Naujas UAB „Agrobosas“ projektas – partnerystė su Rygos jūrų uostu

Rygos jūrų uoste lietuviški grūdai keliaus didelės talpos laivais.

Pastarieji dveji metai dėl sausrų, nepalankių ūkininkavimo sąlygų buvo nelengvi ūkininkams bei žemės ūkio sektoriuje dirbančioms bendrovėms. Ne išimtis ir Marijampolėje įsikūrusi uždaroji akcinė bendrovė „Agrobosas“. Tačiau, sunkumus palikusi praeityje, grūdų rinkoje žinoma bendrovė šįmet pristato naują projektą – jos partneriu tapo Rygos jūrų uostas. UAB „Agrobosas“ jau daugelį metų superka kviečius, rapsus ir kitas kultūras visoje Lietuvoje. Dabar atsirado galimybė grūdus tiesiai iš ūkių gabenti į uostą, o iš ten lietuviški grūdai bus eksportuojami ne tik į Europos sąjungos šalis, bet ir Afrikos žemyną, Jungtinius Arabų Emyratus, Izraelį, Egiptą ir kitas pasaulio šalis.

„Pastarieji sunkūs metai mus sustiprino. Norime padėkoti ūkininkams, visiems partneriams, su kuriais dirbome, už ištikimybę, kantrybę, bendradarbiavimą. Daug ką kartu patyrėme, bet supratome vieni kitus, visus sunkumus įveikėme drauge ir išgyvenome. Nors buvo nelengva, bet, kita vertus, tai buvo postūmis ieškoti naujų rinkų, kelių, ir dabar ateiname su gera žinia – pristatome naują projektą – grūdų eksportą per Rygos jūrų uostą“, – teigė „Agroboso“ vadovė Jurgita Rimkevičienė.

Norėdama pasiekti geriausią rezultatą ir sutrumpinti grūdų kelią nuo pirkėjo iki pardavėjo bendrovė prioritetą teikia grūdų išvežimui iš ūkių sandėlių tiesiai į uostą.

„Šių metų naujovė – bendradarbiavimas su Rygos jūrų uostu – leis padidinti grūdų eksportą, – tvirtino J. Rimkevičienė. – Rygos jūrų uosto terminalas yra vienas didžiausių Baltijos šalyse, turintis pačią moderniausią laboratoriją, teikiančią kokybiškas paslaugas. Iš ūkininkų per vieną parą galime paimti 10 tūkst. tonų kviečių. Į Rygos jūrų uostą juos galime vežti ne tik autotransportu, bet ir geležinkeliu, pakraudami grūdus tiesiai į vagonus, o tai yra labai patogu. Transportuoti grūdus geležinkeliu – taip pat išskirtinė galimybė, kurią UAB „Agrobosas“ gali suteikti savo tiekėjams. Kviečius, rapsus, kitas grūdines kultūras krausime ir gabensime dideliais – nuo 25 iki 65 tūkst. tonų talpos – laivais.“

Rygos jūrų uosto birių krovinių terminalas – vienas šios srities lyderių Latvijoje. Jo krovos pajėgumai – 2,5–3 mln. tonų krovinių per metus.

Bendrovė „Agrobosas“ grūdus iš ūkininkų priiminės nuo pat derliaus pradžios. Kviečių, kitų grūdinių kultūrų ji gali sandėliuoti iki 110 tūkst. tonų. Ūkininkams bendrovė siūlo sudaryti ilgalaikius grūdų supirkimo kontraktus.

„Visuomet stengiamės pasiūlyti geriausias grūdų supirkimo kainas, – sakė „Agroboso“ vadovė J. Rimkevičienė. – Galimos labai geros atsiskaitymo sąlygos – nuo 5 darbo dienų iki standartinio atsiskaitymo laiko, pasirinktinai pagal kliento pageidavimą ir kainą. Visais klausimais dėl grūdų priėmimo, pristatymo, kainų, sąlygų galima teirautis telefonu, informacijos ieškoti ir mūsų tinklalapyje agrobosas.lt“.

UAB „Agrobosas“ glaudžiai bendradarbiauja ir su Klaipėdos jūrų uostu. Nuo šių metų pagrindiniai Lietuvoje užaugintų grūdinių kultūrų eksporto keliai veda per Rygos ir Klaipėdos jūrų uostus.

UAB „Agrobosas“ grūdus ne tik eksportuoja į užsienį, bet ir bendradarbiauja su Lietuvos perdirbėjais, elevatoriais. Visa tai daroma, kad ūkininkai, kurie neturi savo sandėlių, užaugintą produkciją galėtų pristatyti ir sandėliuoti kuo arčiau savo ūkių. Bendrovė taip pat gali pasiūlyti transporto sąlygas ir organizuoti grūdų pervežimą, krovinį pristatyti ten, kur ūkininkai pageidauja. Pažymėtina, kad UAB „Agrobosas“ dirba ir su retesnėmis kultūromis (grikiais, sojomis, rugiais, vikiais, kukurūzais…), t. y. pagal ūkininkų pageidavimą gali surasti pačią geriausią retų kultūrų pardavimo kainą.

UAB „Agrobosas“ užsiima ne vien grūdų supirkimu ir eksportu. Bendrovė dirba ir su pašarų perdirbėjais. Ilgalaikė ir stipri partnerystė „Agrobosą“ sieja su vienu didžiausių paukštynų Šiaurės Europoje AS „Balticovo“.

„Mes ūkininkams sakome: jūsų darbas – užauginti kokybiškus grūdus, o mūsų darbas – kuo brangiau juos iš jūsų nupirkti. Kiekvienas turime dirbti savo darbą. UAB „Agroboso“ jauno, kūrybingo kolektyvo tikslas – greičiausi ir paprasčiausi sprendimai dėl ūkininkų patogumo. Visą dėmesį skiriame klientų aptarnavimo kokybei, patogesniems užsakymams ir pristatymams. Šiais informacinių technologijų laikais daug darbų galima atlikti nuotoliniu būdu. Tai leidžia taupyti žemdirbių laiką, kuris ypač brangus derliaus nuėmimo metu. Nors buvo sunkių metų, bet savo nuosekliu darbu ir atsakingu požiūriu į klientus įgyjame vis didesnį jų pasitikėjimą, ir kviečiame juos bendradarbiauti ir ateityje. “

Galime pasidžiaugti, kad neseniai pavyko greitai ir kokybiškai pakrauti pirmąjį 60 tūkst. t laivą ir sėkmingai išplukdyti jį į Afrikos žemyną. Tai tik dar vienas įrodymas, kad UAB „Agrobosas“ stengiasi ir siekia savo tikslų.

NR. 97/1

Violeta GUSTAITYTĖ

ŪP korespondentė