Ashburn +27,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 13 Bir 2024
Ashburn +27,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 13 Bir 2024

Atsinaujinęs Meironių pažintinis takas laukia lankytojų

2023/06/10


Aukštaitijos nacionaliniame parke prie Lūšių ežero įrengtas Meironių pažintinis takas supažindina lankytojus su unikalia saugoma teritorija. Taką sudaro trys skirtingi žiediniai maršrutai, geltonasis, žaliasis ir mėlynasis. Kiekvienas maršrutas apima  vis kitą pažintinio tako gamtinį akcentą ir supažindina su jo vertybėmis.

Pagrindinis atsinaujinusio tako akcentas yra labai raiškus vietovės reljefas. Stačiašlaitės kalvos suformavo natūralų ,,amerikietiškų kalnelių“ labirintą, kuriame slepiasi mažos pelkutės, ežerai ir upeliai. Nepaklysti kalvų labirinte padeda krypčių nuorodos ir trispalvis trasos žymėjimas, nes taką sudaro trys skirtingo ilgio žiediniai maršrutai.

Kiekvienas pažintinio tako žiedas atskleidžia vis kitą vietovės gamtinę buveinę. Geltona spalva žymi 3,7 km ilgio vaizdingiausią tako dalį, kur dvi į Lūšių ežerą žvelgiančios kalvos varžosi, kuri iš jų aukštesnė. Per pelkėtą duburį vinguriuojantis žaliasis maršrutas pratęsia pasivaikščiojimą iki 5 km. O prijungus dar ir mėlynąjį Taramos ežero žiedą bendras tako ilgis siekia 5,5 km.

Take gausu informacinių stendų, iš kurių dalis įtraukia vaikus ir suaugusiuosius į įdomius, pažintinius žaidimus. Stenduose pateikta informacija apibūdina šios vietovės kraštovaizdžio unikalumą, atskleidžia gamtos pėdsekystės paslaptis ir intriguojančiai pasakoja apie augalus bei gyvūnus.

Todėl neatsitiktinai Meironių pažintinis takas yra Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokyklos edukacinė erdvė, kurioje galima turiningai praleisti laiką.

Neseniai pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“ rekonstruotas takas šią vasarą laukia visų, kas myli gamtą.

Aplankykite Meironių pažintinį taką, o prieš tai būtinai užsukite į Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centrą Palūšėje. Saugomų teritorijų lankytojų centrai visą vasarą dirba ir savaitgaliais.

 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Dalintis