Kaunas +1,2 °C Nedidelis sniegas
Sekmadienis, 8 Grd 2024
Kaunas +1,2 °C Nedidelis sniegas
Sekmadienis, 8 Grd 2024

Ukrainos parlamentinio komiteto posėdis dalyvaujant žemdirbių bendruomenės atstovams. UŽŪT nuotr.

A. Dykun: karas galėjo seniai pasibaigti, jei ES būtų nustačiusi sankcijas Rusijos žemės ūkio sektoriui

2024/11/29


Ukrainos Aukščiausiosios Rados Agrarinės ir žemės politikos komitetas surengė klausymus apie pasirengimą narystei ES, artėjant deryboms dėl žemės ūkio. Su politikais, institucijų ir žemės ūkio bendruomenės atstovams aptarti Ukrainos žemės ūkio prisitaikymo prie ES standartų aspektai, informacija su ŪP portalu dalijasi Ukrainos žemės ūkio taryba (UŽŪT).

UŽŪT pirmininkas Andrii Dykun pabrėžė, kad Rusija ir toliau aprūpinimą maistu naudoja kaip politinį įrankį.

„Europos energetinės priklausomybės nuo Rusijos pamokos jau tapo akivaizdžios visiems. Tai susiję ne tik su pažeidžiamumu – tai tapo ginklu prieš Europos vienybę ir stabilumą. Šiandien Rusija ir toliau naudoja aprūpinimą maistu kaip politinę priemonę, nes žino, kad yra dvi šalys, kurios gali išmaitinti Pietų Afriką: arba Rusija, arba Ukraina. Todėl su ES parama turime susigrąžinti šią rinką dar iki Ukrainos įstojimo į ES. Priešingu atveju vėl bus šantažuojama Europa.

Jei ES būtų įvedusi sankcijas Rusijos žemės ūkio sektoriui, šiandien Rusija būtų atsidūrusi ties bado riba, o karas Ukrainoje būtų seniai pasibaigęs. Bet niekas apie tai nekalba, tuo tarpu karas vyksta jau trečius metus", – sakė Andrii Dykun.

Jis pabrėžė, kad Ukrainos ūkininkai grūdų kaip politinio įrankio niekada nenaudojo. Pasak agrarinės bendruomenės, Ukrainos stojimas į ES būtų abiem pusėms naudingas, nes tai yra partnerystė, stiprinanti pasaulinį aprūpinimą maistu ir kartu didinanti stabilumą Europoje.

„Norėčiau paprašyti mūsų tarptautinių partnerių suvokti mus ne kaip jaunesnius brolius, kuriems jie daro didelę paslaugą, leisdami mums prisijungti prie Europos bendruomenės, bet kaip partnerius, kurie sukurs saugumo skėtį visai Europos Sąjungai", – pridūrė UŽŪT pirmininkas.

Pasak jo, Ukraina yra vienaiš nedaugelio pasaulio šalių, kur žemės ūkio sektorius yra visavertis verslas, kuriam įstojus į Europos Sąjungą nereikia subsidijų.

„Ukrainos ūkininkai visada išgyveno labai sunkiomis sąlygomis. Mums nereikia Europos subsidijų. Ieškokime galimybių, kad iš bendros sąjungos naudos turėtų tiek Europos, tiek Ukrainos ūkininkai", – apibendrino Andrii Dykun.

Pastaba: dėl Rusijos karinės agresijos laikinai prarasta apie 20 proc. teritorijos, iš kurios 27 proc. yra žemės ūkio paskirties žemė. Be to, Ukrainos ginkluotosiose pajėgose tarnauja apie 200 tūkstančių ūkininkų. Tuo pačiu metu žemės ūkio sektoriuje yra 5 milijonai tiesioginių ir susijusių darbo vietų, o 14 milijonų žmonių dalyvauja pramonėje.

 

Redagavo Irma Dubovičienė

Dalintis

Verslas