Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

28-oji paroda „Ką pasėsi... ” – jau atidaryta

2024/03/21


Verslas ir organizatoriai rūpestingai ruošėsi tradicinei, didžiausiai Baltijos šalyse, tarptautinei žemės ūkio parodai „Ką pasėsi… 2024”.  Ir štai pagaliau atėjo ta diena, ta akimirka, kai perkerpama parodos atidarymo juostelė. Nuo penktadienio iki pat šeštadienio vakaro Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) erdvės bus kupinos šio renginio šurmulio ir ypatingos nuotaikos, kaip dalijamasi žemdirbiams aktualiomis naujienomis, patirtimi, įžvalgomis, bendraujama.

Kovo 21–23 dienomis vyksiančioje „Ką pasėsi... 2024“ savo eksponatus pristato daugiau kaip 400 dalyvių – įmonių, organizacijų, smulkių prekiautojų. Dešimtadalis dalyvaujančių įmonių – užsienio kompanijos, tarp jų iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos, Ukrainos, Lenkijos, Vokietijos, Turkijos ir net iš Pietų Korėjos.

Lankytojų dėmesį traukia ne tik išskirtinio dizaino bei funkcinių savybių naujausia žemės ūkio technika ir įranga, ūkio valdymo sprendimai, bet ir gausus kitų žemės ūkio produktų bei paslaugų asortimentas.

Forumo atidarymo metu geriausiais pripažinti parodos eksponatai apdovanoti parodos medaliais ir diplomais. Štai šios parodos žvaigždžių – laureatų – dešimtukas:

  • Autonominė dronų paleidimo stotelė „DBOX“ (UAB „Agrokoncernas“).
  • Juostinės sėjos sėjamoji „Bednar Matador MO 6000“ (UAB „Agrokoncerno technika“).
  • Visavertis lesalas suaugusioms vištoms dedeklėms (UAB „Ariogalos grūdai“).
  • Traktorius „John Deere 8R“ (UAB „DOJUS agro“).
  • Ratinis traktorius „Massey Ferguson MF 9S.425“ (AB „East West Agro“).
  • Sėjamoji „LEMKEN Solitair DT“ (UAB „Ivabaltė“).
  • Perkrovimo puspriekabė „GLT603“ (UAB „Laumetris“).
  • Ratinis traktorius „New Holland T7.300 AC“ (AB „Lytagra“).
  • Džiovyklos „Antti“ rekuperacijos sistema (UAB „Rovaltra“).
  • Kombinuota sėjamoji (juostinio žemės dirbimo ir sėjos) „MZURI PRO-TILL 4 T“ (UAB „Žemtiekimas“).

Paskelbus parodą oficialiai atidaryta, skirtingose VDU ŽŪA vietose prasidėjo šviečiamosios programos renginiai, kurių šiais metais – 42. Žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos priemonės, tvarioji augalininkystė ir miškininkystė, sumaniosios technologijos, inovacijos žemės ūkyje – tik kelios tematikos iš daugelio, kurios bus aptartos seminarų metu. Iš visų svarbiausia – pagrindinė parodos diskusija „Inžineriniai sprendimai tvariam ūkiui“, vyksianti antrąją parodos dieną ir subursianti savo srities profesionalus, kurie dalysis įžvalgomis apie naujausias technikos galimybes ir sprendimus, galinčius užtikrinti ūkių konkurencingumą.

VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė pažymi kad ši paroda „Ką pasėsi... 2024“ – ypatinga, ji dedikuota ŽŪA šimtmečiui. „Bus ir informacijos, ir vaizdo medžiagos apie ŽŪA šimto metų istoriją, jos pasiekimus. Parodos metu visus su žemės ūkiu susijusius absolventus, ir ne tik absolventus, kviesime į kitus renginius, kuriuos ŽŪA organizuos šiais metais“, – anonsuodama parodą anksčiau ŪP yra sakiusi prof. A. Miceikienė.

 

ŪP portalo informacija

Vytenio NEVERDAUSKO nuotraukos

Viršelyje: Perkerpama parodos atidarymo juostelė

Dalintis