Ką dirbame daržuose ir soduose vidurvasarį?

Po darbais gausios vasaros pradžios į sodus pagaliau atėjo šiek tiek atokvėpio, kai darbų tempas sulėtėjo ir jau galima pasidžiaugti pirmuoju gausiu derliumi. Liepą užauga ankstyvosios bulvės, šiltnamiuose – agurkai ir pomidorai, lyg pašėlusios ima nokti ir uogos: avietės, serbentai, agrastai. Kaip padėti augalams augti, rūpintis jais po derliaus nuėmimo ir puoselėti gražią veją kalbamės su bendrovės „Litagros prekyba“ agronomu-konsultantu Algimantu Staranevičiumi.

Augalų priežiūra po uogų nuskynimo
Po derliaus nuėmimo svarbu pasirūpinti derlių davusiais vaiskrūmiais. Išpjovę derėjusius aviečių ūglius, paskatinsite naujų augimą ir sunaikinsite daug kenkėjų bei ligų sukelėjų. Nuskynus serbentus ir agrastus ligų profilaktikai rekomenduojama panaudoti ekologinėje žemdirbystėje tinkamą preparatą „Champion“, kuris apsaugo nuo grybinių ligų.
Ypatingo rūpesčio reikalauja braškių lysvės. Po derliaus nuėmimo įvertinkite braškių lapų būklę: jei matote, kad daug jų pasiligojo, yra užpulti erkučių ar kitų kenkėjų, drąsiai šienaukite ir naikinkite juos ugnimi, nes iki vasaros pabaigos dar spės pasirodyti nauji bei sveiki lapeliai. Jei braškynas atrodo pakankamai sveikas ar tik vos užpultas kenkėjų, šiuos augalus pakaks nupurkšti preparatu „Topas“ nuo grybinių ligų. Žinoma, nepamirškite pašalinti nereikalingus braškių „ūsus“.

Tęsiasi kova su vabalais
Birželį pasirodę žymieji bulvių kenkėjai kolorado vabalai gali niekur nesitraukti ir liepą. Jeigu ši problema niokoja jūsų bulves, pasitelkite augalų apsaugos priemones „Decis Mega“ ar „Mavrik“.
Nors ši vasara nepalanki bulvių maro plitimui, vis tiek tenka girdėti, kad kai kur šis susirgimas plinta. Jei ant bulvių žaliosios dalies matote tamsiai pilkas arba rudas dėmes, žinokite, kad tai jau gerokai pažengęs bulvių maras, todėl augalus būtina purkšti priemonėmis „Gloria“ arba „Revus“. Žinoma, rūpintis apsauga yra lengviau nei vėliau gydyti ligą, todėl maras jūsų bulvių turėtų neužpulti, jei jas profilaktiškai purkšite „Champion“ arba „Infinito“.

Svarbu, kad netrūktų mikroelementų
Liepos pradžioje kompleksinėmis trąšomis rekomenduojama tręšti kopūstus, kalafiorus, brokolius taip pat morkas ir burokėlius. Kopūstinių daržovių tręšimui rinkitės trąšas „Agroleaf Power“ daržovėms, o morkoms ir burokėliams tiks „Nutrivant Plus“, skirtas šakniavaisiams. Kadangi ši vasara sausa, rekomenduojama tręšti purškiant augalus per lapus. Be abejo, tai daryti reikia pavakary, kuomet kaitra nebeplieskia“, – pataria „Litagros“ agronomas.
Vidurvasarį svarbu mikroelementais pastiprinti šiltnamio daržoves, agurkus ir pomidorus. Pastarųjų tręšimui rekomenduojame ekologiškas trąšas „HUMI dyk“, o atsparumą ligoms galima padidinti augalinės kilmės priemone „Mimoten“.
Baigus skinti braškes rekomenduojama jas patręšti „Florovit“ linijos trąšomis, kurios skirtos braškėms ir žemuogėms. Taip geriau jas paruošite žiemojimui ir kitąmet galėsite tikėtis gausesnio derliaus.

Vejos priežiūra vidurvasarį
Ši vasara sausa, tačiau veją „džiovina“ ne vien vandens trūkumas. Dažnai dėl mikroelementų trūkumo žolė tampa blyškios spalvos, pradeda džiūti. Norint to išvengti rekomenduojama į pagalbą pasitelkti kompleksines trąšas vejai „Floravit“, o kovoje prieš veją gadinančias piktžoles galima panaudoti augalų apsaugos priemones „Banvel 4S“, „MCPA Nufarm“ ir „Starane“.

Jei norite pasikonsultuoti rūpimais sodo ir daržo klausimais, kviečiame susitikti su patyrusiais „Litagros“ agronomais mūsų parduotuvėse arba savo klausimus pateikti elektroninėje bendrovės parduotuvėje www.parduotuve.litagra.lt. Linkime gerų vidurvasario darbų sode ir darže!