Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

30 dienų ledinės eketės iššūkis prasidėjo naktinėmis maudynėmis

2023/01/20


Devyniuose Lietuvos miestuose ledinių maudynių entuziastai pasitiko prasidedantį 30 dienų ledinės eketės iššūkį. Vilniuje, Marijampolėje, Kupiškyje, Rokiškyje, Alytuje, Radviliškyje, Kretingoje, Elektrėnuose ir Kaune gausūs išradingų šalto vandens mėgėjų būriai sausio 19 d. vidurnaktį nėrė į vandens telkinius.

Sveikuoliai kviečia visus 30 dienų iš eilės kasdieną grūdintis ir taip stiprinti savo imunitetą, tapti atspariais virusinėms ligoms.

Specialiai sukurtoje Facebook grupėje “30 dienų iššūkis” skelbiamos iššūkio taisyklės, kiekvieną dieną rodomi vaizdo įrašai su iššūkio dalyvių atsiliepimais.

Grūdinimosi nauda akivaizdi

„Mažai energijos? Blogai miegi? Dažnai sergi? O gal nori išbandyti tai, ko niekada nesi daręs gyvenime? Prisijunk prie mūsų!“ – kviečia Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė, ragindamas nebijoti išeiti iš komforto zonos ir išplėsti savo galimybių ribas.

“Šio iššūkio tikslas nėra nusifotografuoti drauge su sveikuoliais šokant į eketę. Svarbiausia, turėti vidinį motyvą ir supratimą, kokių tikslų siekiame tokiu grūdinimosi būdu,“- tikina šio iššūkio sumanytojas. Mūsų kasdienio komforto išsekintai vaizduotei tiek badas, tiek šaltis gali atrodyti pernelyg sudėtingi išbandymai žmogaus organizmui. Tačiau nėra reikalo bijoti. Neskatinama lenktyniauti ar siekti rekordų. Tikslas – pažadinti kūną, jo prigimtines reakcijas.

S. Dailidė kiekvienam siūlo išmėginti šį grūdinimosi būdą. Vasario 11 d iššūkio dalyviai kviečiami į ,,Palangos ruonių“ maudynes Baltijos jūroje, Palangoje. ,,Nesuprantu, kai žmonės man rašo, kad pavydi, žavisi ir norėtų tai padaryti, bet nepadaro. Siūlau tiesiog pabandyti. Kas išdrįsta, pirmiausiai stebisi, kad visai nešalta“, – sako sveikuolis.

Besimaudančiųjų lediniame vandenyje skaičiai sparčiai auga

Radviliškio ledinių maudynių organizatorius, sveikuolis Tadas Grimaila džiaugiasi į renginį atvykusiais svečiais iš Šiaulių, Kuršėnų, Raseinių, Kėdainių, Tytuvėnų ir kitų rajonų. Sekantis radviliškiečio organizuojamas masiškiausias ledinių maudynių renginys vyks vasario 16 d., jo metu bus ir šventinis bėgimas ,,Už laisvę''.

"Kažkada, kai pradėjau grūdintis, buvau vienas. Dabar su manimi šimtai žmonių. Nesvarbu, kad kai kurie iš jų nesimaudo, svarbu, kad palaiko idėją. Radviliškyje organizavom ledinių maudynių renginius, šventes, mankštas, 30 dienų eketės iššūkius. Po mažą žingsnelį susibūrėme į didžiulį ratą, sulaukėme didelio dėmesio ir dalyvių skaičiaus. Žmonių požiūrio pasikeitimas į ledines maudynes žiemą, grūdinimąsi, sveiką gyvenimo būdą man yra svarbiausia šioje veikloje. Matau, kaip žmonės tampa laimingais kažką pakeitę savo įpročiuose, savyje, išbando kažką naujo, nepatirto”, - teigia karo policininkas T. Grimaila.

Alytiškiai taip pat jungiasi prie iššūkio. Ledinių maudynių entuziastai drauge su Alytaus sveikuolių klubu “Ryžtas” prie mažojo Dailidės ežerėlio rinksis nuo 6:30 val. darbo dienomis, o savaitgaliais – 9:00 val.

Bendraminčių galima rasti kiekviename mieste, specialiai sukurtose grupėse Facebook tinkle, kurios prasideda žodžiu „Eketė...“, reikia įrašyti tik miesto pavadinimą.

Ledinių maudynių organizatoriai džiaugiasi, jog daugelyje kitų miestų žmonės prisijungia prie idėjos, organizuoja savo maudynes ir ragina kiekvieną padaryti tai kad ir savo kieme.

Šaltas dušas ar eketė?

Nors S. Dailidė griežtai pasisako už eketę ir teigia, kad šaltame duše išsimaudyti dar sunkiau, nes visada žinai, jog gali greitai persireguliuoti šilumą, sąjungos viceprezidentė Sigita Labutienė nedrįstančius ragina pradžiai maudynes duše baigti persiliejimu šaltu vandeniu.

Ne tik grūdina, bet ir gydo

S. Labutienės pastebėjimu, žiemą padaugėja peršalimo ligų, tačiau yra ir visos sąlygos užkirsti joms kelią ar lengvai pasveikti. Moteris sako, kad šalto vandens dėka vos per parą galima atsikratyti kankinančios slogos, temperatūros, silpnumo, kaulų laužymo.

Jos teigimu, atsiradus pirmiems peršalimo požymiams, pirmiausia ir pigiausia pagalba yra šaltas vanduo. Vaistai, vitaminai, arbatos, šilta lova niekaip negali lygintis poveikio greitumu bei stiprumu. ,,Kai žmogaus temperatūra pakyla iki 39 laipsnių ir visą kūną purto drebulys, laužo kaulus, nieko nėra baisiau už šaltą vandenį. Tačiau sugebėjęs save nugalėti ir kas tris – keturias valandas pakartodamas procedūrą, kiekvienas pajus stulbinantį rezultatą. Nereikės nei paros ir savijauta bus puiki: dings temperatūra, sumažės sloga, atsiras daugiau energijos, nušvis akys“, – savo patirtimi dalijasi ji.

Simonas Dailidė džiaugiasi kasdien vis didėjančiu skaičiumi drąsių žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata, priima iššūkius. Tai rodo ir rekordiniai besiregistruojančių dalyvių skaičiai jau tradiciniu tapusiame 25 m. eketės plaukime, vykstančiame Trakuose. Šiais metais varžybos vyks vasario 25 d.

 

Partnerio turinys

Mindaugo Kulbio nuotrauka

Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmos vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-jų ūkių šeimininkus. Jiems įteikti Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą.
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...