Lietuviška produkcija – Berlyno „Žaliojoje savaitėje“

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė apžiūrėjo visų Lietuvos ekspozicijos dalyvių pasirengimą parodai.

Vakar, penktadienį, Berlyne atidarytoje bene didžiausioje pasaulyje žemės ūkio parodoje „Žalioji savaitė 2015“ Lietuvos ekspozicija suspindo naujomis spalvomis – dvylika metų su lietuviais į Vokietiją keliavusią rąstinę pirkią pakeitė modernus, tautiniais elementais papuoštas ekspozicijos stendas.
Ši tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda yra jubiliejinė, nes vyksta jau 80-ąjį kartą. Daugiau nei 26-iose parodų salėse maisto produktus, alkoholinius ir gaiviuosius gėrimus, sodininkystės reikmenis, žuvininkystės bei gyvulininkystės sektorius pristato daugiau nei 1,5 tūkst. eksponentų.
Lietuvai mugėje 8 kartą atstovauja Audronės Žilienės ekologinis mėsos ūkis, aludarė Kristina Grigonienė pristato alų ir girą, šakočio kepimo procesą demonstruoja Laimutė Sadauskienė.
Lietuviška bendrovė „Evija ir Partner“ Berlyno parodoje pristato Lietuvoje pagamintą kosmetiką iš natūralių medžiagų. Deja, pieno produktų gamintojų stende ryškus tik vienas parodos dalyvis – AB „Žemaitijos pienas“. Parodoje taip pat pristatomi „Krekenavos agrofirmos“ bei „Biovelos“ mėsos gaminiai.
Vos parodai prasidėjus ir perkirpus simbolinę juostelę prie Latvijos ekspozicijos garbūs svečiai pasuko prie mūsų šalies stendo. Lietuvos ekspoziciją aplankė Vokietijos žemės ūkio ministras Kristianas Šmitas, Vokietijos ūkininkų sąjungos vadovas Jochimas Rukvitas ir Berlyno miesto meras Michaelis Miuleris. Svečius pasitiko ir su jais bendravo Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kiti mūsų šalies delegacijos atstovai.
Ministrė, paklausta apie mūsų dalyvavimo parodoje svarbą, sakė, kad šiuo metu Lietuvai labai aktuali naujų produkcijos rinkų paieška. Ypač ji išskyrė pieno sektorių ir pasidžiaugė „Žemaitijos pieno“ parodyta iniciatyva. Jai antrino ir viceministras Saulius Cironka, užsimindamas apie daugybės aukščiausio lygio susitikimų tarp įvairių šalių žemės ūkio ministrų naudą, kurie vyks parodos metu.

Autoriaus nuotraukos

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ specialusis korespondentas Berlyne

????????????????? Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.