Centras, mokslo terminais Autonominių sistemų ir dirbtinio intelekto laboratorija, kursis KU Jūros tyrimų instituto bazėje.
Pasak KU Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo doc. dr. Mindaugo Kurmio, už suteiktą paramą buvo įsigytas profesionalus pramoninis mokomojo bendradarbiaujančio roboto komplektas „Fanuc CRX“, „Dobot“ roboto platformos, „Delta X2“ roboto komplektai. Visa įranga licencijuota ir jau sėkmingai dirba. „Pavadinimai, kurie galbūt nieko nesako informacinių technologijų srities nepažįstantiems žmonėms, labai informatyvūs skaitmeninio pasaulio profesionalams. Jie priimami su pagarba, nes neša žinią apie pažangą ir naujoves, kurias pažinti svarbu ir dėstytojų personalui, ir IT studijų programose besimokantiems jauniems žmonėms“,- naujomis technologijomis ir drauge su jomis atsiveriančiomis galimybėmis pasidžiaugė katedros vadovas.
Jo teigimu, esminis įsigytos įrangos komponentas yra kobotas. Tai robotų rūšis, sukurta dirbti kartu su žmonėmis arba šalia jų. Kobotai dažnai naudojami gamybos, logistikos, medicinos ir kt. pramonės srityse. Įrangoje integruotos saugos sistemos, kurios leidžia atpažinti žmones, sustoti arba mažinti greitį, jei yra kontakto su žmogumi rizika. Laboratorijoje dirbsiantis kobotas galės atlikti užduotis, kurios reikalauja subtilių ir tikslių rankų judesių, pavyzdžiui, surinkti mažas detales ar net vykdyti medicinines procedūras. Kobotas gali mokytis iš žmogaus demonstruojamų judesių, todėl yra gana lengvai programuojamas. Jis gali būti susietas su kitais robotais, pramoniniais įrenginiais ar programine įranga ir taip pasitarnauti kuriant sistemas, skirtas efektyviai paskirstyti darbus tarp žmonių ir robotų. „Studijuodami ir atlikdami praktinius darbus KU robotikos centre, mūsų studentai įgis ne tik teorinių žinių, tačiau ir itin reikalingų praktinių įgūdžių programuojant, valdant bei integruojant robotų sistemas, kuriant ir diegiant dirbtinio intelekto algoritmus juose, ieškant naujų robotų panaudojimo galimybių. Juk nuo mūsų parengtų specialistų žinių bei gebėjimų priklausys, kiek plačiai ir efektyviai robotų technologijos bus taikomos versle“, – akcentavo dr. Mindaugas Kurmis.
Koncerno „Achemos grupė“ vadovams už svarią investiciją į mokslui ir studijoms tarnausiantį KU robotikos centrą padėkojęs KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pabrėžė, jog nauja įranga didina ne tik KU, paties Robotikos centro galimybes ir konkurencingumą. „Dėl potencialo dirbti su naujausiomis technologijomis ir robotų sistemomis KU robotikos centras gali tapti patraukliu partneriu pramonės įmonėms ir kitoms organizacijoms, ieškančioms ekspertų bendradarbiaujančių robotų srityje. Tai kuria naujas verslo galimybes ir prisidės prie regiono ekonominio augimo“, – sakė KU rektorius.
„Lietuva turi nepaprastai gabių, talentingų ir darbščių jaunų žmonių, kurie nori tobulėti, augti, generuoti idėjas ir kurti bei savo kūriniais, atradimais prisidėti prie naujų galimybių verslui atvėrimo. Džiaugiamės ilgamete draugyste su Klaipėdos universitetu ir galimybe prisidėti prie talentingų specialistų sėkmės istorijų. Tikime, kad apie jų pasiekimus šiame Robotikos centre išgirsime ir mes, ir pasaulis“, – sakė koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lidija Lubienė.
KU informacija
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos