Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Ar norėtum pagerinti regėjimą per 30 dienų?

2024/05/18


Gegužės 14 dieną Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė nuotolinį regėjimo gerinimo iššūkį. Tikslas – supažindinti žmones su natūraliais būdais, padedančiais pastiprinti savo regėjimą ir galbūt pradėti naują gyvenimo etapą be akinių.

Akiniai negydo akių

Regėjimo gerinimo stovyklų pradininkė Lietuvoje, tarptautinės organizacijos Bates Method International lektorė Sigita Labutienė pastebi, jog didžiausias klaidingas įsitikinimas apie akių sveikatą yra tas, kad akiniai gali pagerinti regėjimą.

„Esame įtikinti, kad pablogėjus regėjimui yra būtina nešioti akinius. Esą be jų vėliau matysime dar blogiau. Tačiau daugelis žmonių, nešiojančių akinius, gali pastebėti, kad laiku bėgant jų reikia vis stipresnių ir stipresnių. O po to kyla dar visokių kitokių akių problemų. Pavyzdžiui, trumparegystė vėliau gali būti tinklainės atšokimo, glaukomos, degeneracinių ligų priežastis. Mes turime padaryti viską, kad pristabdytume regėjimo blogėjimą, kad akinių poreikio mums net nebūtų ir tai yra įmanoma“, – teigia S. Labutienė.

Moteris pripažįsta, jog tikrai yra situacijų, kai pats žmogus negali apsieiti be gydytojų pagalbos. Pavyzdžiui, tinklainės atšokimo, onkologinių, genetinių ligų, įvairių traumų atvejais ir kt. Tačiau paprastiems, funkciniams regėjimo sutrikimams, tokiems kaip trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas, žvairumas, anot jos, tikrai galime daryti įtaką ir be medikų pagalbos. Taip pat yra paprastų ir efektyvių būtų kaip pristabdyti kataraktos, glaukomos, degeneracinių akių ligų progresavimą,

Regėjimo gerinimas  – ne tik apie akių pratimus

S. Labutienė pabrėžia, kad visgi be gyvenimo būdo pokyčių pagerinti regėjimo nepavyks.

„Daugelis galvoja, kad yra stebuklingi pratimai, kuriuos darant susigrąžinsi regėjimą. Taip, pratimai padeda pasiekti rezultatų, tačiau jie nebūna ilgalaikiai. Technikos, kurios padeda stimuliuoti smegenų veiklą, kad jos įdarbintų akis labiau ir pratimai yra svarbu, tačiau esmė yra mūsų kasdieniniai įpročiai. Mes gyvename visuomenėje, kur visi nuolat skuba, patiria daug streso, gyvena nuolatinėje įtampoje, o regėjimo gerinimas yra apie gebėjimą atsipalaiduoti, ko žmonės ne tik nebemoka, bet ir nebenori. Mes savo įtampos net nebejaučiame, ji tapo nauja norma. Mokomės gyventi įtampoje kaip normalioje būsenoje, o turėtume daryti priešingai: sulėtėti, mokytis gyventi ir viską daryti atsipalaidavę, be vidinio įsitempimo. Regėjimo gerinimo kelionėje nepadės ir nuolatinis nepasitenkinimas, gyvenimas ateitimi arba kapstymasis praeityje, nepastebint, kad šiandien žydi kaštonai, nepastebint šalia dabar esančių žmonių. Šių laikų visuomenėje paprasti dalykai retai matomi“, – sako ji.

Padėti žmonėms susigrąžinti regėjimą be akinių moteris pradėjo po savo liūdnos patirties. Paauglystėje, trylikametei jai buvo paskirti pirmieji akiniai – 0,75 dioptrijų stiprumo. Kai penkerius metus nešiojant akinius ir stropiai vykdant visas gydytojų rekomendacijas regėjimas nuolat silpo ir pasiekė beveik 7 dioptrijas, kai išplonėjo akių tinklainė, tuomet aštuoniolikametė Sigita pradėjo kelti daugiau klausimų ir nagrinėti savo situaciją, ieškoti siūlomiems sprendimams alternatyvų. „Aš dabar galiu matyti puikiai, ryškiai be akinių. Neturiu jokių savo sugalvotų metodikų, taikau praktikas, kurių išmokau iš amerikiečių oftalmologo V. H. Beitso metodo mokytojų. Taip pat mokausi pas M. Šnaiderį, kuris gimė aklas, iki 16 metų mokėsi aklųjų mokykloje, bet susigražino regėjimą ir šiai dienai, būdamas 70 metų, vairuoja automobilį. Metodikos yra padėję net medicinos „nurašytiems“ žmonėms“, – pasakoja regėjimo gerinimo iššūkio organizatorė S. Labutienė.

Skeptikams nenori nieko įrodyti

S. Labutienė sako, kad žiniomis dalinasi ir padėti gali tik tiems žmonėms, kurie ieško žinių ir nori patys prisiimti atsakomybę už savo kūno sveikatą. Skeptikų, anot moters, visada yra visais klausimais, net tik regėjimo gerinimo srityje. „Visada yra įvairių nuomonių, požiūrių, nuostatų, patirčių. Niekada nesiekiu niekam nieko įrodyti, orientuojasi į tuos rezultatus, kurių pavyksta pasiekti taikant šias metodikas. Man iki graudulio gera matyti žmones, kurie atvykę į regėjimo gerinimo stovyklą iš poros žingsnių mato tik pirmą regėjimo tikrinimo lentelės eilutę arba tik iš 50 cm ar 10 cm, o išvyksta galėdami iš tokio pat atstumo matyti daug ryškiau: 3 ar 4 eilutę. Jie graudinasi iš džiaugsmo, stebisi, nebenori akinių, kuriuos nešiojo, nebenori vėl tos įtampos akims, kurią sukelia akiniai. Gera matyti, kai jie keičiasi, supranta savo charakterio savybes ir įpročius, kurie daro įtaką visai sveikatai, akims, kurie palaiko įtampą kūne. Kartais tėvai parašo praėjus keletui metų po seminaro, susitikimo ar stovyklos, kad vaiko regėjimas tapo visiškai geras, kad akinių nebereikia. Kartais paskambina vyresnio amžiaus dalyviai ir džiaugiasi padidėjusiu akipločiu, kad gali skaityti be akinių, kad akis tinginė mato geriau ir pan. Tokie džiuginantys žmonių pasidalinimai įkvepia ir toliau dalintis savo patirtimi“, – pasakoja ji.

Iššūkis padeda labiau suvokti savo kūną, savo regėjimo sistemą. Anot S. Labutienės, kiekvienas, susiduriantis su regėjimo sutrikimais, iššūkyje ras sau naudingų įžvalgų, pratimų ir technikų, kurios gali palengvinti situaciją ir padėti matyti ryškiau ir aiškiau savo akimis.

 

Iššūkis vyks mėnesį, facebook grupėje „30 dienų iššūkis. Kasdien bus paskiriamos konkrečios užduotys, paaiškinama kokius pratimus, kaip ir kiek laiko daryti. Taip pat pateikiamos tam tikros bendrinės įžvalgos apie regėjimą, gyvensenos įpročius, kurie veda sveikesnių akių link.

 

Milda Noreikaitė-Bobinienė, www.sveikuoliai.lt

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Verslas