Kiek kainuoja trąšos?

Praėjusį antradienį (balandžio 26 d.) gegužės mėnesio dujų sutarčių kainos Nyderlandų biržoje nukrito iki 94,5 Eur už MWh. Primename, jog 2022 m. kovo 7 d. gamtinių dujų kainos ES buvo rekordinės ir tada siekė 345 Eur už MWh. 

trasos, lenkija

Lenkijoje tuomet amonio nitratas kainavo daugiau nei 6 tūkst. zlotų už toną. Šiuo metu tona šių trąšų kainuoja apie 3 600 zlotų, o karbamido – apie 4 800 zlotų.  Kombinuotųjų trąšų kainos po balandžio 22 d. didėjo nežymiai. Kalio ir fosforo trąšų Lenkijos vaivadijų žemės ūkio tiekimo punktuose yra labai mažai. Tačiau didelio trąšų kainų mažėjimo, palyginti su dujų kainomis, nematyti ne tik Lenkijoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

Vokietijos importo uostuose paskutiniąją balandžio savaitę amonio salietra kainavo beveik 920 Eur/t, tai tik 40 Eur mažiau nei kovo mėn. kainų piko metu. Kita vertus, karbamido kainos – priešingai nei ateities sandorių rinkos kainos – išlieka labai aukštos – 1 280 Eur/t. Tai mažai kuo skiriasi nuo svarbiausių fosforo trąšų – amonio fosfato. Čia Vokietijos tiekėjai vis dar prašo rekordinių kainų – beveik 1 000 Eur/t. Prancūzijoje užfiksuotas nedidelis kainų kritimas, ypač karbamido. Šių trąšų kaina – apie 1 005 Eur/t, tai yra 30 Eur mažiau nei prieš dvi savaites. Nežymiai atpigo ir svarbiausios prancūziškos azoto trąšos – amonio salietra, kuri buvo įvertinta 910 Eur/t. Šioje šalyje nuolat aukštos kainos fiksuojamos svarbiausioms fosforo trąšoms – amonio fosfatui. Tona kainuoja 1 170 Eur.

Jungtinėse Amerikos Valstijose karbamido kainos ateities sandorių rinkoje paskutiniąją balandžio savaitę nukrito iki 780 USD/t ir 750 USD gegužę. Tuo pat metu prekybininkai karbamidą parduoda po 1 031 USD/t. Didmeninės trąšų kainos JAV nuolat auga. Fosforo trąšos pabrango 13 proc., balandžio pabaigoje pasiekdamos 1 040 USD/t, kalio trąšų kaina – 875 USD/t.

 

Redakcijos nuotrauka

2022.04.28

ŪP informacija

Susijusios temos – skaitykite: trąšos; javai; karbamidas; Lenkija;