Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024


BNS

 

„Akola group“ ieško įsigijimų už Baltijos šalių ribų

2024/02/22


Didžiausia Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupė „Akola group“ (buvusi „Linas Agro Group“) skelbia iki 2027 metų ketinanti investuoti 300 mln. eurų, jos vertė išaugs apie pusantro karto iki 3 mlrd. eurų. Grupė teigia aktyviai ieškanti įsigijimų už Baltijos šalių ribų, tačiau apie juos kol kas neskelbia.

Bendrovės finansų direktorius Mažvydas Šileika sako, kad šie finansiniai metai yra vieni svarbiausių 5 metų planui įgyvendinti, o grupės investicijos šiemet gali siekti 85 mln. eurų.

„Šie metai yra labai svarbūs, nes dalį investicijų, (...) didžiąją jų dalį atliksime šiais metais. Šiais (finansiniais – BNS) metais esame suplanavę apie 70-85 mln. eurų investicijų, kiti metai dar planuojami“, – nuotoliniame 2023-2024 finansinių metų primojo pusmečio rezultatų pristatyme ketvirtadienį sakė M. Šileika.

Anot jo, bendrovė koncentruosis į apdoroto maisto segmentą, toliau vystys dabartinius verslus, taip pat planuoja plėtrą už Baltijos šalių ribų.

„Kita maisto produktų gamybos plėtros dalis yra ta, kad aktyviai ieškome įsigijimų už Baltijos šalių ribų. (...) Neturime daug dalykų, apie kuriuos galėtume pranešti rinkai, tačiau dirbame prie jų. Tai būtų labai nauja grupei, todėl norime būti atsargūs, žinoma, sėkmingi, ir dirbame ties tuo“, – sakė M. Šileika.

Anot jo, grupė pradėjo statyti biodujų įrenginius Lukšių žemės ūkio bendrovėje, tokie pat planai kuriami ir paukštininkystės sektoriuje.

„Apie tai, žinoma, dar nepranešėme, mes vis dar dirbame prie verslo plano, tai vis dar yra projekto dalyje, bet tai yra sritis, kurioje mes manome, kad biodujos turėtų veikti, nes mes turime žaliavų, turime mėšlo, gaunamo iš vištienos auginimo, ir tai yra visiškai prasminga ir logiška“, – aiškino bendrovės finansų direktorius.

M. Šileika pridūrė, kad kita bendrovei svarbi kryptis – partnerystė su ūkininkais.

„Vienas iš pagrindų – norime būti ir išlikti lyderiais „partnerių ūkininkams“ segmente, o tai reiškia, kad turime būti geriausiai dirbantys žaidėjai arba geriausi ūkininkų partneriai Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, kur parduodame gamybos priemones“, – teigė M. Šileika.

„Akola group“ per šešis 2023-2024 finansinių metų mėnesius gavo 758 mln. eurų konsoliduotų pajamų – 33 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį ankstesniais metais. Nuo 2023 metų liepos iki gruodžio pabaigos – jos pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) viršijo 37 mln. eurų ir buvo 49 proc. mažesnis nei prieš metus, o grynasis pelnas sumažėjo 71 proc. iki 13 mln. eurų.

 

Autorė Goda Vileikytė / BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...