Įsigaliojo draudimas gaudyti vėgėles

Vėgėlės – gėluose vandenyse gyvenanti vienintelė menkių šeimos žuvis. Ši žuvis yra naktinis grobuonis, dienos metu įprastai lindi po akmenimis, tūno dugne ar pasislėpę tarp augalų, medžių šaknų. Dėl to, įprastai žvejojamos naktį. Lietuvoje vėgėlės aptinkamos Kuršių mariose, taip pat daugelyje ežerų bei upių. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) primena, kad nuo vakar, gruodžio 15 d., įsigaliojo draudimas gaudyti vėgėles. Šis draudimas truks iki sausio 31 d.

„Ankstesniais metais, daug pažeidimų fiksuodavome nakties metu, nemažai brakonierių sučiupdavome šių žuvų nerštavietėse. Jau keletą metų galiojant draudimui žvejoti tamsiu paros metu, matome, kad šie draudimai pasiteisina ir duoda gerus rezultatus. Prisiminkite galiojančius draudimus ir į žvejybą ruoškitės atsakingai“, – teigė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Laimutė Bulcienė.

Siekiant apsaugoti vėgėlių išteklius nuo gruodžio 15 d. iki sausio 31 d. draudžiama šių žuvų žvejyba visuose vandens telkiniuose. Taip pat šiuo laikotarpiu draudžiama žvejoti tamsiuoju paros metu nuo saulės laidos iki patekėjimo (vadovaujantis įrašais kalendoriuje) pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto.

Pasak aplinkosaugininkės, kiekvienas draudimas prisideda prie įvairių žuvų rūšių saugojimo, taip suteikiant joms galimybę neršti, gyventi ir išsaugoti savo populiacijas. Tad, prasidėjus ir šių žuvų gaudymo  draudimui, pareigūnai tikrins, ar laikomasi taisyklių ir žvejojama sąmoningai atsižvelgiant į galiojančius draudimus.

„Už bet kokiu būdu iki sausio  31 d. sugautas vėgėlės bus baudžiama iki 300 eurų bauda, konfiskuojami žvejybos įrankiai, valtys ir kitos žvejybos priemonės. Be to, pažeidėjas turės atlyginti gamtai padarytą žalą – sumokėti po 240 eurų už kiekvieną sugautą vėgėlę“, – priduria L. Bulcienė.

2021-12-16

AAD fotoinformacija

vėgėlių ištekliai, vėgėlių nerštas, vėgėlė, Aplinkos apsaugos departamentas, Ūkininko patarėjas