Makniūnų bagažinių turgelio sėkmės priežastis

Pernai Alytaus r. buvo suorganizuotas pirmasis Makniūnų bagažinių turgelis. Pirmasis turgelis ir po jo sekę kiti nebuvo gausūs, tačiau jau nuo gruodžio mėnesio turgeliai ėmė gausėti tiek prekeiviais, tiek pirkėjais. Turgelius organizuojanti Makniūnų sodžiaus bendruomenė šį sekmadienį (rugpjūčio 14 d.) kviečia švęsti vienerių metų gimtadienį, bus ne tik gausesnis būrys prekeivių ir pirkėjų, bet ir kultūrinė programa.

sendaikciai, turgus, bagaziniu turgelis, Makniūnų bagažinių turgelis,Makniūnų bagažinių turgelyje žmonės renkasi prekiauti savo naudotais, tačiau dabar jiems jau nebereikalingais daiktais, kurie į turgelį užsukusiems pirkėjams dažnai būna tikras lobis. Turgelyje galima prekiauti ir savo rankų darbo gaminiais, kurie kartais tokie gražūs, kad juos galima vadinti meno kūriniais. Kadangi turgelis vyksta kaimiškoje
vietovėje, čia neapsieinama be smulkiųjų ūkininkų produkcijos: turgelyje rasite kaimiškų kiaušinių, rūkytos mėsos gaminių, vištų, viščiukų, žuvies ir kt.

Be to, kad turgelyje žmonės gali rasti jiems reikiamų prekių, parduoti savo rankų darbo ar savo ūkio produkcijos, o dar kiti parduoti, dovanoti ar iškeisti jiems jau nebereikalingus daiktus ir taip mažinti nereikalingą žemės resursų išnaudojimą, šis kasmėnesinis renginys atnešė Makniūnų sodžiaus bendruomenei ir dar vieną didelę naudą.

Didžiausia nauda Makniūnų sodžiaus bendruomenei tai, kad šis tradicija tampantis renginys ne tik suartino bendruomenės narius, bet ir išplėtė ją. Pradžioje ne visi tikėjo renginio tikslu ir idėja, šiandien daugelis džiaugiasi, nes
mato, kaip turgelio dieną Mak­niūnai atgyja ir daugelis žmonių keliauja į sodžiaus bendruomenės kiemelį pirkti, parduoti ar susitikti su senais pažįstamais.

Organizuojant turgelį yra įvairių veiklų: kas sutvarko aplinką, kas verda gardžias sriubas, kas galvoja ir įgyvendina kultūrines programas. Tad po truputį į turgelio organizavimą įsilieja vis daugiau bendruomenės narių, o per šiuos metus ji pagausėjo ir naujais aktyviais nariais.

Spėjama, kad tikriausiai tai ir yra turgelio sėkmės priežastis: kad jį organizuoja ne vienas ar du žmonės, o visas pulkas Makniūnų sodžiaus bendruomenės aktyvistų. Atidžiai įsiklausoma ne tik į bendruomenės narių siūlymus, bet visada išklausomi ir turgelio dalyvių pasiūlymai ir jei tik randama tam išteklių – pasiūlymai įgyvendinami. Todėl visi turgelyje dalyvaujantys: tiek organizatoriai, tiek prekeiviai ir pirkėjai – kiekvieno mėnesio antrą sekmadienį vykstančio turgelio laukia kaip šventės.

Esate laukiami ir Jūs.

Makniūnų bagažinių turgelis vyks šį sek­madienį nuo 10 iki 13 valandos. Adresas: Dzūkų g. 4, Makniūnai, Alytaus r. Platesnė informacija: +370 683 51 611 arba internete: www.bagaziniuturgelis.lt

 

Organizatorių fotoinformacija

2022.08.13

Susijusios temos – skaitykite: Makniūnų bagažinių turgelis, bagažinių turgelis