Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Aplinkosaugininkai tikrino Juostino ežero pakrantes. Nustatyta pažeidimų

2024/06/12


Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai aplink Juostino ežerą, Anykščių rajone, patikrino 32 sklypus ir nustatė keletą svarbių pažeidimų.

Aplinkos apsaugos departamentas kasdien sulaukia pranešimų apie užtvertas vandens telkinių pakrantes, todėl vykdo stebėseną ir ragina sklypų savininkus laikytis numatytų reikalavimų užtikrinti laisvą priėjimą prie vandens telkinių. Dažniausi pažeidimai – statomos tvoros ar kitaip užtveriamas praėjimas prie vandens telkinio.

Patikrinimo rezultatai:

  • Netinkamai įrengti lieptai: 6 lieptai buvo įrengti nesuderinus su Nacionaline žemės tarnyba.
  • Pakrantės apsaugos juostos pažeidimai: užfiksuoti 4 atvejai kai buvo užtverta ir nepraeinama pakrantės apsaugos juosta. Pagal teisės aktus turi būti palikti 5 metrai nuo kranto esant vidutiniam vandens lygiui. Sklypo savininkui bus taikoma administracinė atsakomybė ir nurodyta privalomai pašalinti šias konstrukcijas. Patikrinimo metu buvo pašalintos 3 neteisėtai įrengtos segmentinės tvoros.
  • Galimai neteisėtos konstrukcijos: nustatyta įrengta pavėsinė ir trinkelių aikštelė pakrantės apsaugos juostoje. Šie pažeidimai perduoti nagrinėti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai.
  • Netinkamas nuotekų tvarkymas: Nustatytas vienas pažeidimas dėl nuotekų, kurios buvo nuvestos į gruntą be valymo. Piliečiui duotas privalomasis nurodymas susitvarkyti, rekomenduota jungtis į šalia esančius valymo įrenginius.

Aplinkosaugininkai primena, kad žemės sklypų, besiribojančių su vandens telkiniais, savininkų (naudotojų) pareiga leisti kitiems asmenims prieiti prie vandens telkinių nustatytomis ir Nekilnojamojo turto registre įregistruotomis pakrantės apsaugos juostomis yra numatyta Lietuvos Respublikos žemės įstatyme, Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme. 

Įstatymai numato, kad vandens telkinių pakrante turi būti užtikrinamas laisvas 5 metrų pločio nuo vandens telkinio kranto linijos praėjimas. Jeigu žemė pirmuosius 5 metrus nuo vandens telkinio kranto linijos yra užpelkėjusi arba yra stačiame šlaite (skardyje), praėjimas turi būti užtikrinamas didesniu atstumu nuo vandens taip, kad bent vieno metro pločio žemės juosta būtų tinkama asmenims praeiti vandens telkinio pakrante.

Poilsiautojai turi teisę naudotis vandens telkiniais, tačiau teisės aktai numato ir tam tikras pareigas: negalima eiti per privatų kiemą / sklypą, naudotis žmonių teisėtai įrengtais lieptais ir kita privačia infrastruktūra, pažeidinėti viešąją tvarką, šiukšlinti ir pan. Patekimui iki vandens telkinio turi būti naudojami vieši keliai, priėjimai, kuriais servitutu suteikta teisė naudotis kitiems asmenims.

 

AAD fotoinformacija

Dalintis