Krekenavos pasididžiavimas – pirmasis Panevėžio rajone atjaunėjęs daugiabutis

Šiandien, sausio 30 d., 16 val. Krekenavoje (Panevėžio r.) prie 6-ojo namo Vytauto gatvėje susibūrusiems jo gyventojams šį daugiabutį iškilmingai perduos jį renovavę statybininkai. Tai pirmasis Panevėžio rajone modernizuotas daugiabutis.

Simbolinę juostelę perkirps aplinkos viceministrė Daiva Matonienė ir Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Iškilmėse taip pat dalyvaus Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys, namą renovavusios bendrovės „Šilo statyba“ vadovas Vytautas Jasiūnas, Velžio komunalinio ūkio administracijos direktorius Vidas Balakauskas ir kt. svečiai. Namą pašventins Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų mažosios bazilikos ir parapijos klebonas Gediminas Jankūnas.

„Dabar Krekenava gali didžiuotis, – sako viceministrė Daiva Matonienė, – ne tik savo bažnyčia, bet ir tuo, kad rajone pirmoji iškėlė renovacijos vėliavą.“

Šis dvylikos butų namas buvo modernizuotas per pusę metų. Pasak jo gyventojos, Krekenavos bendruomenės pirmininkės Sigitos Rudienės, žmonės patenkinti renovacijos kokybe, džiaugiasi išgražėjusiu namu, daug šiltesniais butais, kuriuose patys gali reguliuoti šilumą. Renovuojant namą apšiltintas jo fasadas, palėpė, atnaujintas stogas, modernizuotas šilumos punktas ir šildymo sistema, pakeisti langai ir durys, įstiklinti balkonai.

Viceministrė Daiva Matonienė tikisi, kad šio namo pavyzdys renovacijos „virusu“ užkrės ne tik Krekenavos, bet ir kitų Panevėžio rajono savivaldybės miestelių gyventojus.

Šiuo metu Panevėžio rajone daugiabučių namų atnaujinimo programoje, be Krekenavos, dalyvauja Ramygala, Pažagieniai, Miežiškiai, Dembava. Šią programą administruojančios Būsto energijos taupymo agentūros sausio 30 d. duomenimis, rajone nuo 2013 m. pradžios iki dabar yra suderinti 34 investicijų projektai, gyventojai pritarė 26 projektų įgyvendinimui, nupirkti 11 daugiabučių statybos rangos darbai. Renovacijos darbai vyksta aštuoniuose namuose, trijuose prasidės pavasarį. Visus renovacijos projektus administruoja savivaldybės paskirtas administratorius – VšĮ „Velžio komunalinis ūkis“.

Visuomenės informavimo skyrius

Lietuvos respublikos aplinkos ministerija