Dar 2021 m. pradėtas Dūkšto saulės parko projektas po truputį artėja prie įgyvendinimo. Trečiadienį, rugsėjo 18 d., į projekto pažangos pristatymą Dūkšte atvyko „Aura Power“ vietos ir tarptautiniai vadovai, Jungtinės Karalystės ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotoja Lucy Maizels, Ignalinos vicemeras Vaidotas Židanavičius, dešimtys regiono gyventojų ir kiti svečiai.
„Aura Power“ atstovai renginyje džiaugėsi projekto pažanga bei pakartojo tvirtą įsipareigojimą įgyvendinti projektą. Vienas didžiausių Lietuvoje, beveik 900 ha teritorijoje vystomas saulės parkas turi atitinkamo dydžio projektavimo ir kitų iššūkių, tačiau „Aura Power“ komanda tęsia techninius paties parko bei jam reikalingos infrastruktūros projektus, tikisi juos užbaigti kitų metų pirmoje pusėje ir iki metų vidurio gauti statybą leidžiančius dokumentus. Tuomet realias statybas būtų galima pradėti iškart, o komercinė elektros gamyba prasidėtų iki 2028 m. vidurio.
„Aura Power“ tarptautinės plėtros vadovas Peter Sermon Dūkšte kalbėjo, kad tam tikri reguliaciniai iššūkiai pernai projektą buvo kiek sulėtinę, tačiau dabar saulės parkas įžengia į galutinius plėtros etapus.
Planuojama, kad investicijos į projektą sudarys kelis šimtus milijonų eurų: tikslią kainą šiuo metu sudėtinga įvertinti dėl svyruojančių saulės modulių, kapitalo ir kitų dedamųjų kainų.
Jungtinės Karalystės ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotoja Lucy Maizels, kalbėdama Dūkšte, sveikino „Aura Power“ ir Ignalinos regioną su pažanga vystant tokį svarbų projektą.
„Ambasada džiaugiasi, kad viena didžiausių Jungtinės Karalystės investicijų Lietuvoje pradeda duoti vaisių. Saulės energija yra svarbi energetinės transformacijos dalis, kuri yra pirmasis žingsnis kelyje į pasaulį be emisijų. Šis projektas žymiai prisidės prie progreso. Lietuva per pastaruosius 12 mėnesių beveik padvigubino energijos gamybą iš saulės. Šiuo projektu Lietuva bus vienu žingsniu arčiau savo tikslo iki 2030 m. pagaminti ne mažiau kaip 5,1 gigavatų saulės energijos. Tai reiškia švaresnę aplinką, didesnę energetinę nepriklausomybę ir didesnį energetinį saugumą, o tai naudinga tiek Lietuvai, tiek Europai, tiek visam pasauliui“, – sakė p. Maizels.
Pasak „Aura Power“ projektų vystymo vadovo Mindaugo Mikalčiaus, saulės parko statybų laukia dauguma Dūkšto krašto gyventojų, žemės savininkų, verslų, į jį palankiai žiūri ir savivaldybė. Be galingos žaliosios energijos gamybos infrastruktūros, saulės parkas regione sukurs ne vieną šimtą darbo vietų statybų metu, galimybes nakvynės, maitinimo ir kitiems verslams, papildomas pajamas į savivaldybių ar bendruomenių biudžetus, sutvarkytus ir sustiprintus kelius ir kitas naudas.
„Mūsų pagrindinis scenarijus yra saulės parko statybos vos gavus tai leidžiančius dokumentus. Tačiau neatmetame, kad šiuo metu mažiau apibrėžta padėtis elektros ar finansų rinkose, tiekimo grandinėse ir kitose srityse realų projekto statybos ir gamybos startą galėtų ir atidėti. Šiuo metu aktyviai dirbame finansavimo pritraukimo klausimais ir tikime, kad auganti Lietuvos ekonomika, nuosekliai kylantys energijos poreikiai ir strateginiai tvarumo bei energetinės nepriklausomybės tikslai Dūkšto saulės parko projektą padarys konkurencingu ir aktualiu“, – tvirtina M. Mikalčius.
„Aura Power“ Lietuvoje šiuo metu taip pat yra pradėjusi parengiamuosius darbus vystant 50 MW ir 70 MW galios elektros kaupiklių projektus Kaišiadorių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovę domina ir daugiau saulės parkų bei kitų energetikos projektų visoje Lietuvoje.
„Aura Power“ yra 2013 m. Jungtinėje Karalystėje įkurta didelio masto saulės fotovoltinių (PV) ir elektros energijos kaupimo įrenginių projektų vystymo kompanija. Jos portfelyje – daugiau 12 GW bendros įrengtosios galios vystomų projektų JK, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Kanadoje, JAV ir kitose šalyse, taip pat daugiau kaip 80 jau pastatytų ir veikiančių projektų. Statybų srityje „Aura Power“ bendradarbiauja su pirmaujančia Vokietijos inžinerijos įmone „ib Vogt GmbH“.
Projekto vystytojo informacija