Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Asmeniui prekyba tinklais baigėsi: paimti 27 statomieji tinklai

2024/07/10


Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai tikrindami prekeivius Lazdijų rajone, Veisiejuose esančioje turgavietėje nustatė asmenį, neteisėtai prekiavusį statomaisiais tinklais. Iš prekeivio paimti tinklai ir gresia finansinė atsakomybė iki 1 200 eurų.

Departamento pareigūnai siekdami nustatyti, ar asmenys neužsiima neteisėta tinklinių ar kitų ne mėgėjų žvejybos įrankių prekyba atlieka reidus turgavietėse ir kitose prekybos vietose, tikrina skelbimus internete.

Tiek patikrinimai prie vandens telkinių, tiek įvairiose prekybos vietose svarbūs norint apsaugoti žuvų išteklius. Tinkliniais nemėgėjų žvejybos įrankiais išgaudomi dideli kiekiai žuvų, sutrikdoma vandens telkinio ekosistema. Priklausomai nuo pastatyto tinklo vietos, gali būti išgaudomos specifinės žuvys, taip sutrikdoma vyraujanti žuvų išteklių pusiausvyra.

Departamento pareigūnai renka informaciją apie įtariamas vietas, kur gali būti prekiaujama neteisėtais žvejybos įrankiais. Šį kartą pareigūnai atliko patikrinimą Veisėjų turgavietėje, kurioje buvo prekiaujama ir žvejybos reikmenimis. Per patikrinimą pas vieną prekeivį rasti 27 statomieji tinklai.

Už neteisėtą prekyba tinklais asmeniui gresia finansinė atsakomybė nuo 540 iki 1 200 eurų ir minėtų žvejybos įrankių konfiskavimas.

Pardavinėti ne mėgėjų žvejybos įrankius neturint nustatyta tvarka išduoto Aplinkos apsaugos agentūros leidimo draudžiama.

2023 m. paimta 39 proc. daugiau nei 2022 m. neteisėtai laikomų arba parduodamų įrankių. 2023 m. konfiskuota net 1 360 tinklų, kurių bendras ilgis būtų kaip atstumas nuo Vilniaus iki Kaišiadorių – apie 68 km. 

2023 m. konfiskuota net 1 360 tinklų, kurių bendras ilgis būtų kaip atstumas nuo Vilniaus iki Kaišiadorių – apie 68 km. 

Kaip teisėtai įsigyti tinklinius įrankius

Norint gauti leidimą įsigyti ir vėliau galimybę naudotis žvejybiniu tinklu, reikia kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą. Leidimą įsigyti ne mėgėjų žvejybos įrankius gali asmenys, išvardinti Prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais tvarkos apraše, kuriame nurodyta, kad įsigijimo leidimą turi teisę gauti žemės sklypų, kuriuose yra privatūs asmenims nuosavybės teise priklausantys vandens telkiniai, savininkai. Gavus leidimą, tinklą galima įsigyti tik stacionariose prekybos vietose, fiziniams ir juridiniams asmenims, turintiems Prekybos leidimą, o vėliau su jais nuvykti į Aplinkos apsaugos departamentą ir juos suženklinti pagal patvirtintą tvarką specialiais žymekliais, tvirtinamais prie tinklo.

Įsigyti visų tipų laikomi ar naudojami ne mėgėjų žvejybos įrankiai turi būti paženklinti pagal aplinkos ministro nustatytą plombos aprašymo patvirtinimo bei žvejybos įrankių ženklinimo tvarką.

Naudoti pažymėtuosius tinklus galima tik tame vandens telkinyje, kuriame ne mėgėjų žvejybos įrankį naudoti buvo gautas leidimas. Jei žymėtas tinklas yra kitame vandens telkinyje nei buvo nurodyta leidimo įsigyti metu, nepriklausomai, kad jis yra paženklintas, jis jau tampa neteisėtu ir už jo naudojimą aplinkosaugininkai taikys administracinę atsakomybę, o jei tokiu tinklu bus prigaudyta žuvų, skaičiuosis ir žala, padaryta žuvų ištekliams.

 

AAD informacija

Nuotr.: Iš prekeivio paimti ne mėgėjų žvejybos įrankiai

 

Dalintis