Kriminalinės reklaminio veido grimasos

Darbo partijos byla įklampino ir žirgininką Arūną Cicėną.

Skandalingiausiu Lietuvos Respublikos politiniu nusikaltimu vadinama Darbo partijos juodosios buhalterijos byla skandina vis naujus visuomenės veikėjus. Dėl šios jau 11 metų įvairių lygių teismuose nagrinėjamos bylos iš Darbo partijos pareiškė išeinanti ir politinę veiklą nutraukianti buvusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Įtarimas dėl bandymo išsukti nuo bausmės vieną teisiamųjų, buvusį Darbo partijos pirmininką Vytautą Gapšį, krito ir ant kelių ženklinimo bendrovės „Kasandros grupė“ savininko, žirgininko Arūno Cicėno. Teisėsaugininkai iškrėtė „Kasandros grupės“ kontorą ir verslininko namus.

Geriausiai A. Cicėną pažįsta žirgininkai, nes jis vadovavo Lietuvos ristūnų sporto asociacijai ir Lietuvos ristūnų sporto sąjungai. A. Cicėnas taip pat yra bendrovės „Lietuvos totalizatorius“ akcininkas, Balčiūnos (Anykščių r. Raguvėlės k.) melioracijos statinių naudotojų asociacijos valdybos narys. Pernai Viešųjų pirkimų tarnyba skelbė, jog nuo 2006 m. (tada kaip tik pirmą kartą nuskambėjo Darbo partijos byla) „Kasandros grupei“ teko 30,079 mln. Eur vertės Lietuvos automobilių kelių direkcijos skelbtų kelio žymėjimo užsakymų (lygiai pusė).
Anot Viešųjų pirkimų tarnybos direktorės Dianos Vilytės, per 10 metų dvi įmonės – UAB „Kasandros grupė“ ir UAB „Biseris“ – „tvarkingai“ pasidalijo Lietuvos kelių ženklinimo rinką: vienąkart vieni laimėdavo konkursus, netrukus – kiti.
D. Vilytė teigia, kad dėl tokio kartelinio suokalbio valstybė patyrė milijonus eurų nuostolių.
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius galvoja, kad įtariamasis A. Cicėnas greičiausiai jautėsi nebaudžiamas. Jį artimi ryšiai sieja su buvusiu ilgamečiu Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotoju Romualdu Vaišnoru.
Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos biudžeto žirgininkystei kasmet skiriamos įspūdingos lėšos. Pasak Info TV laidos „Alfa savaitė“, žirgininkas A. Cicėnas siekė, kad jo bendražygis, buvęs Darbo partijos deleguotas europarlamentaras Arūnas Degutis, taptų žemės ūkio viceministru. Kol kas nesėkmingai, nors ketvirtasis žemės ūkio viceministras dar nepaskirtas.
O iš „Valstiečio laikraščio“ interneto svetainės tebežvelgia besišypsantis reklaminis A. Cicėno veidas ir ragina skaityti šį leidinį. Kažin kodėl?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Redakcijos nuotrauka ir interneto puslapio iliustracija