Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

„Achemos grupės“ parama – kuriamam robotikos centrui

2023/09/26


Koncernas „Achemos grupė“ Klaipėdos universiteto (KU) ateities paramos fondui skyrė 51 tūkst. eurų tikslinę paramą. Už ją įsigyta įranga deda tvirtus pamatus kuriamam KU robotikos centrui.

Centras, mokslo terminais Autonominių sistemų ir dirbtinio intelekto laboratorija, kursis KU Jūros tyrimų instituto bazėje.

Pasak KU Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo doc. dr. Mindaugo Kurmio, už suteiktą paramą buvo įsigytas profesionalus pramoninis mokomojo bendradarbiaujančio roboto komplektas „Fanuc CRX“, „Dobot“ roboto platformos, „Delta X2“ roboto komplektai. Visa įranga licencijuota ir jau sėkmingai dirba. „Pavadinimai, kurie galbūt nieko nesako informacinių technologijų srities nepažįstantiems žmonėms, labai informatyvūs skaitmeninio pasaulio profesionalams. Jie priimami su pagarba, nes neša žinią apie pažangą ir naujoves, kurias pažinti svarbu ir dėstytojų personalui, ir IT studijų programose besimokantiems jauniems žmonėms“,- naujomis technologijomis ir drauge su jomis atsiveriančiomis galimybėmis pasidžiaugė katedros vadovas.

Jo teigimu, esminis įsigytos įrangos komponentas yra kobotas. Tai robotų rūšis, sukurta dirbti kartu su žmonėmis arba šalia jų. Kobotai dažnai naudojami gamybos, logistikos, medicinos ir kt. pramonės srityse. Įrangoje integruotos saugos sistemos, kurios leidžia atpažinti žmones, sustoti arba mažinti greitį, jei yra kontakto su žmogumi rizika. Laboratorijoje dirbsiantis kobotas galės atlikti užduotis, kurios reikalauja subtilių ir tikslių rankų judesių, pavyzdžiui, surinkti mažas detales ar net vykdyti medicinines procedūras. Kobotas gali mokytis iš žmogaus demonstruojamų judesių, todėl yra gana lengvai programuojamas. Jis gali būti susietas su kitais robotais, pramoniniais įrenginiais ar programine įranga ir taip pasitarnauti kuriant sistemas, skirtas efektyviai paskirstyti darbus tarp žmonių ir robotų. „Studijuodami ir atlikdami praktinius darbus KU robotikos centre, mūsų studentai įgis ne tik teorinių žinių, tačiau ir itin reikalingų praktinių įgūdžių programuojant, valdant bei integruojant robotų sistemas, kuriant ir diegiant dirbtinio intelekto algoritmus juose, ieškant naujų robotų panaudojimo galimybių. Juk nuo mūsų parengtų specialistų žinių bei gebėjimų priklausys, kiek plačiai ir efektyviai robotų technologijos bus taikomos versle“, – akcentavo dr. Mindaugas Kurmis.

Koncerno „Achemos grupė“ vadovams už svarią investiciją į mokslui ir studijoms tarnausiantį KU robotikos centrą padėkojęs KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pabrėžė, jog nauja įranga didina ne tik KU, paties Robotikos centro galimybes ir konkurencingumą. „Dėl potencialo dirbti su naujausiomis technologijomis ir robotų sistemomis KU robotikos centras gali tapti patraukliu partneriu pramonės įmonėms ir kitoms organizacijoms, ieškančioms ekspertų bendradarbiaujančių robotų srityje. Tai kuria naujas verslo galimybes ir prisidės prie regiono ekonominio augimo“, – sakė KU rektorius.

„Lietuva turi nepaprastai gabių, talentingų ir darbščių jaunų žmonių, kurie nori tobulėti, augti, generuoti idėjas ir kurti bei savo kūriniais, atradimais prisidėti prie naujų galimybių verslui atvėrimo. Džiaugiamės ilgamete draugyste su Klaipėdos universitetu ir galimybe prisidėti prie talentingų specialistų sėkmės istorijų. Tikime, kad apie jų pasiekimus šiame Robotikos centre išgirsime ir mes, ir pasaulis“, – sakė koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lidija Lubienė.

 

KU informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.