„Floristikos dar tik mokausi, nors puokštes ir kompozicijas kuriu jau keletą metų. Esu kūrusi ir kalėdines kompozicijas, o šiemet nusprendžiau pabandyti sukurti ir velykines dekoracijas. Gyvenu mieste, tačiau turiu nedidelį plotelį žemės. Visada mėgau gėles ir viską, kas gražu. Be to, piešiu – tai darau nuo vaikystės, nes ir mano mama piešė, tad šis pomėgis atėjo natūraliai. Labiausiai man patinka tulpės – kasmet sodinu vis naujus svogūnėlius. Jas auginu ne tik darželyje, bet ir vazonuose bei kibirėliuose lauke. Pernai pirmą kartą pabandžiau auginti arbūzus, nors iki tol jokios patirties neturėjau. Labai norėjau išbandyti ir pavyko puikiai!“ – save trumpai pristato D. Barzdonienė.
„Šiuo metu mokausi Kaune floristikos kursuose ir kuriu velykinius vainikėlius“, – tikina būsimoji floristė.
Vainikėlius ji pina iš vinvyčių, gluosnio šakelių ir puošia gėlių žiedais, džiovintais augalėliais, karklo kačiukais. Kitos dekoracijos gaminamos iš šiek tiek dažytų kiaušinių lukštų, kurie karštais klijais pritvirtinami prie vainikėlio.
Velykinė kompozicija sukurta iš samanų, blindės šakelių ir kiaušinių lukštų, dažytų akriliniais blizgiais metalo ir aukso spalvos dažais. Šalia puikuojasi narcizas, ląstūnės šakelė ir džiovinti rožių žiedai. Dekoraciją papildo velykinis kiškis, suteikdamas kompozicijai šventiškumo.
Vainikėlis pintas iš beržo šakelių ir puoštas gebenėmis. Jame įkomponuoti trys narcizai ir samanos. Paukščiuko lizdelis, susuktas iš beržo šakelių, dekoruotas plunksnelėmis. Mėlynos džiovintos gėlytės – gipsofilijos, dar vadinamos gubojomis, suteikia lengvumo ir subtilumo. Ant beržo šakelės su žirginėliais nutūpę paukščiukai užbaigia šventinę kompoziciją.
„Drakono“ kiaušinis pagamintas iš baliono, baltų popierinių servetėlių, lipalo ir vandens. Pirmiausia reikia pripūsti norimo dydžio balioną, lipalą praskiesti vandeniu. Popierines servetėles sukarpyti, dėti ant baliono ir tepti lipalu arba purkšti purkštuku. Klijuoti reikia aplink visą balioną, o kad kiaušinis būtų tvirtesnis, patariama klijuoti keliais sluoksniais – vieną servetėlę ant kitos. Tada palikti džiūti 3–4 dienas. Kai visiškai išdžiūsta, adata susprogdinti balioną – taip gaunamas didelis, tvirtas kiaušinis.
„Įsodinau kiaušinį į vinvyčio vainikėlį, puoštą gluosnio ir gebenės šakelėmis. Į „drakono“ kiaušinį įdėjau sukulentą, įpyniau kelias beržo šakeles ir papuošiau raudonais gipsofilijos žiedeliais“, – pasakoja ŪP pašnekovė.
D. Barzdonienės rankų darbo dekoracijos – puiki idėja norintiems sukurti jaukią ir šventišką Velykų atmosferą namuose.
Danutės BARZDONIENĖS nuotraukos
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti, įgarsinti žodžiu ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.