Mikroelementinės trąšos – ką reikia žinoti apie tręšimą per lapus

Mikroelementinių trąšų, kuriomis augalai maitinami per lapus, paskirtis – aprūpinti augalus reikiamomis maisto medžiagomis, kad jie gerai augtų, stimuliuoti augalų augimą ir didinti atsparumą stresinėms aplinkos sąlygoms, kad jie lengviau pakeltų nepalankias augimo sąlygas, pavyzdžiui, sausrą.

Augalams reikalingi ne tik makroelementai, tokie kaip azotas, fosforas, kalis, kalcis, siera, magnis, bet ir mikroelementai, kurių kiekvienas turi savo „užduotį“ ir padeda augalams visavertiškai augti ir vystytis. Gausiam ir kokybiškam derliui dirvoje esančio mikroelementų kiekio gali neužtekti, nes dalis dirvožemyje esančių medžiagų yra augalams sunkiai ar visai neprieinamoje formoje, todėl tręšimas per lapus yra būtinas.

„Agrochemos“ Produkto vadovas Pranas Puidokas, ne vienerius metus dirbantis su mikroelementinėmis trąšomis, pabrėžia, jog nors augalo šaknys yra pagrindinis maisto paėmimo organas, o lapų pagrindinė funkcija yra fotosintezė ir kvėpavimas, augalai, tręšiami ir per šaknis, ir per lapus, duoda gausesnį ir kokybiškesnį derlių. Ir, nors tręšimas per lapus negali pakeisti dirvožemio tręšimo, tręšimo per lapus įsisavinimo efektyvumas yra iki 10 kartų didesnis nei per šaknis, jis ne tik palaiko augimą, bet ir skatina šaknų vystymąsi. Taip pat tręšimas per lapus yra bene vienintelis būdas pamaitinti augalus, jeigu jų šaknų sistema yra pažeista.

Tinkamai mikroelementinėmis trąšomis per lapus tręšiami pasėliai geriau toleruoja ligas ir kenkėjus, be to, tręšimas per lapus neturi įtakos dirvožemio pH.

 

Šį sezoną „Agrochemos“ mikroelementinių trąšų asortimente – dvi naujienos: LEADER STIMULUS, skirtos tręšti visoms kultūroms ir ypač efektyvios stresinėmis augalams aplinkos sąlygomis, ir klientų pageidavimu į asortimentą sugrįžtančios LEADER MG+NS – karbamido ir magnio sulfato trąšos, didinančios chlorofilo kiekį augalų lapuose, spartinančios fotosintezę bei didinančios baltymų kiekį augaluose.

„Agrochemos“ mikroelementinių trąšų krepšelyje lengvai augalų įsisavinamos trąšos visoms kultūroms, įvairiems augalų poreikiams patenkinti:

LEADER CEREALS – mikroelementinės trąšos skirtos javų  ir kukurūzų tręšimui per lapus. Tai subalansuotos didelės koncentracijos mangano, cinko ir vario trąšos, tolygiai padengiančios augalus ir gerai išsilaikančios ant augalų lapų paviršiaus. Šiomis trąšomis žieminius javus purškiant rudenį, ženkliai pagerinamas augalų žiemkentiškumas.

LEADER RAPESEED –  trąšos skirtos rapsų, ankštinių ir kitų lauko bei daržo augalų tręšimui per lapus. Trąšos skatina tolygų augalų žydėjimą ir brendimą, gerina derliaus kokybę.

LEADER BOR – koncentruotos mikroelementinės trąšos, skirtos jautrių boro trūkumui augalų tręšimui per lapus (rapsams, bulvėms, runkeliams, liucernoms, dobilams).

LEADER SUPER – koncentruotos trąšos, skirtos augalų tręšimui per lapus vegetacijos metu, ypač efektyvios žiemkenčių tręšimui pavasarį vegetacijai atsinaujinant bei augalams patekus į stresines situacijas. Skatina tolygų augalų žydėjimą ir brendimą, gerina derliaus kokybę.

LYDERIS AMINO PLIUS – skystosios amidinio azoto trąšos su aminorūgščių priedais, skirtos papildomam maistinių javų tręšimui per lapus javams esant pieninės brandos pabaigoje, reikšmingai padidina baltymų kiekį grūduose ir grūdų saiko svorį – stambumą. LYDERIS AMINO PLIUS efektyvios ir kitų augalų tręšimui per lapus vegetacijos metu, tada jas galima maišyti su mikroelemtinėmis trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis.

Birių mikroelementinių trąšų grupėje „Agrochema“ siūlo trejas koncentruotas, gerai vandenyje tirpstančias ir lengvai augalų pasisavinamas trąšas – LEADER 1, LEADER 2, LEADER 3, kurios skirtos visiems pasėlių augimo tarpsniams – vegetacijos pradžiai, viduriui ir vegetacijos pabaigai. Šios unikalios trąšos sukurtos taip, kad geriausiai patenkintų augalų poreikius visais augimo etapais.

Taip pat ūkininkai gali rinktis iš trijų sulfatų: magnio, cinko, mangano.

Dėl konkrečių mikroelementinių trąšų, jų normų, naudojimo rekomendacijų kreipkitės į „Agrochemos“ pardavimo vadybininkus – jie puikiai žino, ko reikia Jūsų pasėliams. Kontaktus rasite čia: https://www.agrochema.lt/kontaktai/regionu-vadybininkai/.

Nr. 179/7

2021-04-17