„KG Group“ greitai paruošiamus makaronus gamina jau ir puodeliuose

Įmonių grupė „KG Group“ plečia greitai paruošiamų makaronų verslą. Kėdainių gamykloje jau eksploatuojama nauja gamybinė linija, į kurią  investuota 5 mln. Lt. Linija leidžia greitai paruošiamus makaronus, košes bei dribsnius pakuoti į plastikinius puodelius. Naujieji produktai ne tik praplės asortimentą, bet ir yra kur kas patogesni skubančiam vartotojui.
 
2013 m. įmonių grupei „KG Group“ priklausančios AB „Kauno Grūdai“ investicijos buvo nukreiptos į iš grūdų pagamintų produktų su pridėtine verte gamybą ir eksporto didinimą. „Stebime rinkos tendencijas, naujausi rinkos tyrimai rodo, kad dėl spartėjančio gyvenimo tempo žmonės vis mažiau laiko nori praleisti gamindami maistą, todėl greitai paruošiamų maisto produktų kategorija artimiausiu metu turėtų būti sparčiausiai auganti lyginant su kitomis maisto produktų kategorijomis“, – sakė įmonių grupė „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys.
makaronusNaujoji gamybinė linija leidžia greitai paruošiamus makaronus pakuoti į vienkartinius puodelius. Atsiradus tokiai galimybei jau praplėstas produktų krepšelis. Pradėta gaminti pirmoji Lietuvoje sukurta azijietiškų skonių greitai paruošiamų makaronų plastikiniuose puodeliuose linija „Sun Yan“. Šis produktas turi tiesioginę sąsają su Azijietišku maistu ir kultūra. Taip pat sukurta pirmoji Lietuvoje įvairius pasaulio miestus atspindinčių skonių linija „City Taste“. Šios linijos produktai turi aiškią geografinę nuorodą, atspindi žymiausius pasaulio miestus, tradicinius tų miestų skonius. „Nuo balandžio mėnesio Lietuvos prekybos centrų lentynose pasirodys ir mūsų kompanijos gaminami „Noris“ greitai paruošiami makaronai puodeliuose, kuriuos šiuo metu galima įsigyti tik briketų pavidalu, – teigė Tautvydas Barštys pridurdamas, – anksčiau įsigyta linija leisdavo pagaminti greitai paruošiamus makaronus ir juos supakuoti į polietilenines pakuotes, šiuo metu naujoji linija leidžia gaminti ne tik greitai paruošiamus makaronus, tačiau makaronų sriubą, įvairias košes, dribsnius ir pan.“
Į greitai paruošiamų makaronų verslą šiuo metu iš viso investuota 17 mln. Lt. Net 95 proc. produktų eksportuojami į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalis. Pagrindiniai produktų pardavimai plėtojami Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Čekijos, Slovakijos, Austrijos, Maltos, Vokietijos ir Baltijos šalių rinkose. Šių produktų eksportas per 2013 m. išaugo tris kartus, o apyvarta ūgtelėjo kiek daugiau nei dukart.
Vienintelėje greitai paruošiamų makaronų gamykloje Baltijos šalyse, kuri įsikūrusi Kėdainiuose, pagaminti greitai paruošiami makaronai ypač patrauklūs Europos platintojams. „Mes esame logistiškai patogioje vietoje, naudojame aukščiausios kokybės Lietuviškas žaliavas, turime BRC ir Halal sertifikatus, įrodančius produktų kokybę, mūsų gamyba atitinka visus Europietiškiems produktams keliamus reikalavimus, galime operatyviai prisitaikyti prie kliento poreikių – tai leidžia mums įgyti klientų pasitikėjimą ir būti patraukliu gamintoju“, – pranašumus vardijo įmonių grupės vadovas.
2010 m. įmonių grupei „KG Group“ priklausanti AB „Kauno Grūdai“ pradėjo gaminti greitai paruošiamus makaronus, o nuo 2011 m. gamybinius pajėgumus išplėtė atidarydama naują gamyklą Kėdainiuose. Ši gamykla yra vienintelė greitai paruošiamų makaronų gamintoja Baltijos šalių regione, šiuo metu joje per mėnesį pagaminama apie 3 mln. vnt. produktų briketuose ir puodeliuose, tačiau augant potencialui gamybinį našumą galima padidinti iki 6 mln. vnt.

Kaunas, 2014-02-27