Vasario pirmoji tapo Alicijos Day diena (Day išvertus iš anglų – diena). Alicijos vardas ir poelgis nuskambėjo per visą pasaulį. 34-erių pilietė įsigijo veršelį, kurį pavadino Daktaru Karalium, ir su juo nukako į Raudonąją aikštę.
Tai buvo nesankcionuotas moters protestas. Tačiau ne politinio turinio, ne prieš rusijos karą Ukrainoje, kaip daugelis būtų linkę pamanyti. O prieš ūkinių gyvūnų skerdimą. Valstybinei rusijos naujienų agentūra TASS Alicija paaiškino, jog nusipirko veršelį tam, kad jis nebūtų suvalgytas. Panašius šūkius moteris skandavo ir vaikščiodama pagrindinėje Maskvos aikštėje.
Britų dienraštis „The Sun“ apibūdino A. Day kaip Niujorke gimusią „veganų aktyvistę“, kuri vieną kartą iš fermos išgelbėjo ir savo bute Londone laikė kiaulę. Ši istorija žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo 2019 m. Su kiaule, praminta Džiksi Piksi, Alicija važinėjo po restoranus. Vis dėlto ji buvo priversta kriuksę atiduoti gyvūnų globėjų organizacijai ir kritikuota už tai, kad ištraukė gyvūną iš jam įprastos aplinkos, kur jis galėjo sočiai misti ir gerai jautėsi.
Pasak „The Sun“, vėliau A. Day išvyko į Rytų Europą kaip anglų kalbos mokytoja. Varšuvoje ji ir vėl buvo patekusi į bėdą, nes priglaudė kiaulę, ją laikė savo bute.
Praėjusių metų vasario mėnesį, prieš pat rusijos invaziją, amerikietė gyveno Ukrainoje, Dnipro mieste. BBC ji yra sakiusi, kad nepaliksianti miesto ar savo augintinių, paršelio ir veršelio, kuriuos yra išgelbėjusi nuo skerdimo.
Anot TASS, Alicija į rusiją yra atvykusi su turistine viza, nuo sausio 21 d. dirba gyvūnų teisių apsaugos organizacijoje.
Amerikietė nubausta 20 000 rublių (285 JAV dolerių) bauda už trukdymą pėstiesiems. Be to, už nepaklusimą policijai jai gresia iki 15 dienų areštas arba 120 valandų viešųjų darbų.
ŪP pagal užsienio žiniasklaidą
Asociatyvi ŪP archyvo nuotrauka