Columbus +18,9 °C Mažai debesuota
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Columbus +18,9 °C Mažai debesuota
Sekmadienis, 16 Bir 2024

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

2024/05/23


Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros paskelbtą kvietimą „Expo galimybės“ sulaukta beveik 300 projektų įgyvendinimo planų (PĮP), iš jų – 171 įvertintas teigiamai. 147 projektams jau buvo skirtas 9,9 mln. eurų finansavimas, o likusiems projektams 1,4 mln. eurų finansavimas bus paskirstytas iki birželio pabaigos.

„Pasinaudojusios šiuo finansavimu įmonės sudalyvaus daugiau nei 1500 tarptautinių parodų ir sertifikuos daugiau nei pusę šimto produktų. Po šiais skaičiais slypi reikšmingas eksporto potencialas, įmonėms atsivers naujos plėtros ir augimo galimybės. Eksportas kuria didelį vertę Lietuvai, tad padedame įmonėms aktyviai ieškoti kelių į užsienio rinkas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Tarp pasinaudojus finansavimu įmonių planuojamų sertifikuoti produktų – maisto papildai, langai ir durys, trąšos, baterijos, valymo priemonės, karkasinio namo elementai, šviestuvai, žaidimų lenta ir kiti produktai. Siekiama gauti šių produktų kokybę ar tam tikras savybes patvirtinančius sertifikatus bei eksportuoti tarptautinius standartus atitinkančius produktus.

„Didelis pateiktų PĮP skaičius rodo, kad labai mažos, mažos ir vidutinės Lietuvos įmonės aktyviai ieško galimybių plėstis į tarptautines rinkas ir eksportuoti savo produktus ar paslaugas. Dalyvavimas tarptautinėse parodose yra vienas iš būdų atrasti klientus ir partnerius užsienyje. Ne mažiau svarbus yra ir produktų sertifikavimas, be kurio kelias į tam tikras rinkas gali būti užkirstas. Tad įmonių produkcijos pristatymui tarptautinėse parodose ir įmonių savo produktų sertifikavimui skirtas finansavimas leis didinti šalies verslų konkurencingumą užsienyje“, – teigia Inovacijų agentūros Verslo skatinimo skyriaus programų vadovė Dovilė Sabienė.

Pagal kvietimo sąlygas finansavimas taip pat gali būti skiriamas įmonės interneto svetainės sukūrimui ar atnaujinimui ir naujai įsteigtos eksporto vadybininko pozicijos darbo užmokesčio išlaidoms padengti. Interneto svetainės sukūrimo arba atnaujinimo veikla numatyta 40 projektų, o eksporto vadybininko darbo užmokesčio išlaidos – 8 projektuose.

Vienai įmonei gali būti skirtas ne didesnis nei 100 tūkst. eurų ir ne mažesnis nei 10 tūkst. eurų finansavimas. Mažiausiai pusė tinkamų finansuoti projekto išlaidų turi būti finansuojamos nuosavomis įmonės lėšomis arba iš kitų šaltinių.

Daugiausiai teigiamai įvertintų PĮP pagal kvietimą pateikė Kauno (89), Šiaulių (25) ir Klaipėdos (19) apskričių įmonės. Beveik pusė (45 proc.) pareiškėjų atitinka vidutinės, 34 proc. - mažos, o 21 proc. – labai mažos įmonės apibrėžimą. Daugiausiai teigiamai įvertintų PĮP sulaukta iš įmonių, užsiimančių kompiuterių programavimo ir konsultacine veikla (14 proc.), maisto produktų gamyba (8 proc.), metalo gaminių gamyba (8 proc.) ir mašinų bei įrangos gamyba (8 proc.).

PĮP galėjo teikti labai mažos, mažos ir vidutinės ne trumpiau nei metus veiklą vykdančios Vidurio ir vakarų Lietuvos įmonės. Vidutinių įmonių metinės pardavimo pajamos per paskutinius finansinius metus turėjo būti ne mažesnės nei 145 tūkst. eurų, o labai mažų ir mažų įmonių – ne mažesnės nei 50 tūkst. eurų. Be to, mažiausiai 51 proc. įmonės pajamų turėjo sudaryti paties pareiškėjo pagamintos produkcijos pardavimai.

Kvietimo „Expo galimybės“ projektai įgyvendinami 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis.

 

Inovacijų agentūros informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis