Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas
 

„Agrovizija 2024“ skatina: daugiau su mažiau

2024/06/21


Birželio 19–21 dienomis šalia Akademijos (Dotnuvos sen., Kėdainių r.) jau keturioliktą kartą vyksta tradicinė žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2024“.
ikar
Tarptautinės klasės modernaus skystų trąšų gamintojo IKAR stendas parodoje.
Lytagra Amazon
„Lytagros“ stende – sėjamoji „Amazone Primera DMC“, kurią prieš perkant ūkininkams suteikiama galimybė išbandyti savo laukuose.

Jos lankytojai gali susipažinti su ūkyje pritaikomomis inovatyviomis technologijomis. Šių metų parodos tema „Daugiau su mažiau“, pasak parodos rengėjų, tarsi aidu atliepia žemdirbiams vis garsiau išsakomus lūkesčius – produkciją gaminti taupant išteklius. Tačiau ilgas reikalavimų sąrašas sunkiai įgyvendinamas dirbant tik tradiciniais metodais. Judėti keliamų tikslų link įmanoma tik einant pažangios žemdirbystės keliu ir taikant inovatyvius sprendimus. „Daugiau su mažiau“ koncepcija, kuria nubrėžiama pagrindinė žemės ūkio plėtros kryptis, yra orientuota į racionalų išteklių naudojimą.

INVIGO
„Innvigo Lietuva“ verslo klientų vadybininkas Lietuvai Olegas Inkinas ir direktoriaus pavaduotojas Baltijos šalims Gabrielis Pauliukevičius.

Parodos „Agrovizija 2024“ organizatoriai – „CropLife Lietuva“ asociacija ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Žemdirbystės institutas. Parodos plotas – 30 ha, prisistato 30 dalyvių, jos teritorijoje įrengti 538 bandomieji laukeliai. Demonstruojama pati įvairiausia žemės ūkio technika, kaip ir kiekvienoje parodoje vyksta skutiklių ir purkštuvų šou, diskusijos bei seminarai.

Scandagra
„Scandagros“ marketingo vadovas Nerijus Kalinauskas kartu su šios įmonės ambasadoriumi lenktynininku Benediktu Vanagu.
LZUKT
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis prie tarnybos mobiliosios laboratorijos.
Agrovizija
Parodos lankytojai stebėjosi beveik iki 2 m aukščio užaugusiais rapsais.
Agrovizija
Parodos atidarymo akimirka.

Išsamiau apie šią parodą skaitykite
kitame „Ūkininko patarėjo“ numeryje.

 

Autoriaus nuotraukos

Viršelio nuotr.: „Agrolitpos“ stendas – vienas populiariausių parodoje.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis