Akcijos laikotarpiu iš pažeidėjų paimta 216 žvejybos įrankių: 156 – ne mėgėjų žvejybos, 59 – mėgėjų žvejybos, taip pat vienas naudotas įrankis. Be to, paimtos keturios plaukiojimo priemonės, kurios buvo naudojamos darant pažeidimus.
„Per akciją pareigūnai siekia nustatyti ir užkardyti šiurkščius žvejybos pažeidimus, kai žvejojama draudžiamu laikotarpiu, naudojami draudžiami žvejybos įrankiai ar būdai. Daug pažeidimų nustatyta naudojant draudžiamus tinklinius įrankius. Nuosekli brakonieriavimo stebėsena ir neteisėtai žvejybai naudojamų priemonių – valčių, tinklų ir kitų įrankių – konfiskavimas yra būtina priemonė, saugant lydekas ypač pažeidžiamu neršto laikotarpiu“, – pabrėžia Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.
Šiurkštūs pažeidimai šiemet sudarė 31 proc. visų pažeidimų (2024 m. jie sudarė 29 proc.). Siekiant jų išvengti, buvo organizuojami prevenciniai reidai, tikrinami turgaviečių prekybininkai, stebimi internetiniai skelbimai, renkama informacija apie draudžiamų žvejybos įrankių laikymą ir platinimą.
Daugiausia šiurkščių pažeidimų, kaip ir ankstesniais metais, užfiksuota dėl neteisėtos lydekų žvejybos. Nustatytas 51 atvejis, kai lydekos buvo sugautos draudžiamu laikotarpiu arba naudojant draudžiamus žvejybos įrankius, pavyzdžiui, tinklus.
Vienas tokio pobūdžio pažeidimų fiksuotas Ignalinos rajone, kur Dysnų ežere buvo sulaikyti du asmenys, žvejoję statomaisiais tinklais. Jie neteisėtai sugavo 7 lydekas, 12 sterkų ir vieną lyną. Padaryta žala žuvų ištekliams siekia 4 660 eurų. Pažeidėjai baudžiami ne pirmą kartą, jiems taikyta administracinė atsakomybė nuo 1 500 iki 2 400 eurų. Taip pat iš jų paimti 7 tinklai, valtis bei neteisėtai sugautos žuvys.
Akcijos metu nustatyta 20 atvejų, kai asmenys neteisėtai laikė ar prekiavo draudžiamais žvejybos įrankiais.
Vienas iš tokių atvejų fiksuotas Kauno rajone, kur, gavę informaciją apie neteisėtai laikomus statomuosius tinklus, pareigūnai ūkiniuose pastatuose aptiko 37 tinklus, tris venterius bei įvairių priemonių tinklų gamybai (plūdžių, švinų, pavarų, adatų). Šie įrankiai buvo konfiskuoti, o asmuo patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį ir 293 straipsnio 4 dalį. Taip pat rasta neteisėtai laikomų lygiavamzdžio ir graižtvinio šautuvo šovinių, kurie perduoti policijai.
Kitas pažeidimas buvo fiksuotas turgavietėje. Asmuo pasiūlė pareigūnams įsigyti tinklą. Atlikus patikrinimą asmens namuose buvo rasti ir paimti 4 bučiai, 8 mėtomieji, 3 statomieji ir 2 traukiamieji tinklai, 4 mailinės, gaudyklė bei žeberklas.
Taip pat stebėta elektroninė erdvė – buvo identifikuotas skelbimas apie parduodamus statomuosius tinklus internetiniame portale www.skelbiu.lt. Marijampolėje gyvenantis asmuo neteisėtai laikė ir siūlė įsigyti šiuos įrankius neturėdamas leidimo. Iš jo paimti du statomieji tinklai, o pats asmuo patrauktas atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį ir 293 straipsnio 4 dalį.
Akcijoje aktyviai dalyvavo aplinkosaugai neabejingi piliečiai, visuomeninės organizacijos „Lašišos dienoraštis“ nariai, neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai bei policijos pareigūnai, kurių įsitraukimas prisidėjo prie pažeidimų išaiškinimo ir prevencijos stiprinimo.
Primename, kad svarbiausią informaciją žvejams mėgėjams rasite departamento parengtose žvejybos atmintinėse.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.
AAD informacija