Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Aludarių varžytuvės ir iššūkiai Gataučiuose

2023/07/06


Biržai (birzietis.lt). Pirmąjį liepos savaitgalį Gataučiuose vėl klegėjo aludarių varžytuvės. Gandas apie šią šventę jau spėjo pasklisti Biržų, Pasvalio rajone… net iki Kelmės. Išimties tvarka šiemet dalyvavo ir naminio alaus entuziastas iš Kelmės krašto, metęs iššūkį biržiečiams aludariams – Laimonas Bartkus.

Aludarystės puoselėtojų daugėja ne tik mūsų kraštuose, bet ir Kelmėje, todėl kelmiškis L. Bartkus buvo pakviestas pasivaržyti kartu su biržiečiais. Šiemet nustebino gausus dalyvių būrys – net trylika aludarių.

aludarių varžutuvės
Renginio organizatorius Valdas Vižinis ir vedėja Rita Venskūnienė stebėjosi kasmet didėjančiu dalyvių ir svečių skaičiumi.

Daugelis dalyvių jau trečią kartą šiose varžytuvėse. Iš įvairių kraštų suvažiavo aludariai: Aurelijus Galvanauskas, atstovaujantis Pakruojui – Vabalninkui, Laurynas Jarmalavičius iš Nausėdžių, Algis Laumė iš Sodeliškių, Raimondas Vaičekonis iš Nemunėlio Radviliškio, Vidutis Gasiūnas iš Urboniškių viensėdžio, Nedas Urbonas iš Zizonių, Vitalijus Janušonis iš Vabalninko, Petras Urbonas iš Meilūnų, Sigitas Juodžionis iš Pabiržės, Remigijus Kregždė iš Biržų, Remigijus Verkelis iš Varniūnų, Ričardas Ratnikas iš Šukionių ir Laimonas Bartkus iš Kelmės. Tradiciškai renginį vedė jos siela tapusi Rita Venskūnienė.

aludarių varžytuvės
Varžytuvių dalyviai išsitraukia burtų keliu kokia eilės tvarka šventės dalyviams ir komisijai bus pristatomas jų alus.

Pasvalio krašto Kalneliškio kaimo aludario Juliaus suburti tradicijų puoselėtojai visus džiugino senovinėmis, skambiomis lietuviškomis dainomis apie alutį.

aludarių varžytuvės
Kalneliškio kaimo atstovai iš Pasvalio rajono traukė senovines lietuviškas dainas apie alutį.
aludarių varžytuvių nugalėtojas
Aludarių varžytuvių nugalėtoju šiemet tapo Remigijus Verkelis iš Varniūnų kaimo.

 

Ingrida BUTKEVIČIŪTĖ/Birzietis.lt

Autorės nuotraukos

Daugiau galite skaityti užsisakę elektroninę laikraščio versiją http://www.birzietis.com

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...