Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Alytuje baigiami kareivinių rekonstrukcijos darbai

2023/06/10


Krašto apsaugos ministerija (KAM) praneša, kad siekiant gerinti karių tarnybos ir apgyvendinimo sąlygas Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje baigiami kareivinių rekonstrukcijos darbai. Kareivinės yra rekonstruojamos iš buvusio bataliono sandėlio.

„Rekonstrukcijos darbai Birutės ulonų batalione prisidės prie geresnių tarnybos sąlygų kariams sukūrimo. Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtra ir karių apgyvendinimo ir tarnybos sąlygų gerinimas yra viena iš prioritetinių Krašto apsaugos ministerijos sričių“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Didžioji dalis Birutės ulonų bataliono statinių buvo pastatyti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą ir jau nebeatitiko šiuolaikinėms kareivinėms keliamų reikalavimų. Baigus rekonstrukcijos darbus kariams bus užtikrintos kokybiškos gyvenimo ir tarnybos sąlygos.

Statiniai Birutės ulonų batalione pasižymi istorine architektūra, todėl atliekant rekonstrukcijos darbus atsižvelgiama ir į šį aspektą. Siekiant išlaikyti originalius fasado dekoro elementus, pastatas yra modernizuojamas iš vidaus. Rekonstruojant kareivines buvo atliktas pastato apšiltinimas iš vidaus, įrengtas trečias aukštas bei stoglangiai. Prie pastato pristatyta metalinio karkaso evakuacinė laiptinė, atitinkanti priešgaisrinio saugumo reikalavimus. Taip pat buvo įrengti lauko inžineriniai (šilumos tiekimo, buitinių bei lietaus nuotekų, vandentiekio, elektros) tinklai.

Mažųjų kareivinių rekonstrukcijos darbus, kurių vertė 2,7 mln. eurų, atliko UAB „Statrama“. Naujosiose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie du šimtus karių.

Batalione taip pat vykdomi ir kiti infrastruktūros gerinimo projektai – rekonstruojamos senosios kareivinės, įrenginėjamos remonto dirbtuvės, tvarkomas kelių bei aikštelių tinklas.

Infrastruktūros projektų įgyvendinimas Birutės ulonų batalione – tai vienas iš daugelio krašto apsaugos sistemoje vykdomų karinės infrastruktūros plėtros darbų. Tai prisideda ne tik prie karių gerovės ir motyvacijos kėlimo, bet ir Lietuvos kaip priimančiosios šalies patrauklumo didinimo. Iš viso šiuo metu krašto apsaugos sistemoje yra vykdoma apie 200 didesnių ir mažesnių infrastruktūros plėtros projektų.

Karinė infrastruktūra Lietuvos kariuomenėje vystoma atsižvelgiant į kariuomenės personalo augimą, modernios ginkluotės sistemų įsigijimus, išaugusius reikalavimus koviniam rengimui ir priimančiosios šalies paramos poreikius.

Alytuje rekonstruojamos kareivinės

 

KAM informacija

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono nuotr.

Dalintis