Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

„Agroviziją“ pripažino vienu geriausių mokslo populiarinimo projektų Lietuvoje

2023/03/10


Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė penkiolika geriausių 2022 metais įgyvendintų mokslo populiarinimo projektų. Iš LMA organizuotam Mokslo populiarinimo projektų skatinimo konkursui pateiktų daugiau kaip 40 paraiškų ekspertai išrinko po penkis laimėtojus pagal kategorijas: „Plačiajai visuomenei skirti mokslo populiarinimo renginiai“, „Audiovizualinių priemonių projektai“ ir „Projektai, įgyvendinti naudojant kitas priemones“.

Anot konkurso organizatorių, mokslininkų darbai ir pasiekimai gerai žinomi mokslo bendruomenei, tačiau labai svarbu, kad žinios apie juos kuo plačiau pasklistų, taptų atsvara iškraipomiems faktams, o visuomenė labiau domėtųsi ir pasitikėtų mokslu. Siekiant sudominti visuomenę, reikia naujų originalių sprendimų. Konkurso laureatai – organizacijos ir privatūs asmenys, pasitelkę inovatyvias priemones, skleidė žinias apie aplinkosaugos problemas, pažangius žemės ūkio sprendimus, kvantinę fiziką, teisę ir kita.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrui ir Lietuvos augalų apsaugos asociacijai už žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodą „Agrovizija 2022“ kategorijoje „Plačiajai visuomenei skirti mokslo populiarinimo renginiai“ skirta antroji vieta.

„Į parodą, kurios plotas siekė 30 ha, organizatoriai sutelkė beveik 7 000 ūkininkų, žemės ūkio specialistų, verslo konsultantų, mokslo darbuotojų ir kitų lankytojų, neabejingų pažangiam ir efektyviam ūkininkavimui, pristatė mokslo ir technologijų naujienas“, – teigiama LMA pranešime.

Pirmoji vieta šioje kategorijoje pripažinta Ugnei Kasperavičiūtei, kuri, bendradarbiaudama su organizacija IREX (International Research & Exchanges Board), suorganizavo daugiau kaip 20 renginių jaunimo medijų raštingumo įgūdžiams, kritiniam mąstymui ir atsparumui dezinformacijai ugdyti. Trečiąją vietą laimėjo Rigondos Skorulskienės projektas „Padėk atrasti tylos oazę“, kvietęs mokinius daugiau sužinoti apie triukšmą ir jo neigiamą poveikį. Vienu geriausiu mokslo populiarinimo renginių taip pat pripažintas 2022 m. Lietuvoje pirmą kartą vykęs konkursas „Tyrėjų Grand Prix“, kurį organizavo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga. Asociacija Meno ir mokslo laboratorija įvertinta už jaunųjų astronomų sąskrydį-stovyklą, prisidėjusią populiarinant astronomijos mokslą, gerinant mokinių astronomijos žinias ir buriant jaunųjų astronomų bendruomenę.

Pagal kiekvieną kategoriją pirmosios vietos laimėtojams skirtos 8 tūkst., antrosios – 5 tūkst., trečiosios, ketvirtosios ir penktosios vietos laimėtojams – atitinkamai 3 tūkst., 2 tūkst. ir 1 tūkst. eurų premijos. Geriausi mokslo populiarinimo projektai visuomenei bus pristatyti š. m. kovo 28 d. apdovanojimų renginyje LMA.

Mokslo populiarinimo projektų skatinimo konkursas organizuotas LMA kartu su partneriais įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.

 

LMA informacija

Agrovizija.lt nuotr.

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...