imamas iki dviejų savaičių. Bet galima šiais metais derliaus neimti ir smidrams leisti toliau augti, kad šaknys dar labiau sustiprėtų kitų metų derliui. Arba ūgliukus pjaukite tik iki tol, kol yra pavasarinės šalnos pavojus (apytiksliai iki gegužės vidurio).

3 metai – pirmas rimtesnis derlius, imamas apie mėnesį. Baigiama imti šiltesniu laikotarpiu apie birželio 1 d.

4 metai ir toliau – smidrų ūgliai pjaunami ištisą 8 savaičių sezoną, apytiksliai iki birželio 24 d. Reikėtų neviršyti 8 savaičių laikotarpio, skaičiuojant nuo pirmųjų ūglių pjovimo, – tai padės išlaikyti augalus stiprius, galinčius pradžiuginti geru derliumi kitais metais.

Barisų smidrynas vasaros viduryje.
Dominykas rudeniniame smidrų lauke.

Ūglius pjaukite atsargiai

R. Barisienės paaiškina, kad ūgliai pjaunami 15–22 cm aukštyje, kol viršūnė nėra prasiskleidusi. Pjaunama aštriu peiliu ties žemės paviršiumi arba keletą centimetrų giliau, nepažeidžiant šaknų ir arti augančių kitų ūglių. Paprastai ūgliai pjaunami kasdien. Jų augimo greitis ypač padidėja šiltomis dienomis, tada gali reikėti pjauti du kartus per dieną.

Šviežiai nupjautus šparagus reikėtų nuplauti šaltu vandeniu ir kuo greičiau atvėsinti. Šaldytuve jie ilgiau išsilaikys ir išliks šviežesni. Šaltai ūglius galima laikyti iki 1–2 savaičių, tačiau visuomet geriau suvalgyti anksčiau.

Lapiją teks pašalinti

„Nuėmę derlių augalus patręškite, – pataria D. Barisas. – Tinka organinės medžiagos (kompostas, mėšlo granulės) ir kitos trąšos. Palikite lapiją visą vasarą, kad sustiprėtų šaknys. Kai vėlyvą rudenį ar žiemą pagelsta, paruduoja, galite ją nupjauti prie žemės paviršiaus.“

Nupjautas šakeles reikėtų surinkti į krūveles ir, jei yra galimybė, sudeginti, taip stabdysite ligų plitimą kitais metais.

Ant šeimos stalo

Greitas ir paprastas būdas mėgautis šparagais – juos trumpai pakepti orkaitėje su sviestu ir druska. Kiti galimi priedai – kiaušinis, sūris, česnakas.

Turint daugiau laiko, šparagų ūgliukus galima apvynioti plonais šoninės gabalėliais arba kapota tešla. Smidrai labai tinka kaip priedas prie mėsos, paukštienos, žuvies patiekalų.

Į kapotą tešlą įsukti midrai.

 

 

„Rasų“ korespondentė Jolanta TAMAŠAUSKIENĖ

Redos ir Dominyko Barisų nuotraukos

 

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis