Ashburn +14,2 °C Debesuota
Trečiadienis, 28 Vas 2024
Ashburn +14,2 °C Debesuota
Trečiadienis, 28 Vas 2024

Aplinkos ministerija ieško geriausiai savo būstus besitvarkančių gyventojų

2014/09/03

Aplinkos ministerija kviečia savivaldybių, būsto asociacijų, daugiabučių namų valdytojų, gyventojų pažymėti pavyzdingai, be valstybės paramos, prižiūrimus ir sutvarkytus senus daugiabučius namus ir prie jų esančias teritorijas. Šių namų valdytojai ir aktyvūs būstų savininkai bus pagerbti minint Pasaulinę būsto dieną.

„Kviečiame visus aktyviai įsitraukti renkant nominantus – geriausiai besitvarkančius namų valdytojus ir aktyvius būstų savininkus, prisidedančius prie aplinkos tvarkymo. Šiemet norime pagerbti ir taip paskatinti iniciatyvas, kurioms valdytojai ir gyventojai ryžosi be valstybės paramos ir jas įgyvendino savo lėšomis ir pastangomis. Kiekvieno mūsų aplinkoje yra tokių pavyzdingai tvarkomų namų, tereikia juos pastebėti ir apie tai pranešti mums“,– sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Jungtinių Tautų iniciatyva kasmet spalio pirmąjį pirmadienį minima Pasaulinė būsto diena. Šiemet ši diena yra spalio 6-oji. Lietuvoje Pasaulinė būsto diena pradėta minėti 2012-aisiais. Šiemet ji bus švenčiama jau trečią kartą. Minėjimas vyks spalio 13 d. Vilniaus rotušėje.

Minint Pasaulinę būsto dieną planuojama skirti keturias nominacijas: už tvarkingą daugiabučio namo priežiūrą (savo lėšomis), už pavyzdingą namo aplinkos tvarkymą, už taupų ir efektyvų energijos vartojimą vienbučiuose ir daugiabučiuose namuose, už viešojo administravimo sektoriaus darbuotojų pastangas skatinti ir remti gyventojų iniciatyvas tinkamai prižiūrėti savo namus, gražinti aplinką, taupiai naudoti energijos išteklius.

Nominacija „Už tvarkingą daugiabučio namo priežiūrą (savo lėšomis)“ bus skirta už fasado būklės ir architektūros išsaugojimą ir palaikymą, pastato konstrukcijų, laiptinių ir kitų bendrojo naudojimo patalpų ir inžinerinių sistemų tinkamos būklės palaikymą, šildymo ir karšto vandens sistemos efektyvumo didinimą. Nominantai – daugiabučio namo valdytojai, butų savininkai – aktyvūs namo priežiūros dalyviai, namo tvarkymo iniciatoriai.

Už takų, poilsio ir vaikų žaidimo aikštelių, gėlynų ir želdinių išskirtinį sutvarkymą bus skiriama nominacija „Už pavyzdingą namo aplinkos tvarkymą“. Nominantai – vienbučių ir daugiabučių namų savininkai ir naudotojai, kiti namo gyventojai – aplinkos tvarkymo iniciatoriai.

Modernų šilumos paskirstymo, karšto vandens ruošimo, šilumos apskaitos būdų diegimą, alternatyvių energijos šaltinių naudojimą pasirinkę namai galės būti pažymėti skiriant nominaciją „Už taupų ir efektyvų energijos vartojimą vienbučiuose ir daugiabučiuose namuose“. Nominantai – vienbučių ir daugiabučių namų savininkai ar naudotojai, alternatyvių šilumos šaltinių diegimo iniciatoriai.

Atskira nominacija „Už viešojo administravimo sektoriaus darbuotojų pastangas skatinti ir remti gyventojų iniciatyvas tinkamai prižiūrėti savo namus, gražinti aplinką, taupiai naudoti energijos išteklius“ bus pagerbti savivaldybių ir valstybės institucijų darbuotojai, aktyviai veikiantys būsto priežiūros ir atnaujinimo procesuose.

Pasiūlyti pavyzdingai tvarkomus ir prižiūrimus vienbučius ir daugiabučius namus, pagerbti jų valdytojus, aktyvius gyventojus ir savivaldybių atstovus, veikiančius būsto priežiūros ir atnaujinimo procesuose, galima iki rugsėjo 20 d. el. paštu v.vaiciuniene@am.lt. Nominantus pasiūlyti galima užpildžius prisegtą formą arba atsiuntus ją nurodytu el. paštu. Kontaktinis asmuo – Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Būsto skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Vaičiūnienė, tel. 8~706 63573.

Visuomenės informavimo skyrius

Dalintis
2024/02/28

Pavojingas kokteilis gali susprogdinti ekonomiką

Suskystintų naftos dujų (SND) akcizo viražai, kai nuo nulinio tarifo jis buvo pakeltas iki beprotiškų aukštumų, o paskui labai nenoriai nuleistas ant žemės, pakurstė įvairių minčių ir svarstymų, kodėl į tokius kraštutinumus pu...
2024/02/28

Valstybinių miškų 2023 m. sanitarinės būklės apžvalga

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miško sanitarinės apsaugos skyriaus darbuotojai parengė Lietuvos valstybinių miškų 2023 m. sanitarinės būklės apžvalgą. Apžvalga parengta remiantis VĮ Valstybinių miškų urėdijos duomenim...
2024/02/28

Profesionalus fotografas iš Ramygalos R. Dūda: „Mano tikslas parodyti žmonėms, kad jie – gražūs“

Panevėžys (JP.lt). „Pagal pavardę turėjau tapti muzikantu“, – šmaikščiai savo internetinėje svetainėje rašo Rokas Dūda. Tačiau šio fotografo požiūris į savo amatą ne tiek šmaikštus, kiek ...
2024/02/28

Sutelktos pajėgos Baltijos jūroje nuskandintai karo amunicijai surinkti

Po Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūroje, pavyzdžiui, netoli Bornholmo baseino, Gotlando gilumos, Gdansko gilumos, Flensburgo fiordo ir Mažojo Belto buvo išmesta apie 40 000 tonų cheminės amunicijos. Nežinomas kiekis į jūrą taip pat buvo ...
2024/02/28

Dirvinis asiūklis – piktžolė ar vaistažolė?

Net neabejoju, kad daugeliui daržininkų dirvinis asiūklis visuomet išliks piktžole, kovojant su ja daržovių lysvėje ar gėlyne, nusvyra rankos. Asiūklio stiebas nariuotas, iš kiekvieno narelio kyšo aplink išsidėsčiusios ...
2024/02/28

Ūkininkai patiria pavojingą psichologinę įtampą – bet kam tai rūpi?

Pratrūkus ūkininkų protestams, politikai mėgina suvaldyti situaciją švelnindami žemės ūkio veiklai keliamus reikalavimus. Visuomenėje netrūksta ir neigiamo protestuojančių žemdirbių vertinimo, nesupratimo. Tuo tarpu užsienio mokslininkai ka...
2024/02/28

NŽT vykdo naujų valstybinės žemės patikėtinių priežiūrą

Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo...
2024/02/27

Iki Prezidento rinkimų 75 dienos: ne visų būsimųjų kandidatų sąskaitos pilnėja

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad iki gegužę vyksiančių Respublikos Prezidento rinkimų likus 75 dienoms visi juose kandidatuojantys asmenys bendrai jau yra gavę daugiau kaip 560 tūkstančių eurų.
2024/02/27

EP pritarė planui atkurti 20 proc. ES sausumos ir jūrų teritorijų

Antradienį, vasario 27 d., Europos Parlamento (EP) nariai patvirtino gamtos atkūrimo įstatymą, kuriuo siekiama iki 2030 m. atkurti bent 20 proc. ES sausumos ir jūrų teritorijų, o iki 2050 m. – visas nualintas ekosistemas.