„Konekesko“ pardavė dalį verslo akcijų „Danish Agro Group“ (Danija)

„Kesko“ korporacijos (Suomija) dukterinė įmonė „Konekesko Ltd.“ (Suomija) pardavė 45% savo dukterinių įmonių Baltijos šalyse (Estija, Latvija, Lietuva) akcijų „Danish Agro Group“ (Danija) įmonei „DAVA Agravis Machinery Holding A/S“. Tuo pačiu, su „Danijos Agro Group“ įmone sutarta dėl galimybės pastarajai ateityje įsigyti visas likusias „Konekesko“ technikos verslo Baltijos šalyse akcijas ir žemės ūkio technikos verslo akcijas Suomijoje.

„Konekesko Ltd.“ dukterinės įmonės Baltijos šalyse importuoja, parduoda žemės ūkio, miško ir statybinę techniką, jos atsargines dalis, teikia technikos aptarnavimo paslaugas. Pagrindiniai įmonių prekių ženklai – CLAAS traktoriai, kombainai ir žemės dirbimo įranga, „Ponsse“ miško technika, „Kobelco“ ekskavatoriai ir „Kubota“ mini ekskavatoriai.
2016 m. Baltijos šalyse „Konekesko“ dukterinių įmonių apyvarta (dabar dalinai parduota) sudarė 129 milijonus EUR, veiklos pelnas – arti 5 milijonų EUR. Akcijų pardavimo kaina yra 21 milijonas EUR.
„Kesko“ korporacijos (Suomija) strateginis tikslas – toliau siekti maisto prekybos augimo Suomijoje, augimo statybos prekių ir įrangos bei automobilių prekyboje.
“Technikos pardavimai ir susijusios paslaugos bei procesai ženkliai augo ir tobulėjo dėl stiprių verslo ir vertybinių principų.  Atsižvelgiant į „Kesko“ korporacijos strategines kryptis, svarbu, kad technikos prekyba stiprės kaip kitos stiprios grupės dalis, tai leis gerinti klientų pasitenkinimą”, – teigia Antti Merilainen, Vice Prezidentas žemės ūkio ir technikos prekybai (Suomija).

 Apie įmones:

„Konekesko“ yra dalis „Kesko“ grupės (Suomija), užsiimanti žemės ūkio ir technikos pardavimais, priklausanti grupės statybos prekių ir įrangos padaliniui.
„Konekesko“ yra technikos pardavimų įmonė, kuri importuoja, parduoda žemės ūkio, miško ir statybinę technika, jos atsargines dalis, teikia serviso paslaugas ir veikia Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje.
„Danish Agro Group“ pagrindinė veikla apima prekybą pašarais, jų sudedamosiomis dalimis ir vitaminais, trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis, sėklomis, grūdų supirkimu iš ūkių, taip užsiima aukštos kokybės
„Danish Agro Group“ kartu su strateginiu partneriu „Agravis Reiffeisen AG“ dukterinės įmonės „DAVA Agravis Machinery Holding A/S“  pagrindu vykdo technikos prekybos verslą Estijoje, Lenkijoje ir Čekijos Respublikoje. Dukterinė įmonė „Danish Agro Machinery Holding A/S“ vykdo technikos verslą Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje.
„Danish Agro Group“ grupėje dirba ~ 5 tūkst. darbuotojų, planuojama apyvarta 2017 m. 4.3 milijardai EUR.