Ashburn +22,7 °C Nedidelis lietus
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +22,7 °C Nedidelis lietus
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

„APF Holdings“ akcijų paklausa viršijo pasiūlą

2023/11/06


„AS APF Holdings“ (APF) per pirminį viešąjį akcijų siūlymą (IPO), kuris baigėsi penktadienį, lapkričio 3 d., pritraukė 107 proc. planuotų investicijų, t. y. 5 624 204 eurus. Iš viso IPO dalyvavo 2 128 investuotojai, taip pat didelę išleistų akcijų dalį įsigijo du Latvijos pensijų fondai.

Atsižvelgiant į tai, kad akcijų paklausa viršijo pasiūlą, bus įvykdyta investicinių pavedimų už 5,25 mln. eurų, o likusi suma pagal IPO paskirstymo taisykles bus grąžinta investuotojams.

„Nepaisant Baltijos vertybinių popierių biržoje vyraujančių pesimistinių investuotojų nuotaikų, mums pavyko viršyti IPO investavimo tikslą dėl įtikinamos augimo istorijos, kuri apima kiaušinių gamybos pasiūlos ir paklausos dinamikos aiškumą, mūsų tvarumo rezultatus ir ambicijas, taip pat išsamius plėtros planus. Džiaugiamės, kad du Latvijos pensijų fondai ir daug privačių asmenų išreiškė pasitikėjimą mūsų verslu ir investavo dideles sumas įsigydami tiek santykinai mažesnius, tiek didelius akcijų paketus“, – sakė „AS APF Holdings“ valdybos pirmininkas Juris Adamovičs.

„Tikiuosi, kad mūsų IPO sustiprins Latvijos kapitalo rinką ir suteiks pasitikėjimo, kad, turėdamos pagrįstą verslo viziją, Latvijos ir Baltijos šalių įmonės gali pritraukti reikiamų lėšų iš įvairių šaltinių, įskaitant vietos pensijų fondus, kurie Latvijos IPO sandoriuose nedalyvavo daugiau nei penkerius metus“, – tęsė J. Adamovičs.

90 proc. IPO investicijų buvo pritraukta Latvijoje, 9 proc. Estijoje ir 1 proc. – Lietuvoje. Kalbant apie investuotojų pasiskirstymą, 73 proc. investuotojų buvo iš Latvijos, 25 proc. iš Estijos ir 2 proc. iš Lietuvos. IPO garantijų gauta iš 12 Baltijos šalių bankų ir 1 investicijų valdymo įmonės.

„Sveikiname „APF Holdings“ turint daugiau nei 2 000 naujų akcininkų, o naujuosius akcininkus – su perspektyvia investicija į vietos gamybos įmonę, kurios produkciją jie galės įsigyti parduotuvių lentynose jau būdami bendraturčiais. Tuo metu, kai daugelyje pasaulio šalių IPO projektai beveik visiškai sustojo, Latvijoje vietos investuotojai parodė savo paramą ambicingai vietos įmonei. „APF Holdings“ IPO yra projektas, dėl kurio iš tiesų galime didžiuotis augančia vietos investuotojų bendruomene. Daugiau nei 70 proc. investuotojų buvo iš Latvijos, o tai kartu su vietiniais pensijų planais suteikia realias galimybes Latvijos įmonėms pritraukti finansavimą vietos kapitalo rinkoje“, – sakė „Signet Bank“ valdybos pirmininkas Roberts Idelsons.

Įtraukimo į biržos sąrašus dieną, kai vienos akcijos kaina bus 5,11 euro, APF bendra rinkos kapitalizacija, arba bendra visų bendrovės akcijų rinkos vertė, bus 29,3 mln. eurų. APF akcijos bus įtrauktos į „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržos „First North“ sąrašą nuo šio ketvirtadienio 10.00 val. APF akcijų prekybos biržoje simbolis bus „EGG“.

Kaip buvo pranešta anksčiau, APF IPO tikslas buvo pritraukti lėšų augimui, gerokai išplėsti veiklos mastą ir iki 2025 m. 60 proc. padidinti kiaušinių gamybą, o pajamas padidinti daugiau nei dvigubai – nuo maždaug 11 mln. eurų 2022 m. iki 25 mln. eurų 2025 m. Pasinaudojant IPO investuotojų įnašais ir tolesniu bankiniu finansavimu, planuojama pastatyti dar dvi papildomas vištų dedeklių laikymo patalpas prie esamų trijų ir išplėsti pagalbinę gamybos infrastruktūrą. Tai leis padidinti kiaušinių gamybą nuo 115 mln. iki 180 mln. kiaušinių per metus bei padidinti vištų dedeklių skaičių iki 665 tūkst. Be to, APF planuoja pradėti kiaušinių perdirbimą, todėl papildys savo gamybą naujais įrenginiais, kad galėtų gaminti šiuolaikiškus ir sveikus kiaušinių produktus.

APF IPO finansinis patarėjas ir organizatorius yra „Signet Bank“, o IPO akcijų pardavimo agentas Estijoje – „AS LHV Pank“. Teisiniais klausimais, susijusiais su APF IPO, konsultuoja advokatų kontora „Eversheds Sutherland Bitāns“. Tikimasi, kad APF akcijų pardavimas „Nasdaq“ alternatyvios rinkos „First North“ prekybos sąraše prasidės šių metų lapkričio 9 d. arba netrukus po to.

Bendrovę „APF Holdings“ 2017 m. įkūrė Jurijs Adamovičs, siekdamas perimti ir modernizuoti 60 metų senumo Alūksnės paukštyną. Šiandien „APF Holdings“ įmonių grupė užsiima paukštininkyste, vištų kiaušinių gamyba ir prekyba, taip pat dujų ir organinių trąšų gamyba, kuri yra paukštininkystės veiklos dalis. Įmonių grupei priklauso „SIA Alūksnes putnu ferma“ (paukštininkystė ir kiaušinių gamyba), „SIA APF Trading“ (didmeninė prekyba vištų kiaušiniais), „SIA Oluksne“ (paukštininkystės ir kiaušinių gamybos paslaugų teikimas), „SIA APF Energy“ (dujų ir organinių trąšų gamyba) ir „SIA Preiļu putni“ (paukštininkystė ir viščiukų jauniklių auginimas). Juris Adamovičs yra didžiausias „AS APF Holdings“ akcininkas.

 

Partnerio turinys

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

„Elektrum“ ir „Enefit“ gaminantiems vartotojams kompensuos 2,5 mln. eurų

Didžiausiai Lietuvos elektros tiekėjai „Ignitis“ paskelbus apie 5 mln. eurų kompensacijas gaminantiems vartotojams už jų nesuvartotą elektrą, kiti du rinkos dalyviai pranešė klientams skyrę iš viso 2,5 mln. eurų.
2024/05/23

Aplinkos ministerija nori paskatinti jaunimą rinktis karjerą miškininkystės sektoriuje: skyrė 21 stipendiją

Nuo rudens 21 miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje pasirinkęs pirmakursis gaus skatinamąsias stipendijas – 250 eurų per mėnesį. Stipendijas, skatindama jaunimą ...
2024/05/23

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo kon...
2024/05/23

Europos ūkininkai augina sveiką maistą: ekspertai ragina jiems netrukdyti

Europos Sąjungoje auginamas maistas yra vienas saugiausių pasaulyje, patvirtino Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) metinė ataskaita. 2022 m. ištyrus rekordinį maisto mėginių, nustatyta, kad didžioji dalis jų neviršijo nustatytų pe...
2024/05/23

LSA patvirtino siūlymus rinkimams besiruošiančioms šalies politinėms partijoms

Gegužės 23 dieną, ketvirtadienį, Raudondvaryje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime šalies savivaldybėms atstovaujantys vietos savivaldos politikai patvirtino strateginius savivaldos siūlymus šalies politinėm...
2024/05/23

Prekyba dujomis mažeikiškius atvedė į teisiamųjų suolą

Teismą įtikino Šiaulių apygardos prokuratūros argumentai – trys mažeikiškiai ir du juridiniai asmenys pripažinti kaltais dėl finansinių nusikaltimų padarymo ir privalės į valstybės biudžetą bendrai sumokėti 100 tūkst. eurų baudų.
2024/05/23

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sv...
2024/05/23

V. Janulevičius. Kelios pastabos dėl MMA: prisižaisime

Lietuvos bankas teigia, kad 2025 metais minimalioji mėnesinė alga (MMA) galėtų augti iki 1070 eurų. Išgirdus tokius siūlymus, peršasi keistos analogijos. Nes 2023 metais ekonomika traukėsi 0,3 proc., tačiau MMA augo 10 proc., o &scar...