Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Akmenos ežero pakrantėje neteisėtai pastatytos terasos ir pirtys

2023/06/02


Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo Trakų rajono savivaldybės administraciją pašalinti pažeidimus Trakuose, Akmenos ežero pakrantėje esančioje valstybės žemėje. Jie nustatyti vienai įmonei leidus pastatyti terasas ir įrengti dvi viešąsias pirtis.

Prokuroro nutarimu Trakų rajono savivaldybės administracija įpareigota užtikrinti, kad paslaugas adresu Karaimų g. 102, Trakai, teikianti mažoji bendrija vykdytų veiklą laikantis Prekybos ir paslaugų teikimo viešose vietose taisyklių reikalavimų arba užtikrinti, kad sutartis dėl prekybos ir paslaugų teikimo vietos būtų nutraukta ir per 20 darbo dienų informuoti prokuratūrą apie tai, kokių priemonių buvo imtasi šalinant nustatytus pažeidimus.

Prokuratūra informuoja, kad Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras gavo Trakų krašto bendruomenės kreipimąsi. Jį išnagrinėjęs nustatė, kad Trakų rajono savivaldybės administracija, nepaisydama, kad nepateikti reikalingi dokumentai, leido mažajai bendrijai pastatyti terasas ir įrengti dvi viešąsias pirtis Akmenos ežero pakrantėje esančioje paplūdimio teritorijoje.

Savivaldybės administracijai turėjo būti pateikti terasų ir kitų laikinų modulinių pirties namelių statybą leidžiantys dokumentai ir atitinkami teritorijų planavimo dokumentų sprendiniai, turėjo būti parengti ir su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija suderinti prekybinės vietos projektai.

Be to, prokuroras atkreipė dėmesį, kad Trakų istorinio nacionalinio parko planavimo schemoje aiškiai įtvirtintas draudimas statyti bet kokius statinius, nesusijusius su nustatytu teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimu,

Taip pat nustatyta, kad Trakų rajono savivaldybės administracija su mažąja bendrija 2022 m. balandžio mėn. sudarė sutartį dėl prekybos ir paslaugų teikimo vietos ne konkurso tvarka, nesant žemės sklypo dalies naudojimosi sutarties, pažeidžiant išduoto leidimo prekiauti sąlygas, bei neturint higienos paso, reikalingo viešųjų pirčių paslaugų teikimui.

 

Prokuratūros informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Politika