Ashburn +15,2 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 2 Spa 2023
Ashburn +15,2 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 2 Spa 2023

Absoliuti dauguma medžiotojų ginklu gintų šalį, rodo LMŽD tyrimas

2023/06/19


Naujausia Lietuvos medžiotojų apklausa, kurią Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) atliko šių metų birželio 17–19 dienomis, parodė, kad beveik 9 iš 10 šalies medžiotojų (86,6 proc.) grėsmės atveju Lietuvą gintų ginklu.

Apklausos duomenimis, 5,4 proc. medžiotojų šalį gintų kitaip, o negintų tik 4,2 proc. Nuo atsakymo susilaikė 3,8 proc. apklausos dalyvių.

LMŽD apklausa

„Nuo šiol labai drąsiai galiu visiems pasakyti, kad mūsų gretos jungia apie tris dešimtis tūkstančių ne tik Lietuvos gamtą mylinčių, bet ir pasirengusių ją ginti ginklu. Tokį tyrimą atlikome pirmą kartą, siekdami nustatyti medžiotojų bendruomenės požiūrį į galimą bendradarbiavimą su Lietuvos gynybos politiką formuojančiais“, – sako LMŽD pirmininkas Virginijus Kantauskas.

2023 metų pradžioje paskelbtais visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Vilmorus“ duomenimis, Lietuvą ginti ginklu buvo pasiruošę tik 14 proc. Lietuvos gyventojų, 36 proc. ją būtų gynę kitaip, 13 proc. – pasitrauktų iš Lietuvos, 15 proc. – laikytųsi nuošalyje, 22 proc. – neatsakė.

LMŽD apklausa

Medžiotojų bendruomenės apklausos metu taip pat paaiškėjo, kad net 72,1 proc. respondentų visapusiškai pritartų Lietuvos medžiotojų glaudesniam bendradarbiavimui su institucijomis, atsakingomis už šalies gynybą. 18,2 proc. tam labiau pritartų nei nepritartų, ir tik nedidelė dalis (4 proc.) nepritartų.

„Manau, kad drąsiai galime kalbėti apie papildomą potencialą šalies gynyboje. Kokiame formate ta galėtų būti – ateities klausimas, kuris galėtų būti aptartas su atsakingomis institucijomis jų siūlomu formatu, o mes tikrai esame atviri tokiam jų žingsniui, jei jis tik būtų”, – sako LMŽD pirmininkas.

LMŽD tyrimas

Apklausa parodė, kad dauguma medžiotojų itin nepalankiai vertina dabartinį šalies gynybos politiką formuojančių institucijų bendradarbiavimą su medžiotojų bendruomene. 24,1 proc. apklausos dalyvių manymu jį apibūdina kaip labai blogą, 37 proc. – blogą. Vidutiniškai jį vertina 25 proc. bendruomenės narių. Tik 7,5 proc. mano, kad bendradarbiavimas yra geras bei 6,5 proc. – labai geras.

LMŽD tyrimas

Tyrimas taip pat atskleidė, kad net 77,2 proc. atsakiusiųjų pritaria teiginiui, jog į valstybės gynybos formavimą bei užtikrinimą turėtų būti įtraukti ir Lietuvos medžiotojai. Tam nepritarė tik 11,8 proc., o susilaikė nuo atsakymo 10,9 proc. respondentų.

Net 85,7 proc. respondentų sutiktų varžytis šaudymo varžybose su Lietuvos karinėmis pajėgomis, jei tokios būtų organizuojamos. Nesutiktų tik 9 proc., o likusieji 5,2 proc. neturėjo nuomonės.

LMŽD tyrimas

Beje, absoliuti dauguma šalies medžiotojų – 71,9 proc. – lažintųsi, kad būtent medžiotojai yra taiklesni šauliai nei kariai. Už karius lažintųsi 16,5 proc. tyrimo dalyvių, dar 11,6 proc. neturėjo nuomonės.

LMŽD tyrimas

Medžiotojų bendruomenės nuomonės apklausa atlikta šių metų birželio 17 – 19 dienomis. Joje dalyvavo 1106 respondentai, apklausa – reprezentatyvi, atspindinti daugumos medžiotojų nuomonę, atlikta internetu.

 

LMŽD informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/02

Žemdirbys ar žemsaugys?

Nuo žemės ūkio iki kaimo reikalų ir aplinkosaugos skyrių – taip keičiasi rajonų savivaldybių administracijų padalinių, kurie padeda įgyvendinti valstybės politiką žemės ūkio, melioracijos ir kaimo plėtros srityse, pavadinimai. Iš jų t...
2023/10/02

Didiesiems prekybininkams atsisakius rusiškų trąšų jos vis dar keliauja į Lietuvą

Nepaisant Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir Lietuvos draudimo vežti baltarusiškas kalio trąšas, kai kurios Lietuvos įmonės vis dar importuoja tūkstančius tonų rusiškų trąšų – joms Europos Sąjungos (ES) sankcijos t...
2023/10/02

„Žemaitijos pienas“: grynasis pelningumas didėjo sumažinus veiklos sąnaudas

AB „Žemaitijos pienas“ per Vilniaus vertybinių popierių biržą pranešė šių metų pirmojo pusmečio veiklos rezultatus. Sumažinus gamybos sąnaudas, padidėjo grynasis pelningumas. Pelnas viršijo 7 mln. eurų ir buvo &sca...
2023/10/02

Vijoklinės pupelės – margos it putpelių kiaušinukai

Kaunietė Vilija Bacevičienė šį rugsėjį galėjo džiaugtis gražiu vijoklinių margaspalvių pupelių ‘Borlotto Lingua di Fuoco 2’ derliumi, subrandintu Dzūkijoje. Nors šių pupelių vegetacijos periodas ilgokas, pastaroji vasara ...
2023/10/02

ES ir Japonija: dar 42 abiejų šalių saugomos geografinės nuorodos

Pagal ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimą abi šalys suteikė apsaugą dar 42 geografinėms nuorodoms (GN), tokioms kaip sūris „Raclette de Savoie“, šerio actas „Vinagre de Jerez“ (ES) ar Japonijos ...
2023/10/02

Juridiniai asmenys vėl kviečiami teikti paraiškas elektromobilių privačioms įkrovimo prieigoms įrengti

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Finansavimas skiriamas pagal Energetikos minister...
2023/10/01

Maisto produktų ženklinimas ES: ar vartotojai yra gerai informuoti?

ES taiko pažangią ir sudėtingą maisto produktų ženklinimo sistemą, kuri apima tiek privalomą, tiek neprivalomą informaciją, teiginius apie sveikumą ir tvarumą, taip pat įvairias programas ir logotipus. Europos Audito Rūmai ką tik pradėjo naują aud...
2023/10/01

„East West Agro“ darbuotojams nemokamai skyrė 1,66 proc. įmonės akcijų

Žemės ūkio technikos ir grūdų sandėliavimo įrangos prekybos bendrovė „East West Agro“ su savo darbuotojais sudarė opcionų sutartis, pagal kurias jie nemokamai galės įgyti 1,66 proc. bendrovės akcijų.
2023/10/01

Ūkininkas Nikolajus Dubnikovas: „Būtinas vartotojų supratingumas ir sąmoningumas“

„Kai Lietuvoje atsirado mėsinė galvijininkystė, mes neturėjome didelės, gilios patirties ir istorijos. Tai ne itin buvo susiformavę ir prieškariniu laikotarpiu, o per sovietinį laikotarpį praktiškai nebuvo net galimybės. Tik at...