Ashburn +7,7 °C Dangus giedras
Penktadienis, 1 Grd 2023
Ashburn +7,7 °C Dangus giedras
Penktadienis, 1 Grd 2023


BNS

 

„Agrokoncernas“ turi sumokėti 0,8 mln. eurų mokesčių už rusiškas trąšas – teismas

2023/09/22


Ramūno Karbauskio valdoma žemės ūkio ir didmeninės prekybos grupė „Agrokoncernas“ turės sumokėti daugiau nei 800 tūkst. eurų mokesčių ir baudų už iš Rusijos įvežtas trąšas, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) rugsėjo 13 dieną netenkino „Agrokoncerno“ prašymo panaikinti Muitinės departamento, Mokestinių ginčų komisijos ir Vilniaus teritorinės muitinės 2019 ir 2021 ir 2022 metų sprendimų, kuriais bendrovė įpareigota sumokėti 734 tūkst. eurų antidempingo mokesčių, 22,5 tūkst. eurų delspinigių ir 88,9 tūkst. eurų baudą.

„Teismas visiškai pritaria (...), jog pareiškėjos importuota prekė (...) atsižvelgus į jose esantį maistinių medžiagų kiekį, klasifikuojama (kaip trąšos, kuriose amonio nitrato kiekis sudaro daugiau nei 80 proc. masės – BNS) (...) ir šiai prekei taikomas 42,83 euro už toną galutinio antidempingo muitas“, – rašoma VAAT nutartyje.

„Muitinė pagrįstai vadovavosi (...) prezumpcija, kad (...) amonio nitrato kiekis ginčo prekėje yra didesnis kaip 80 proc. ir kad tikslus amonio nitrato kiekio nustatymas ginčo prekėje nėra teisiškai reikšmingas prekės klasifikavimo prasme“, – rašoma VAAT nutartyje.

„Agrokoncernas“ teismui aiškino, kad ginčas vyksta dėl amonio nitrato kiekio granuliuotose sausose trąšose, kurios yra pagamintos sumaišius du komponentus: apie 75 proc. amonio nitrato (salietros) su apie 25 proc. kompleksinių trąšų.

Amonio nitrato kiekis yra svarbus, nes antidempingo muitas tokioms trąšoms, kurių kilmė Rusija, taikomas, jei jose esantis jo kiekis viršija 80 procentų bendros trąšų masės.

„Agrokoncerno“ teigimu, trąšose esantis amonio nitrato kiekis siekė mažiau kaip 80 proc. bendros trąšų masės. Tačiau Vilniaus teritorinė muitinė nusprendė, kad importuota prekė turi būti klasifikuojama kitaip, mokesčiams apskaičiuoti taikant 6,5 proc. importo muito normą ir 42,83 euro už toną galutinio antidempingo muitą.

Muitinės departamentas ir Mokestinių ginčų komisija patvirtino Vilniaus teritorinės muitinės poziciją, kad amonio nitrato kiekis sudaro daugiau kaip 80 proc. trąšų masės.

Anot jų, vadovaujantis prezumpcija, tikslus amonio nitrato kiekio nustatymas trąšose šiuo atveju nėra nei teisiškai reikšmingas klasifikavimo prasme, nei įmanomas dėl patikimo metodo amonio nitrato kiekiui nustatyti nebuvimo. Todėl komisija atmetė įmonės argumentus dėl amonio nitrato kiekio trąšose.

Bendrovė teismui teigė, kad amonio nitrato kiekis trąšose buvo apskaičiuotas netiksliai – buvo taikoma prezumpcija pagal tai, kad jose yra didesnis nei 28 proc. azoto kiekis. „Agrokoncerno“ teigimu, institucijos turėjo tiksliai apskaičiuoti būtent amonio nitrato kiekį, kuris, gamintojo teigimu, neviršija 80 proc. produkto masės.

„Gamintojo skaičiavimai patvirtina aplinkybę, jog trąšose esantis amonio nitrato kiekis nesudaro daugiau kaip 80 proc. bendros masės, tai yra sudaro apie 77,5 proc. (...) Trąšų sudėtyje esančią amonio salietrą sudaro ne tik amonio nitratas, bet ir kitos medžiagos“, – teismui aiškino „Agrokoncernas“.

Tai ne pirmas kartas, kai „Agrokoncernas“ bylinėjasi dėl antidempingo mokesčių.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šiemet gegužę galutinai nusprendė, kad dėl neteisingai deklaruotų iš Rusijos importuotų trąšų „Agrokoncernas“ turi sumokėti 2,3 mln. eurų antidempingo ir kitų mokesčių su delspinigiais bei baudą.

Grupė tuomet skelbė, kad dar 2018 metais sumokėjusi 1,53 mln. eurų muitą, o likusią sumą perves artimiausiu metu. Tačiau ji pabrėžė nesutinkanti su trąšų tyrimo metodais, pagal kuriuos mokestis apskaičiuotas.

LVAT 2021 metų lapkritį nurodė „Agrokoncernui“ sumokėti beveik 5,5 tūkst. eurų antidempingo muitą. Ginčas kilo Muitinei nusprendus, kad „Agrokoncerno“ 2017 metų pabaigoje importuotose trąšose esantis amonio nitrato kiekis sudarė daugiau kaip 80 proc. masės.

Be to, šiemet vasarį VAAT nusprendė, jog bendrovė privalo mokėti 11,1 tūkst. eurų antidempingo muitą už 2017 metais iš Rusijos įvežtas trąšas.

 

Goda Vileikytė, Erika Alonderytė-Kazlauskė/BNS

ŪP redakcijos nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/30

Žieminiams pasėliams – išmėginimas drėgmės pertekliumi, o dabar šalčiu

Dėl nepalankių orų sąlygų daug kur Europos vėlavo žieminių javų sėja, dažnos ir gausios liūtys didelėje Vakarų ir Šiaurės Europos dalyje trukdė lauko darbus ir neigiamai paveikė pasėlius, skelbiama Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro ...
2023/11/30

Skirtumas tarp benzino ir dyzelino kainų padidėjo

Vidutinės degalų kainos lapkričio 20–27 d. Lietuvoje pakito skirtingai: benzino kaina sumažėjo 0,7 proc., o dyzelino – padidėjo 0,7 procento. Dėl to skirtumas tarp šių degalų kainų augo iki 0,03 Eur/l, kai visą lapkritį buvo api...
2023/11/30

Ūkininkų žinutė rajono valdžiai – užteks gyventi šia diena

Biržai („Biržiečių žodis“). Praėjusį penktadienį rajono meras Kęstutis Knizikevičius, susitikęs su ūkininkais, išgirdo apie problemas, kurias reikia spręsti – žemdirbiai drąsiai kėlė aktualius klausimus ir reikalavo konkre...
2023/11/30

Miškininkai paskelbė prekybos kalėdiniais medeliais pradžią

Artėjant Šv. Kalėdoms Valstybinių miškų urėdija (VMU) skelbia kalėdinių medelių prekybos pradžią bei kviečia savo namus papuošti tikra, mišku kvepiančia eglute. Prekybą kalėdiniais medeliais VMU rengia visoje Lietuvoje ...
2023/11/30

Ūkinių gyvūnų transportavimas: laikas atvesti ir šią sritį į skaitmeninį amžių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama užtikrinti gyvūnų gerovę ir maisto saugą bei rinkai tiekiamų ūkinių gyvūnų atsekamumą, inicijuoja gyvūnų siuntų lydimųjų dokumentų skaitmenizavimą. Tikimasi, kad naujovė taip pat&nbs...
2023/11/30

Tyrimas: gyventojai kasmet vis labiau pripažįsta prevencijos programų svarbą

Lietuvos gyventojai vis labiau pripažįsta ligų prevencijos programų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, svarbą ir vis aktyviau jose dalyvauja, rodo naujausias Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos...
2023/11/30

Rusijos piliečiai žemės sklypus buvo įsigiję neteisėtai

Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo s...
2023/11/30

Buvo žengtas vienas iš žingsnių naktinio matymo taikiklių legalizavimo link

Vakar Seimo Kaimo reikalų komitetas po svarstymo pritarė Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti naktinių taikiklių naudojimą, medžiotojų bendruomenei svarbaus įstatymo projekto svarstymo eigą pasiremdamas LRT.lt komentuoja žurna...
2023/11/30

Darbdaviams dėl trūkstamų profesijų užsieniečių įdarbinimo nebereikia kreiptis į Užimtumo tarnybą

Lapkritį pasibaigus nustatytai kvotai paslaugų ir statybų sektoriuose, Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu priimtas sprendimas ją padidinti. Šiems metams nustatytoji 35950 kvota trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams...