Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023

AB „Kauno Grūdai“ suteiktas „GMP+“ sertifikatas

2014/11/10

AB „Kauno Grūdai“ suteiktas gerosios gamybos praktikos sertifikatas „GMP+“ (ang. Good Manufacturing Practice). Šis pašarinių žaliavų ir priedų prekybos, sandėliavimo ir transportavimo sertifikuotas standartas leis kompanijai pelnyti konkurencinį pranašumą, įsitvirtinant Vakarų Europos ir Skandinavijos pašarinių žaliavų rinkose.

GMP+“  pašarų saugos užtikrinimo standartų grupė yra specializuota pagal įmonių veiklos pobūdį. Standartai taikomi: pašarų ir pašarinių žaliavų gamybos įmonėms, pašarų ir pašarinių žaliavų kokybės kontrolei, prekybai ir sandėliavimui, transportui ir transportavimo sąlygoms bei laboratoriniams tyrimams. Produktai, pagaminti iš „GMP+“ sertifikatą turinčių žaliavų, turi aukščiausio lygio pasitikėjimą: yra patikimi ir saugūs.

AB „Kauno Grūdai“ vykusio audito metu buvo sertifikuota pašarinių žaliavų ir priedų prekyba, sandėliavimas ir transportavimas auto transportu. Didelį dėmesį auditoriai kreipė ar „GMP+“ žaliavų sandėlis atitinka „GMP+ B3“ keliamus reikalavimus ir buvo nustatyta, kad visi tikrinti parametrai tenkina standarto reikalavimus.

Maisto sauga – svarbus prioritetas visame pasaulyje. Sertifikatą gavusios kompanijos demonstruoja kokybės garantą, kas didina klientų pasitikėjimą pasaulio rinkoje. Pripažinti tarptautiniai kokybės ir maisto saugos sertifikatai leidžia išvengti papildomų klientų auditų, tai taupo tiek laiką, tiek kaštus. Šis sertifikatas - svarbus elementas demonstruojantis kompanijos dėmesį pašarų saugai, atsakingo verslo plėtojimui bei finansinę atskaitomybę. „Tikimės, kad „GMP+“ sertifikatas padės užtikrinti sėkmingą bendradarbiavimą su partneriais ir kitomis suinteresuotomis šalimis, nes kompanijai ir jos plėtojamam žaliavų prekybos verslui suteiks išskirtinę pridėtinę vertę. Mūsų esamus ir potencialius klientams apie šio sertifikato gavimą informuosime lapkričio mėnesį Hanoveryje vyksiančioje „EuroTier“ pasaulyje pirmaujančioje gyvūnams skirtų produktų prekybos mugėje“, - naujuosius lūkesčius išdėstė įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys.

Apie „GMP+“ standartą

„GMP+“ standartas reglamentuoja gamybos ir kokybės kontrolės priemones bei apibrėžia bendrąsias priemones, užtikrinančias, kad procesai, būtini gamybai ir testavimui, yra aiškiai apibrėžti, patvirtinti, peržiūrimi ir dokumentuojami. Pagrindiniai „GMP“ standarto reikalavimai keliami bendrovės vidinei kokybės sistemai; RVASVT principų taikymui, siekiant saugumo užtikrinimo; bendrųjų kontrolės reikalavimų, įskaitant atsekamumą ir atšaukimą, laikymuisi; atitikties teisiniams reikalavimams ir reguliuojamoms produktų normoms užtikrinimui.

 Inga Lebrikaitė Viešųjų ryšių specialistė AB „Kauno Grūdai“ Tel. +370 65 552 683 El. paštas: i.lebrikaite@kggroup.eu, www.kaunogrudai.lt
Dalintis

2023/01/31

Pienas: baltasis auksas ar juodas kapo akmuo?

Rytoj, trečiadienį, Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) renkasi trišalės Pieno tarybos nariai. Remiantis oficialiu pranešimu, ji šaukiama dėl padėties pieno rinkoje ir mažėjančių jo supirkimo kainų. Ministras Kęstutis Navickas rėži...
2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/31

Beveik dešimtmetį Lietuvoje pasireiškiantis afrikinis kiaulių maras neužleidžia pozicijų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8...
2023/01/31

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai. Situacija automobilių rinkoje taip pat pakankamai kebli, nes nusprendus įsigyti naują transporto...
2023/01/31

Dzūkei sukako šimtas metų

Šeštadienį, sausio 28 d., garbingą 100 metų jubiliejų sutiko Alytaus rajono Statkiškių kaime (Pivašiūnų sen.) gyvenanti Genovaitė Malinauskienė.
2023/01/31

Antrus metus iš eilės – augantis Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2022 m. „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų ir 33 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Lygina...
2023/01/31

Visuomenė kviečiama teikti kandidatus Seimo apdovanojimui gauti

Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija kviečia visuomenę iki 2023 m. vasario 20 d. siūlyti kandidatus Seimo apdovanojimui – Aleksandro Stulginskio žvaigždei – gauti.
2023/01/31

Paukščių gripas ant menčių paguldė susijusius paukštynus

Rumunijoje – paukščių gripo drama. Ypač pavojingas paukščių gripo H5N1 potipis įsimetė į paukštynus, priklausančius vienai  didžiausių šalyje kalakutų auginimo įmonių.
2023/01/31

Netikėkite, jei sakys, kad kaulavaisių genėti nereikia

 Ankstyvas pavasaris sodininkams – darbymetis. Norint gražių vaismedžių ir kokybiško derliaus, būtina apžiūrėti sodą, nes tikrai dar bus nerei­kalingų šakų. Ar genite kaulavaisius: vyšnias, trešnes, slyva...